סגור

פרשת עוזר השר ליצמן | מנכ"ל תנובה נחקר באזהרה בחשד למתן שוחד

לאחר שהעיד שלשום, אייל מליס זומן לחקירה מכיוון שהוא האחראי על התרומות ומי שאישר לכאורה את העברות כספים לעמותות הקשורות לעוזרו של השר ליצמן. מליס טוען מצדו כי מעולם לא פגש את העוזר, לא שוחח עימו ביחידות, ולפיכך אין להם קשר

חדשות כיפה
כח בסיון התשפא
,
08 ביוני, 2021 15:47
מנכ"ל תנובה, אייל מליס

מנכ"ל תנובה, אייל מליסצילום: Gili Yaari/Flash90

פרשת עוזר השר ליצמן מסתעפת. מנכ"ל תנובה אייל מליס שהעיד בפרשה החמורה שלשום, הגיע היום (ג') ליחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433 ונחקר באזהרה בחשד למתן שוחד בפרשה שבמרכזה עומד מוטי בבצ'יק, עוזרו של שר השיכון והבינוי יעקב ליצמן. מליס הכחיש בחקירתו את הטענות שהעלו נגדו חוקרי המשטרה וטען כי אינו מכיר את בבצ'יק.

מליס נחקר בשל היותו האחראי על התרומות ומי שאישר לכאורה את העברות כספים לעמותות הקשורות לעוזרו של השר ליצמן. מנכ"ל תנובה אישר אמנם שאכן היה הגורם המאשר של התרומות אך לטענתו מדובר בסכומים זניחים ובמקרים בודדים בהם הועברו תרומות דומות לאלה שהחברה תורמת לחסידויות אחרות. בעדות שלשום ובחקירתו היום אמר שתנובה העבירה פעם אחת סכום של 35,000 שקלים ועוד כמה סכומים קטנים לעמותות הקשורות לשר ליצמן ולבבצ'יק.

מנכ"ל תנובה ציין שנפגש עם ליצמן פעמיים בעבר מכיוון שרצה לשנות את ההחלטה על סימון מוצרים, אך השר לא היה מוכן להקשיב לכך. עוד הוא טען כי מעולם לא פגש או שוחח עם החשוד המרכזי בבצ'יק וכי אין שום קשר בין השניים.

פרקליטו של מליס, עו"ד אילן סופר, מסר בתגובה: "תנובה, תחת ניהולו של אייל מליס, פעלה ופועלת אך ורק במסגרת החוק. אני משוכנע שבסיום החקירה גם גורמי החקירה ישתכנעו בכך. בכוונתו של אייל מליס להמשיך ולעמוד לרשות החקירה ולשתף עימה פעולה ככל שיידרש".‎

 

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

לוין צילום: Yonatan Sindel/Flash90

צפו ביריב לוין "מפרגן" למנסור עבאס ולרע"מ

קרא עוד