הזוכה בחידון התנ"ך לנוער מונה למפקד בסיס חיל הים בחיפה

טקס חילופי מפקדים בבסיס חיל הים בחיפה נערך הערב, והמפקד החדש כבר התמודד מול אתגר לא פשוט בעברו. "יחד נשמור על הגבול שקט ובטוח, יחד נצא מוכנים לכל משימה מבצעית"

שמחה ברנס, חדשות כיפה 01/08/21 22:07 כג באב התשפא

הזוכה בחידון התנ"ך לנוער מונה למפקד בסיס חיל הים בחיפה
מפקדי חיל הים , צילום: דובר צה"ל

תת-אלוף טל פוליטיס נכנס לתפקיד מפקד בסיס חיפה של זרוע הים, כך הודיע דובר צה"ל הערב (א').
טקס החילופים התקיים במעמד מפקד זרוע הים, אלוף אליהו שרביט, מפקדים ובני משפחה. פוליטיס מחליף בתפקידו את תת-אלוף גיא גולדפרב שייכנס לתפקידו כראש מספן המטה של זרוע הים בשבועות הקרובים.

תת-אלוף טל פוליטיס, בן 45, בעל תואר ראשון במדעי הרוח ותואר שני במדעי החברה מאוניברסיטת חיפה. בשנת 1994 זכה בחידון התנ"ך העולמי לנוער, הוא נשוי ואב לארבעה.

״לוחמי ומשרתי בסיס חיפה, אנחנו מחליפים פיקוד אחרי שנה שלא דומה לשום תקופה לפניה. אני מסתכל על עומס הפעילות המבצעית לאורך השנים האחרונות, עברנו תקופות מורכבות ביותר ולכן אני רוצה לנצל הזדמנות זו להביע הערכה לכם, משרתי בסיס חיפה", אמר מפקד זרוע הים, אלוף אליהו שרביט, "אני רוצה להוקיר לך תודה גיא על שירות מדהים, עשית את זה בכישרון רב ואני בטוח שבתפקידך הבא תמשיך לעשות חיל. אני רוצה לאחל הצלחה רבה לטל שמקבל פיקוד על הבסיס, מעבר לתבונה הרבה שמלווה אותך, אתה בעל ניסיון רב ואני משוכנע שניהול זירת חיפה היא מלאכה שתוכל ותצליח לעשות בצורה מצוינת". 

המפקד היוצא, גיא גולדפרב, סיפר על תחילת הדרך. "כשהגעתי לפקד על בסיס חיפה לא דמיינתי מה מצפה לנו. מגפה עולמית, מתיחות יוצאת דופן באורכה מול חיזבאללה, מערכה בין מלחמות חוצה גבולות וימים, התעצמות שמתקיימת פעם בדור ועוד. אני גאה בלוחמים ובלוחמות של שייטת ספינות הטילים ושייטת הצוללות, בלוחמי פלגה 914 ובנות פלגת השליטה הימית, בלוחמי הילת"ם וחיילי המרכז לרפואה ימית, על היכולות האיתניות שהפגינו, הרתימה, ביצוע פעילות מבצעית ודאגה לביטחון השוטף בצורה יוצאת דופן. אני רוצה לאחל הצלחה גדולה לפוליטיס, מפקד, לוחם ואיש צנוע. אני בטוח שהאנשים ילכו לצידך לאן שתוביל אותם״.

המפקד הנכנס תת-אלוף טל פוליטיס אמר כי :״בחודשים האחרונים כחלק מהכנותי לתפקיד, פגשתי ברבים מהמפקדים והחיילים בבסיס חיפה. למדתי להכיר אנשים מסורים החדורים בתחושת שליחות למול המשימות העומדות בפניהם, למדתי להכיר חבורה מנצחת. יחד נשמור על הגבול שקט ובטוח, יחד נצא מוכנים לכל משימה מבצעית, ויחד נשמור את הזירה ואת היחידות מוכנות לכל עימות עתידי. מפקדים, לוחמים וחיילים אני לוקח פיקוד על בסיס חיפה ועל הזירה הימית הצפונית ומאחל הצלחה רבה לכולנו״.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר