אמו של קצין המודיעין כתבה לו לפני מותו: "מקווה שזה ייגמר ממש מהר"

אמו של הקצין שנאשם בעבירות ביטחוניות ומת במהלך שהותו במתקן כליאה צבאי, כתבה לו בימים שלאחר כנסתו למעצר: "אנחנו מקווים שישחררו אותך כמה שיותר מהר אלינו לארוחת שניצלים. אנחנו מחזקים אותך ובטוחים שתצא מהמצב הזה בצורה טובה ושיבינו שטעו לגביך"

אלעד הומינר, חדשות כיפה 20/06/21 20:56 י בתמוז התשפא

מתקן הכליאה החדש, "נווה צדק", צילום: דובר צה"ל
מתקן הכליאה החדש, "נווה צדק", צילום: דובר צה"ל

מעט יותר מחודש חלף מאז מותו של קצין המודיעין בכלא הצבאי, והיום (א') מתפרסם מכתב קשה מאוד שכתבה לו אמו, מספר ימים לאחר שנכנס לכלא. "אנחנו מקווים שישחררו אותך כמה שיותר מהר אלינו לארוחת שניצלים. אנחנו מחזקים אותך ובטוחים שתצא מהמצב הזה בצורה טובה ושיבינו שטעו לגביך".

"אנחנו ועו"ד נבהיר למי שמטיל ספק שאתה בן טוב וחייל מעולה. לא סתם קיבלת תעודות הצטיינות והמפקדים שלך החמיאו לנו על הבן המוצלח שאתה והמזל שנפל בחלקם שאתה משרת אצלם, אם נצטרך נביא אותם להעיד בעדך".

האם סיימה את מכתבה המצמרר כשהיא מבקשת לחזק את בנה הקצין. "דואגת לך ומקווה שאתה מחזיק מעמד. מבקשת שתהיה חזק, ולמרות שהזמן לא עובר עכשיו, מקווה שזה כן ייגמר ממש מהר ותוכל לשכוח מכל מה שקרה".

את המכתב שפורסם בעמוד פייסבוק שהקימו קרוביו, כתבה האם: "יקירי, אז אבא כבר כתב לך כאן שהעו"ד שלך הוא בני קוזניץ. הוא סא"ל במילואים ואנחנו מקווים שימשיך להילחם עבורך ולייצג את זכויותיך המשפטיות על הצד הטוב ביותר. אנחנו שרויים באפלה והמומים מהסיטואציה".

לפני כשבוע וחצי, התייחס הרמטכ"ל, רב אלוף אביב כוכבי לפרשה הכואבת: "הקצין מאמ"ן עשה עבירות חמורות ביותר. הוא עשה אותן בכוונה ובמודע, מסיבות שאני לא יודע לתאר. צר לי מאוד על כך. הקצין הוא חייל שלי, הוא חייל של כולנו, גם אם הוא עשה עבירה חמורה ביותר".

"הקצין לא דומה לאסיר איקס", הבהיר הרמטכ"ל, "הוא היה בשמו המלא מרגע שנעצר ועוד לפני, כמובן. רצינו לשמור על משפחתו, וביחד עם זה, לשמור על סוד גדול שהוא כמעט פגע בו ובדקה ה-90 עצרנו את זה. כך או כך, אסור היה שימות בכלא - ואת זה אנחנו צריכים לתחקר באופן עוקב מעמיק ויסודי, בדיוק כמו שאנחנו עושים בכל תחקיר".


(הרמטכ"ל כוכבי בדברים שנשא בכנס לזכרו של הרמטכ"ל ה-15 ליפקין-שחק, 'כאן חדשות')

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר