כתב אישום הוגש נגד המחבל שרצח את יהודה גואטה הי"ד

כתב כולל אישומים בגין גרימת מוות בכוונה, 3 ניסיונות לגרימת מוות בכוונה, שימוש בנשק ללא היתר ושיבוש הליכי משפט. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את המשפחה"

חדשות כיפה 10/06/21 16:10 ל בסיון התשפא

כתב אישום הוגש נגד המחבל שרצח את יהודה גואטה הי"ד
יהודה גואטה הי"ד, צילום: באדיבות המשפחה

היום (ה') הוגש כתב אישום נגד אחמד עלי שלבי, המחבל שרצח את יהודה גואטה בפיגוע הירי הקשה בצומת תפוח לפני כחודש וחצי. כתב האישום כלל סעיף גרימת מוות בכוונה, שלושה ניסיונות של גרימת מוות בכוונה, החזקה ושימוש בנשק ללא היתר ושיבוש הליכי משפט בעת שנמלט מכוחות הביטחון.

בכתב האישום פורט כיצד כחודש לפני הפיגוע החל שלבי לתכנן כיצד ירצח חיילים או אזרחים יהודים. שלבי ניסח צוואה, ועדכן את אשתו על קיומה. המחבל החליט כי צומת תפוח הוא המקום המתאים ביותר לביצוע הפיגוע, עקב הנוכחות הרבה של אזרחים וחיילים במקום. הנאשם התאמן באקדח שהיה ברשותו, ותכנן לבצע את הפיגוע ביום שישי ה30/04. היות  וחש ברע דחה את ביצוע הפיגוע לשבת, ובהמשך ליום ראשון.

ע"פ כתב האישום, ביום ראשון, ה02/05 בשעות אחר הצהריים מילא המחבל את מחסנית האקדח בכדורים חיים ולקח עימו עשרות כדורי תחמושת. שלבי הכניס לאקדח את המכסנית המלאה ודרך אותו כך שהיה מוכן לירי. הוא נכנס לרכב, והסתיר את האקדח על המושב הסמוך לנהג, כשהוא מכוסה בשטיח תפילה. בשעה 18:00 לערך הגיע המחבל אל צומת תפוח. הוא עצר את הרכב סמוך לתחנה, נטל את האקדח הדרוך, קרא בקול "אללה אכבר, ודרך חלון הרכב הפתוח ירה מספר רב של כדורים ממרחק קצר לעבר האזרחים. המחבל חדל מהירי רק לאחר שקנה האקדח התפוצץ, והאקדח הפסיק לפעול.

שלבי נפצע מירי שביצעו לעברו החיילים בצומת, אולם הצליח להימלט. במשך ארבעה ימים הסתתר שלבי בכפר עקרבה, שם עדכן את המסייעים לו בדבר הפיגוע שביצע. המחבל עבר מספר מקומות מסתור, ניסה לחטא את פצעיו ולשנות את חזותו על מנת להקשות על כוחות הביטחון לתפסו. בהמשך הגיע המחבל לאחד מחבריו, ששכנע אותו שאין ברירה אלא להסגירו לכוחות  הביטחון. זמן קצר לאחר מכן נתפס שלבי על ידי כוחות  הביטחון.

בפיגוע נפצעו תלמידי ישיבת איתמר יהודה גואטה הי"ד, בניה רץ ועמיחי חלה. גואטה נפצע באורח אנוש, עקב פגיעת אחד הכדורים בראשו. הוא נלחם על חייו במשך ארבע ימים עד שנפטר מפצעיו. פרץ נפצע באורח קשה, הורדם והונשם, ועבר ניתוח בעמוד השדרה. נכון לרגע זה פרץ עדיין מאושפז וסובל משיתוק מהצוואר ומטה. חלה נפצע באורח קל.

בכתב האישום הואשם המחבל בגרימת מוות בכוונה המקביל לאישום ברצח לאחר שגרם למותו של יהודה גואטה הי"ד בכוונה. כמו כן הואשם בשלושה ניסיונות לגרימת מוות בכוונה, בגין פציעתם של פרץ, חלה וניסיון פגיעה בשאר האזרחים והחיילים בצומת. המחבל הואשם גם בהחזקת נשק ושימוש בו שלא כדין ובשיבוש הליכי משפט בעת שנמלט מכוחות הביטחון.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את המשפחה מסר "הגיע הזמן לעשות צדק ולשפוט את המחבל למוות. גם דרישה זו הינה רק חלק קטן משנדרש כדי להילחם באותם טרוריסטים שמקדשים את המוות. במקביל למשפטו של המחבל יש לשפוט את כל הסייענים ונותני המקלט שסייעו לו להימלט מכוחות הביטחון, ולהטיל עליהם עונשים כבדים -על מנת לייבש את ביצת הטרור. בנוסף מוכרחים להגדיל את סל צעדי ההרתעה כנגד ביתו ומשפחתו של המחבל. הגיע הזמן שכל מחבל שפוגע בנו יידע שהוא ממיט אסון עליו ועל משפחתו".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר