תוקף סדרתי? יהודי הותקף ע"י אופנוען ערבי החשוד בתקיפה נוספת

צעיר יהודי שהיה בדרכו לחוף הים ביפו, הותקף באלימות בפניו בידי רוכב אופנוע ערבי. כנגד הערבי עומד תיק נוסף בגין תקיפה של אב ובנו, באותו האזור ממש. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו: "מדובר בתוקף אנטישמי סדרתי"

אלעד הומינר, חדשות כיפה 10/06/21 12:24 ל בסיון התשפא

תוקף סדרתי? יהודי הותקף ע"י אופנוען ערבי החשוד בתקיפה נוספת
האופנוען הערבי כפי שהצליח לתעד המותקף, צילום: באדיבות המצלם

חשד לתקיפות סדרתיות ביפו. אופנוען ערבי תקף צעיר יהודי סמוך לכיכר השעון בעיר. כנגד האופנוען עומד תיק נוסף בגין תקיפה של אב ובנו חמישה ימים מאוחר יותר, בטיילת יפו הסמוכה. שתי התקיפות בוצעו בזמן אירועי האלימות ערבית בחודש שעבר, במקביל למבצע שומר החומות. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו מבקש למצות את הדין עם התוקף וכעת ממתינים להגשת כתב אישום נגדו.

התקיפה אירעה לפני למעלה מחודש, כאשר ש', צעיר יהודי, היה בדרכו לחוף הים בעיר. ש' הותקף באלימות בידי אופנוען ערבי שעבר במקום. התוקף הבחין בש' כשהוא מחליף את בגדיו, שב על עקביו והחל להתקרב לעבר ש' בהליכה מאיימת כשהוא מחזיק קסדת אופנוע בידו.

האופנוען שאל את ש' "מה אתה עומד ליד מסגד?" והיכהו בפניו ובגופו בעזרת קסדת האופנוע. ש' וחברו הצליחו לצלם את האופנוען לפני שהסתלק, ולאחר מכן פונה ש' לבית החולים עקב החבלות שנגרמו לו מהתקיפה, ועד היום עדיין סובל מכאבים.

ש' תיאר את התקיפה: "עברתי בחנות גלישה כדי להחליף בגדים לבגדי צלילה. בכניסה לחנות בעודני מחליף בגדים, עבר רכב ובו צעיר ערבי. כשהבחין בי, שב על עקבותיו, ויצא מהרכב כשהוא מחזיק קסדת אופנוע בידו". עוד הוא סיפר: "כשהגיע אלי, סינן לעברי "מה אתה ככה ליד מסגד", והחל לדפוק לי את הקסדה בפנים. אמרתי לו "אני אזמין לך משטרה" אך הוא לא נרתע ועבר לבעיטות. משראיתי שהוא לא נרתע, רצתי בחזרה לחנות הצלילה וחיכיתי שם עד שהלך". 

ש' פירט את תחושותיו הקשות. "אני בהלם מהעובדה שהותקפתי במרכז העיר יפו - מקום שהסתובבתי בו פעמים רבות ואף פעם לא נתקלתי במקרה כזה, בו אדם שהולך ברחוב מותקף סתם ככה. ההרגשה היא שאין מי שיגן עליך, ואתה חייב להגן על עצמך", אמר ש'. 

"מדובר בתוקף סדרתי, שמבחינתו כל יהודי מהווה מטרה לתקיפות האנטישמיות שלו", מסר עו"ד חיים בלייכר שמסייע לנפגעי עבירה על רקע לאומני. "אנחנו מקווים שמעשיו החמורים יקבלו ביטוי בכתב האישום שיוגש כנגדו. אנחנו מצפים גם שהמשטרה תיתן יחס של אירועי טרור לכל התקיפות האלו, ותעניק את האישורים הנדרשים לנפגעי העבירה".

נזכיר, כי חמישה ימים לאחר תקיפתו של ש' הותקפו באותו אזור אב ובנו, בעת שנסעו ברכבם. אופנוען ערבי חסם את דרכם, נגח באב אמצעות קסדתו, וחבריו שהגיעו למקום ריססו אותם ואת שני כלביהם בגז פלפל. האופנוען אף צעק לעבר הבן "אתם יהודים, המקום שלכם לא פה", ולאחר התקיפה נמלט.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר