הותר לפרסום: פוענח הלינץ' במשפחה היהודית באום אל פאחם

בפעילות משותפת של השב"כ ומשטרת ישראל, נעצרו תשעה חשודים בביצוע לינץ' במשפחה יהודית שנקלעה בטעות לאום אל פאחם | החשודים ערבו למשפחה היהודית בכניסה ליישוב, וכשאלה הגיעו, יידו בהם אבנים וחבטו באלות. כל החשודים יובאו להארכת מעצר

ישי אלמקייס, חדשות כיפה 17/06/21 11:39 ז בתמוז התשפא

המהומות בערים הערביות, צילום: פלאש 90, נתי שוחט
המהומות בערים הערביות, צילום: פלאש 90, נתי שוחט

בפעילות משותפת של היחידה המרכזית של המשטרה במחוז חוף ושירות הביטחון הכללי נעצרו לאחרונה 9 חשודים בביצוע פיגוע לינץ' במשפחה יהודית באום אל פאחם במהלך הפרעות שהתרחשו ברחבי הארץ לפני כחודש במהלך מבצע "שומר החומות".

נגד החשודים, תשעה תושבי זלפה, מוחמד זיתאוי (21), אבראהים אבו בכר (19), עוביידה אבו בכר (21) אנמאר מחאמיד (20)  עומר אבו בכר (20)  וארבעה קטינים הוגש כתב אישום בגין מעשה טרור של חבלה בכוונה מחמירה ,יידוי אבן לעבר כלי תחבורה, וחבלה במזיד ברכב ממניע של גזענות זאת לאחר שלקחו חלק באירוע התקיפה של משפחה יהודית שנסעה דרך זלפה ב-13 במאי, במהלך מבצע "שומר החומות". בנוסף יוחסו לנאשם אבראהים אבו בכר עבירות של התפרעות, תקיפת שוטר בנסיבות מחמירות, איומים ועוד.

בחודש שעבר, זיהו החשודים  את רכבה של המשפחה בכפרם לאחר שהמשפחה הגיעה לשם בטעות וזאת בשל חסימת צומת מגידו על ציר 65. החשודים חיכו לרכבים של יהודים שיכנסו לכפר בעקבות החסימה בצומת מגידו וכשזיהו את רכב המשפחה כרכב של יהודים החלו לזרוק עליהם אבנים ולצעוק "יהודים יהודים". אב המשפחה שהבין שנכנס לאירוע בו קיים חשש לחייו ולחיי משפחתו החל לברוח אל תוך הכפר כשהחשודים החלו במרדף אחרי רכב המשפחה במטרה להשיגו.

לאחר מרחק רב, כשהרכב הגיע לתוך אום אל פאחם, חסמו החשודים את רכב המשפחה והחלו ליידות אבנים לעבר הרכב ולחבוט באלות על הרכב כאשר בנוסף לזוג ההורים, ישבו במושב האחורי 3 ילדים קטנים שניצלו הודות לתושיית האם שסוככה עליהם בגופה. כמו כן, במהלך הלינץ' נגנב כלבה של המשפחה ואותר כעבור מס' שעות ע"י בלשי תחנת המשטרה בעיר.

מעשה הלינץ' נמשך עד לחילוץ המשפחה ע"י אזרחים מקומיים, תושבי אום אל פאחם שסייעו למשפחה להגיע למרפאה המקומית בעיר ומשם פונו למרכז הרפואי העמק בעפולה בליווי משטרתי. חקירה מהירה הובילה למעצרו של החשוד הראשון במעשה ובהמשך נעצרו עוד שמונה חשודים. מעצרם של החשודים הוארך, והבוקר (ה') בתום חקירה משותפת של שירות הביטחון הכללי והיחידה המרכזית במחוז חוף הוגש בבימ"ש המחוזי בחיפה כתב אישום נגד החשודים בגין המיוחס להם.

שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל רואים בחומרה רבה מעורבות של אזרחי ישראל בטרור, וימשיכו לנקוט בכל האמצעים העומדים לרשותו בכדי לסכל כל איום ולמצות את בדין בחומרה עם כלל המעורבים בפיגועים ובאירועים האלימים שהתרחשו בערי ישראל במהלך המהומות בחודש שעבר.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר