קריסת הבניין במיאמי | 32 גופות חולצו מההריסות

כוחות ההצלה בארצות הברית ממשיכים במאמצים לאתר עוד 114 נעדרים בשאריות בניין המגורים אשר קרס במיאמי, הסופה הטרופית שהכתה במדינה לא מנעה את המשך הניסיונות לאתר ניצולים חיים

חדשות כיפה 07/07/21 07:56 כז בתמוז התשפא

קריסת הבניין במיאמי | 32 גופות חולצו מההריסות
צילום: צילום מסך

כמעט שבועיים לאחר קריסת בניין המגורים בשכונה היהודית סופרסייד במחוז מיאמי-דייד שבפלורידה, כוחות ההצלה הצליחו לאתר מבין ההריסות 32 גופות. למרות הגעתה של הסופה הטרופית לדרום המדינה עם רוחות חזקות וגשמים, נמשכו מאמצי החיפוש אחר 114 נעדרים, מאמצים אשר סיכוייהם פוחתים עם חלוף הזמן מאז האסון. בין הדיירים במבנה בן 12 הקומות היו יהודים רבים. 

בתחילת השבוע ביצעו הרשויות פיצוץ מבוקר בשאריות המבנה עד להריסתו המוחלטת, זאת לקראת הגעתה של הסופה הטרופית "אלזה" לפלורידה, והחיפושים אחר ניצולים, אשר הופסקו לצורך הפיצוץ, התחדשו לאחריו. 80 אנשי חילוץ פועלים במשמרות של 12 שעות, והריסת שאריות המבנה אפשרו לכוחות להרחיב את החיפושים, לאחר שנטרלו את הסכנה שבקריסות נוספות. 

עם היוודע דבר האסון, ישראל מיהרה לשלוח למקום יחידות חילוץ של פיקוד העורף. סגן מפקד המשלחת הישראלית, אל"ם אלעד אדרי, סיפר היום על עבודת המחלצים והקושי הגדול בעבודה במקום. "הקריסה מאוד מורכבת וחריגה. כל חלקי הבניין קרסו מהמרכז לצדדים ואז הבניין קרס לתוך עצמו. שכבה על שכבה, ערימת הרס מהודקת וקומות שנדחסו זו על זו. הוצאנו משלחת של 10 מומחים מפיקוד העורף, כולם בוגרי משלחות לנפאל ומקומות נוספים. מיד עם הנחיתה - יצאנו קודם כל לאתר", אמר אדרי.

עוד  אמר כי האתר מורכב מאוד. בניין מגורים בן 12 קומות וקומת חניון, קו ראשון לים, נבנה בתחילת שנות ה-80.  בכל קומה יש 12 דירות. "הקריסה אירעה בשעת לילה ולכן היו הרבה אנשים בבניין. זה אכזרי ממש, הוא קבר תחתיו 159 בני אדם".

"עם ההגעה פגשנו מאות מחלצים. ארה״ב היא מעצמת חילוץ. לארה״ב יש עשרות יחידות חילוץ, מקצועיות ומנוסות מאוד. כל ארגון לוקח חלק אחר בתהליך המורכב. האופן שבו אנחנו ניגשים לתוך הסיפור עם היחידות המקומיות הוא שבאנו לסייע ולייעץ, מתוך ידע רב שהצטבר ב35 שנים של משלחות בצה״ל. היו הרבה מאוד שריפות באתר שהקשו על פעולות החילוץ. הפעילות מאוד מקצועית. יש אנשים שיודעים את העבודה שלהם, יש ציוד מאוד מקצועי, וכמות אדירה של מחלצים", אמר אדרי.

 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר