סגור

11 חשודים נעצרו בהלבנת הון במסווה של חברת אבטחה

משטרת ישראל ורשות המיסים הביאו למעצר חשודים המספקים שירותי שמירה לחברות גדולות. על פי החקירה החשודים נעצרו בחשד למרמה, הפצת חשבוניות פיקטיביות, איומים, עבירות מס ועבירות עפ"י חוק איסור הלבנת הון

חדשות כיפה
כח בסיון התשפא
,
08 ביוני, 2021 9:02
אילוסטרציה

אילוסטרציהצילום: shutterstock

הותר לפרסום כי משטרת ישראל בשיתוף רשות המיסים ניהלו בחודשים האחרונים חקירה סמויה ומורכבת, הנוגעת לעבירות פליליות שבוצעו על ידי חשודים וחברות המספקים שירותי שמירה לחברות גדולות(באתרי בנייה). החשדות עוסקים בעבירות כלכליות- עבירות מרמה, עבירות מס  והלבנת הון, בהיקפים גדולים הפוגעים בכלכלת המדינה וכן בעבירות איומים.

היום (ג') בשעות הבוקר המוקדמות עם המעבר לחקירה גלויה, פשטו עשרות חוקרי ובלשי היחידה למאבק בפשיעה כלכלית (יאל"כ) בלהב 433 ביחד עם יחידות משטרה נוספות, על בתיהם ועסקיהם של 11 חשודים שנעצרו בחשד למרמה, הפצת חשבוניות פיקטיביות, איומים, עבירות מס ועבירות עפ"י חוק איסור הלבנת הון. בין העצורים, חשוד שנעצר בפריז בשיתוף משטרת צרפת ונציג משטרת ישראל בצרפת. בנוסף למעצרים, עוכבו עשרות חשודים ובוצעו חיפושים בבתיהם ובמשרדי החברות במהלכם נתפסו סכומי כסף רב ומוצגים נוספים.
 
במסגרת מיקוד האכיפה בעבירות המבוצעות על ידי חברות הנחזות להיות חברות שמירה, הצטברו חומרי חקירה ומודיעין אשר הובילו לחשדות כי הוקם מערך גדול של חברות מתחום השמירה ואבטחה, שבעליהם והעובדים בחברות הללו ביצעו לאורך תקופה ארוכה באופן מאורגן ושיטתי, עבירות מס ומרמה בסכומי כסף גדולים מאוד. העבירות בוצעו על פי החשד בסיוע נותני שירותים פיננסים שונים.
החשודים הובאו לחקירה במשטרה ובהמשך היום יובאו ככל שיידרש מבחינה חקירתית, לדיון בבית משפט השלום בראשון לציון, בבקשה להאריך את מעצרם.

החקירה המורכבת מנוהלת ע"י משטרת ישראל, בשיתוף חקירות מכס ומע"מ ב"ש ופקיד שומה חקירות מרכז ברשות המיסים, הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור ובליווי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה. 

עו"ד אורי גולדמן המייצג את אחד מנותני השירותים הפיננסים מסר כי: "כפי שמתברר כעת ביחידה החוקרת פעילותו של מרשי היא ללא כל דופי. מרשי עובד כל פי הדין ועל פי חובותיו כנש"פ. כבר עתה מסתמן, כי על אף שהפרשיה לכאורה גדולה, יתברר בקרוב שלמרשי אינו מעורב בפעילות הפלילית הנטענת כלפי מעורבים אחרים בפרשה".

 

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

איזה דגל מותר לשאת בצה"ל? צילום: פלאש 90

סטנדרט כפול בפקודות צה"ל | דגל גאווה מותר דגל חב"ד אסור

קרא עוד