התפרצות הקורונה הנתונים מאחורי הירידה ביעילות החיסון

דקות אחדות לפני שראש הממשלה תקף את מתנגדי החיסונים פרסם משרד הבריאות את הנתונים המעודכנים על יעילות החיסון. ניכרת ירידה מדאיגה אבל נתון אחד עדיין נותן תקווה למשרד הבריאות

עמיאל ירחי, חדשות כיפה 22/07/21 23:02 יג באב התשפא

בנט במפגש עם בני הנוער שהתחסנו, צילום: Marc Israel Sellem/POOL
בנט במפגש עם בני הנוער שהתחסנו, צילום: Marc Israel Sellem/POOL

הקורונה מתפשטת במהירות ובשבוע האחרון נמצאו למעלה מאלף מאומתים ביום. העלייה בתחלואה גם בקרב מחוסנים הביאה את משרד הבריאות לבדוק מה רמת היעילות של החיסונים כיום, חצי שנה אחרי שניתנו לאזרחי בישראל, הנתונים הראו על ירידה חדה ביעילות.

החיסון עדיין מגן על המתחסנים מפני מחלה קשה אך הסיכוי להדבקות עלה. לפי הנתונים שפורסמו הערב (ה') מראים כי ההגנה נגד הדבקות ירדה ל-39 אחוז. הבשורה המעודדת מגיעה מכיוון החולים קשה. יעילות החיסון נגד מחלה קשה בעקבות הנגיף גבוהה ועומדת על כ-92 אחוז.

מחצות ישנה עלייה של כ-901 חולים חדשים, מספר החולים קשה נמצא אף הוא בעלייה עם כ-75 חולים, עלייה של שבעה חולים קשה מחצות, מתוכם במצב קריטי 23. משרד הבריאות מפרסם הערב בצורה מסודרת את הנחיות הקבינט החדשות בנוגע לתו הירוק שחוזר אלינו והחובה על בדיקה בתשלום ללא מחוסנים שיכולים שהתחסן. התקנות שיכנסו לתוקפן ב29.7.21 התקבלו בקבינט ברוב גדול ומי שהביעה התנגדות לחלק מהצעדים היא שרת החינוך יפעת שאשא ביטון.

הנחיות קורונה

הנחיות קורונה                                                                                                                          צילום: משרד הבריאות

מוקדם יותר הערב נתן ראש הממשלה הצהרה לתקשורת ותקף את מתנגדי החיסונים. בנט אמר כי: "האתגר שלנו ברור, שכל הישראלים שיכולים להתחסן ילכו להתחסן כל אזרח מגיל 12 ומעלה שאין לו מניעה בריאותית להתחסן, לכו להתחסן. לכו להתחסן. אני רוצה לעמוד על הנקודה הזו, יש מדינות רבות בהן אין מספיק חיסונים עבור האוכלוסייה והציבור משווע לזה וכאן ממשלת ישראל משקיעה מיליארדים כדי שיהיה חיסון זמין בכל נק' בארץ ועדיין מיליון ישראלים פשוט מסרבים להתחסן, גם עבור הצעירים מעל גיל 12 דאגנו לרציפות מלאי החיסונים הנדרש יש מעל 600 אלף צעירים עד גיל 30 שעוד לא התחסנו.

המדע הוא חד וברור, החיסונים עובדים, הם יעילים ובטוחים לצעירים באופן כמעט מוחלט, למבוגרים הם יעילים אבל לא מספקים. מעל מיליארד אנשים בעולם כבר התחסנו. אזרחים יקרים, סרבני החיסונים מסכנים בריאותם, סביבתם ואת החופש של כל אזרחי ישראל. את החופש שלנו לעבוד, חופש ילדינו ללמוד, חופש לחגוג שמחות עם המשפחה, סרבני החיסונים פוגעים בכולנו כי אם כולם יתחסנו כולם יוכלו לקיים את שגרת חייהם, אבל אם מיליון ישראלים ימשיכו לא להתחסן זה ייאלץ את 8 מיליון האחרים בסוף להסתגר בבתיהם.

הקבינט קיבל היום החלטה שהחל מ-8.8 סרבן חיסון לא יוכל להיכנס לקולנוע, לתיאטרון, לבית הכנסת, ללונה פארק, למשחק כדורגל או לכל פעילות מעל 100 איש בפנים או בחוץ אלא אם יביא בדיקת קורונה שלילית על חשבונו הוא ישא במלוא עלות הבדיקה, אין שום סיבה שמשלמי המיסים ואלו שקיימו חובתם האזרחית להתחסן, יממנו בדיקות למי שסירב.
המחוסנים יוכלו לטוס למדינות נקיות ולחזור ולאחר קבלת תוצאות בדיקה בישראל יהיו פטורים מבידוד, אך מי שמסרבים להתחסן ייכנסו לבידוד של שבוע מכל מדינה ממנה יחזרו, הפעולות הללו יסייעו לבלימת התחלואה. אני פונה מכאן לכל מי שמכיר סרבן חיסון, שכנעו אותו, תסבירו לו שלא יפגע באחרים אל תוותרו".


(בנט על החיסונים).

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר