ספר התורה שהושחת - שופץ והוכנס מחדש לישיבה התיכונית בירוחם

שנה אחרי שספר התורה נגנב מישיבת אמי"ת "בלבב שלם" בירוחם, והושחת בצורה מזעזעת, בחודשים האחרונים הוא שופץ וכעת הוכנס מחדש לבית הכנסת בישיבה בתהלוכה מרגשת

חדשות כיפה 17/06/21 12:46 ז בתמוז התשפא

הכנסת ספר התורה המרגשת, צילום: באדיבות הישיבה
הכנסת ספר התורה המרגשת, צילום: באדיבות הישיבה

השבוע התקיימה הכנסת ספר תורה מרגשת במיוחד לישיבת אמית בלבב שלם בירוחם. מדובר בספר תורה שהושחת ונגנב בשנה שעברה. הנרתיק נגנב והגוויל הושלך והושחת. בחודשים האחרונים הוא עבר שיפוץ יסודי כאשר חלק מהיריעות נכתבו מחדש וכעת הוכנס מחדש להיכל הישיבה. 

כזכור, לפני שנה פרצו לבית הכנסת 'תפארת ישראל' ולישיבת אמית 'בלבב שלם' בעיר ירוחם. הפורצים הרסו את ארון הקודש, השחיתו את ספרי התורה, גנבו את הנרתיק של הספר ואת הקלפים השליכו בצידי הדרך, בבוץ ובמים. הנזק נאמד במאות אלפי שקלים. 


כעת, התגייסה ישיבת אמית בלבב שלם יחד עם משפחות שלוש ופחימה שתרמו את ספר התורה לעילוי נשמת קרוביהם, לשיפוץ הספר ולשימושו. התהלוכה יצאה מביתו של ראש הישיבה הרב יאיר יעקובי, בשירה וריקודים אל בית המדרש של הישיבה. לאחר מכן נערכה סעודת מצווה במגרש בליווי דברי ברכה.

ענר לשם, מנהל הישיבה: "אין יותר מתאים לסיים את שנת הלימודים מאשר שמחה לכבודה של תורה. אנחנו כ"כ נרגשים למראה הספר המתוקן והכנסתו בפאר והדר להיכל הישיבה. התהלוכה השמחה ברחובות ירוחם הזכירה לנו את העלאת הארון בימי דוד לירושלים ולוואי שנזכה לפזז ולכרכר בבניין בית המקדש במהרה בימינו".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר