פרסום ראשון מנכ"ל השרות הלאומי: מתנדבים שלא יחוסנו יחויבו בבדיקות קורונה על חשבונם

ראובן פינסקי הציג בפני עמותות השירות הלאומי את החלטתו בדבר התחסנות המתנדבים המתגוררים בדירות השירות, לפיה מי שאינו מחוסן או מחלים יחויב להציג בדיקות קורונה תקפות. "כל הכרוך בביצוע הבדיקות יהיה באחריות המתנדב"

אלעד הומינר, חדשות כיפה 17/08/21 17:37 ט באלול התשפא

מנכ"ל השרות הלאומי: מתנדבים שלא יחוסנו יחויבו בבדיקות קורונה על חשבונם
בנות שירות לאומי. ארכיון, צילום: שלומי אמסלם

המנהל הכללי של רשות השירות הלאומי-אזרחי, ראובן פינסקי, הציג היום (ג') לעמותות השירות הלאומי את החלטתו בדבר התחסנות בנות ובני שירות המתגוררים בדירות השירות (תקני דיור). במכתב אותו העביר כתב פינסקי, כי הרשות מעודדת התחסנות אך מתנדבת או מתנדב שלא התחסנו, יצטרכו להציג בדיקות קורונה שליליות תקפות. על פי הוראת משרד הבריאות מדובר בבדיקה בכל 72 שעות.

 "הרשות לשירות לאומי-אזרחי מעודדת התחסנות של כל מתנדבי השירות הלאומי-אזרחי וככלל, דורשת מכל המועמדים והמתנדבים המשובצים לתקני דיור להתחסן", פתח פינסקי את מכתבו. "עם זאת, במידה ומסיבות כאלה ואחרות ישנם מועמדים או מתנדבים המשובצים בתקני דיור ואינם מחוסנים או מחלימים, על הגופים המוכרים לוודא מול המתנדב או המתנדבת קיומן של בדיקות קורונה תקפות במהלך כל שהותם בדירת השירות".

פינסקי הדגיש כי הבדיקות יתבצעו על חשבון הזמן הפנוי של המתנדבים. "אדגיש ואבהיר כי מתנדב שאינו מחלים או מחוסן לא יוכל להיעדר מיום שירות לטובת ביצוע בדיקת קורונה או בהמתנה לקבלת תשובה מבדיקה ועליו להיבדק שלא על חשבון שעות השירות. כל הכרוך בביצוע הבדיקות יהיה באחריות המתנדב, על כל המשתמע מכך", חתם את מכתבו.

צילום: ללא

לפני מספר ימים, פינסקי הזכיר והבהיר למנהלי העמותות, כי כל גוף מפעיל ראשי להתנות שירות במסגרתו בהתחסנות או בבדיקות קורונה תקפות, "ובלבד שמדובר בדרישה סבירה בנסיבות העניין, בהתחשב באופיו של הגוף המפעיל ואשר מופנית לכלל העובדים במקום".

"במידה וקיימת בגוף מפעיל דרישה כזו, אבקש כי היא תובא בפני המועמדים להתנדבות טרם תחילת שירותם בכדי להימנע ממצבים מורכבים בהמשך". בסיום הפניה הקודמת, כתב פינסקי: "נא עמדו בקשר עם הגופים המפעילים בכדי לוודא שכוונותיהם בנושא זה משוקפות במלואן למתנדבי שנת תשפ"ב".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר