כיסוי ראש ושלושה פלאפלים: סגנית מפקד חדשה ליחידת 8200

לראשונה ביחידה הגדולה בצה"ל: סגן אלוף ג' תמונה לסגנית מפקד 8200, תקבל דרגות אלוף משנה ותוביל את מהפכת העליונות במידע והבינה המלאכותית באגף המודיעין. "אני מודה למפקדיי על האמון בי וביכולותיי", אמרה ג'

חדשות כיפה 19/07/21 07:24 י באב התשפא

כיסוי ראש ושלושה פלאפלים: סגנית מפקד חדשה ליחידת 8200
סא"ל ג'. תמונה לסגנית מפקד היחידה, צילום: דובר צה"ל

בפעם הראשונה: סגנית מפקד ליחידה 8200, כאשר סא"ל ג', מפקדת ביחידה, תקודם לדרגת אלוף משנה ולתפקיד סגנית מפקד 8200 לדיגיטל. ג׳, בת 39, תקבל את דרגתה החדשה ועתידה להיכנס לתפקיד בשבועות הקרובים.

ג', ביצעה מגוון רחב של תפקידים בעולמות הסייבר, המודיעין והמטה, כיום היא מפקדת מרכז סייבר. ג' היא האישה הראשונה שמכהנת בתפקיד כסגנית מפקד 8200, ותוביל את מהפכת העליונות במידע והבינה המלאכותית באגף המודיעין. 

מדברי ג', סגנית מפקד יחידת 8200 החדשה: "זכיתי לשרת ביחידה 8200, שמשימתה לשמור על בטחון מדינת ישראל - אחריותנו באגף המודיעין רחבה, החל מאיסוף המידע המודיעיני ועד מיצויו. לצד אנשי יחידה 8200 ואנשי אגף המודיעין, אוביל את מהפכת העליונות במידע והבינה המלאכותית באופן אשר יאפשר מיצוי איכותי ומהיר לטובת קפיצות המדרגה המשמעותיות באפקטיביות המבצעית של צה"ל - בחשיפת האויב ובהשמדתו. אני מודה למפקדיי על האמון בי וביכולותיי".

יש לציין כי בשנה האחרונה, ישנה עלייה בכמות הקצינות בדרגת אלוף-משנה בתפקידים בכירים באגף המודיעין, ביניהן: ראש מחלקת ביטחון מידע, ראש זירת עומק, קצינת מודיעין פיקוד, מפקדת מרחב סייבר וסגנית מפקד 8200 כולן הנשים הראשונות בתפקיד. אחת מתוכן אף זכתה בפרס ביטחון ישראל בשבוע שעבר.

בשנים האחרונות ישנה עליה בצבא בכלל וביחידה 8200 בפרט בכמות הנשים בתפקידים בכירים, כגון ראשי זירות מבצעיות ביחידה, ראשות תחום בעולמות הסייבר ועוד. כך למשל, במבצע ׳שומר החומות׳ פיקדה על הזירה העזתית ב-8200 ,קצינה בדרגת סגן-אלוף מהיחידה.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר