תו ירוק לילדים הארגון העולמי של בתי הכנסת: להיערך להקמת מתחמי תפילה מותאמים גם לילדים

בעקבות החלטת קבינט הקורונה להרחבת התו הירוק לכלל הגילים, בארגון העולמי של בתי הכנסת קוראים להיערך להקמת מתחמים ייעודיים למנייני תפילות במרחב הפתוח. המתחמים יאפשרו שותפות גם לילדים מתחת לגיל 12 אשר אינם מחוסנים

חדשות כיפה 04/08/21 16:46 כו באב התשפא

תפילה בשטח פתוח בימי הקורונה. ארכיון, צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
תפילה בשטח פתוח בימי הקורונה. ארכיון, צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בעקבות החלטת קבינט הקורונה אמש (ג') להרחבת התו הירוק גם לילדים מתחת לגיל 12, יצא הארגון העולמי של בתי הכנסת בקריאה להתחיל להיערך כבר בימים אלה להקמת מתחמים שיאפשרו תפילה גם לילדים בגילים אלה שאינם מחוסנים.

בקריאה נכתב: "הארגון העולמי של בתי הכנסת קורא לגבאי בתי הכנסת וראשי הקהילות להיערך בהקדם האפשרי בהתאם להחלטה להרחבת התו הירוק שאושרה אמש. יש להיערך להקמת מתחמים ייעודיים למנייני תפילות במרחב הפתוח שיאפשרו שותפות גם לילדים מתחת לגיל 12 אשר אינם מחוסנים באופן שיוכלו לקחת חלק מלא בתפילת הציבור".

עוד נכתב: "עקב החום הכבד יש לוודא כי המקום מוצל, מאוורר ומאפשר תפילה בנחת ובכוונה. אל לנו לשכוח את הילדים ואת חשיבות חיבורם לתפילות גם בימים אלו.

בארגון הסבירו כי הקמת מתחמים אלו מחויבת המציאות, "זאת מתוך הנחה שכלל הילדים לא יוכלו לספק בדיקות שליליות בתדירות ובזמינות מלאה לזמני התפילות. יישום הרחבת התו הירוק ביחס לילדים תיכנס לתוקף באופן רשמי ביום שישי בעוד שבועיים, י"ב אלול, 20.08 ולשם כך יש להיערך מוקדם ככל האפשר".

נזכיר כי כבר מיום ראשון הקרוב יוכלו להיכנס לבית הכנסת רק מחזיקי "תו ירוק" גם במניינים מצומצמים יותר בהם לוקחים חלק פחות מ-100 מתפללים. "מציאות זו רלוונטית כעת במקומות רבים גם בתפילות בימי החול ועל הגבאים וראשי הקהילות להקפיד על כך באופן מלא", נכתב בקריאה. בנוסף, הארגון מזכיר כי קיימת חובה של עטיית מסיכות בתוך בית הכנסת ויש להימנע מלחיצות ידיים ומגע קרוב גם לספר התורה והמזוזות.

 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר