סגור

צלם בהיכל: במושב נחלים אסרו על הרב עופרן לקיים אירוע במבנה ציבורי

ועדת המוגנות של המושב נחלים הזמינה את הרב עופרן שירצה לתושבים בנושא, אך רב המושב התנגד נחרצות להזמנתו, ועד המושב ביטל את שריון מבנה הציבור והעביר את ההרצאה ל'אוויר הפתוח', בתגובה ביטל הרב עופרן את הגעתו | בתנועת הקיבוץ הדתי יצאו להגנתו

עדיאל שביט, חדשות כיפה
כג בסיון התשפא
,
03 ביוני, 2021 13:40

צילום: אביטל ליסקר

אלו ואלו דברי אלוהים חיים? טלטלה ארעה השבוע במושב נחלים סביב ויכוח השקפתי והכרה ברב אילעאי עופרן. אל המושב הוזמן הרב עופרן לשיחה בפני הציבור בנושא מוגנות בקהילה, שיחה שהייתה אמורה להיערך בבית הכנסת המרכזי. השיחה הייתה אמורה להיערך ביום שני האחרון, אך התקבלה התנגדות נחרצת לקיום השיחה דווקא מצד רב היישוב - הרב דוד חיים גרינוולד.

השתלשלות האירועים

בשיחת הרב בערב שבת "בהעלותך" בבית הכנסת המרכזי, נשא הרב דרשה בה דיבר נגד הרב עופרן, תושבי המושב מעידים כי הרב גרינוולד קרא לרב עופרן לא פחות משלוש פעמים "צלם בהיכל" ומשוקץ. בסיום הדברים דרש הרב כי השיחה המתכוננת במושב לא תתקיים באף מבנה ציבורי, ובשל כך החליטו להעביר את השיחה למקום במרחב הפתוח. כתוצאה מהקריאה של הרב וההסכמה של וועד נחלים לאסור לקיים את האירוע במבנה ציבור, הרב עופרן החליט לא לבוא כששמע שיוכל לדבר רק ברחוב.

המודעה המקורית לשיעור של הרב עופרן

המודעה המקורית לשיעור של הרב עופרןצילום: ועדת מוגנות

עוד קודם להחלטת הוועד בנחלים, החלה מחאה נגד קיום שיעורו של הרב עופרן בקבוצות הוואטסאפ של המושב. בנוסח הודעת המחאה נכתב: "בשם משתתפי השיעור אנו מוחים כנגד ההרצאה שתתקיים היום ברחוב סער בנושא מוגנות. אכן הנושא מאוד חשוב, אך המרצה הינו לא ראוי בשום צורה עבור מושב נחלים והדבר הובהר ע"י כבוד הרב ח.ד גרינוולד בצורה מפורשת כי אין לאפשר את קיום המפגש כיוון שלהכניס את המרצה לנחלים כמוהו כצלם בהיכל. על כן אני קורא לכולם למחות בכל דרך לוועד המקומי ולמנוע הביזיון שנעשה דבר מכספי המיסים שלנו בשם 'ועדת...' מושב נחלים". 

כאמור, על רקע דברי הרב והמחאה בעקבותיו החליט הוועד להיעתר לקריאה של הרב ואסר לקיים את האירוע במבנה ציבורי אלא ברחוב. לאחר שהרב עופרן הודיע כי לא יגיע לשיחה העוברת ברחוב נכתב בהודעת ועד היישווב: "הרייני להביא לידיעתכם כי כידוע הרב גרינוולד רב המושב והוא הסמכות ההלכתית הבלעדית במושב. ופסיקותיו מחייבות אותנו כמושב. ואין באפשרותינו לשנות את פסיקתו. גם אם זה לא נראה לנו. מצאנו פתרון ביחד עם ועדת מוגנות להעביר את ההרצאה למקום אחר במושב. בסופו של דבר הרב עופרן החליט לא להגיע. אני מתנצל בפני כל מי שנפגע מהתהליך".  

ועדת מוגנות במושב, שהזמינה את הרב עופרן לשיחה, פרסמה במקביל הודעה משלה על השתלשלות האירועים והודיעה על הפסקת פעילותה. מצד התושבים שתמכו בקיום השיחה, נאספו עשרות חתימות על עצומה שקוראת לרב הקהילה לא להתערב וחשוב מכך להתנצל פומבית על דבריו כנגד הרב עופרן. חלקם אף קוראים שלא לחזור להתפלל בבית הכנסת המרכזי על להתנצלות הרב.

 הרב גרינוולד: "אמרתי שאם תתקיים השיחה לא אכעס, אך אתבייש"

כדי להשלים את צדדי הסיפור, חדשות כיפה ערכה ראיון טלפוני עם רב המושב, הרב גרינוולד, כדי לשמוע את גרסתו לאירוע. "אני הודעתי בערב שבת במושב כי אין דעתי נוחה עם הופעתו של אילעאי עופרן במושב נחלים, לאחר מכן נשאלתי במוצאי שבת אם אכעס אם השיחה תתקיים בכל זאת, השבתי שלא אכעס, אך אתבייש ואני ארגיש כאדם טיפש היושב בין מטומטמים", השיב הרב גירנוולד.

הרב הכחיש בכל תוקף כי השתמש בביטוי "משוקץ" כנגד הרב עופרן, אבל לא מכחיש כי הוא מתנגד לרב עופרן עצמו. "רוצה לשאול אותי למה? תבדוק במי מדובר, ותבין לבד" אמר הרב גרינוולד בתקיפות. הרב גם טוען כי האנשים המעידים על דברים שמר בדרשה, כלל לא היו שם, "אנחנו עוד בתנאי הקורונה, והמניין היה מצוצמם מאוד, כך שמי שטוען את הדברים זה משמועות וכלל לא נכח שם". הרב חוזר ומדגיש כי לא נתן הוראה לאסור את השיחה , "נחלים הוא מושב דתי, ודעת הרב חשובה לאנשים אז כשאני אומר משהו אנשים לוקחים זאת ברצינות". 

על מבקריו מתוך המושב ענה הרב: "אתם לא מכירים את האנשים שצועקים, אבל כל מי שמכיר יודע שאלה הם מהתחתית של התחתית. מדובר באנשים שהגיעו לנחלים בשנים האחרונות, רובם ככולם אין להם מושג על מה נבנה מושב נחלים".  עוד הוסיף: "אין להם גם מושג על הקפדת מצוות. אם הייתי מדבר עם אותם אנשים על דברים שעופרן אמר, הם בכלל לא היו מבינים על מה אני מדבר. כמו שאמרתי מדובר בחבורת צעקנים שלא אוהבים שהרב מדבר איתם על שמירת שבת וצניעות, עופרן זו רק דוגמה".

הרב עופרן: "עימותים בין רבנים רק מגדילים חילול השם" 

פנינו גם לרב עופרן כדי לקבל את תגובתו, הרב אישר את מהלך האירועים של אי הגעתו למושב לאחר שהוחלט להעביר את השיעור שלו לרחוב. אך כשנשאל לפרטים השיב באופן חד משמעי: "באופן כללי, בעימותים בין רבנים יוצא בעיקר חילול השם, אני מעדיף שיעשה מאמץ לא לעשות חילול השם". 

בתנועת הקיבוץ הדתי שהרב עופרן הוא אחד מעמודי התווך שלה יצאו להגנת הרב ומפרסמים את הדברים הבאים: "תנועת הקיבוץ הדתי מחזקת את ידיו של הרב אילעאי , בעקבות דברים קשים שהשמיע רב יישוב נחלים, כנגד הגעתו  למושב כדי לשוחח על מוגנות בקהילה. אנו מגנים בכל פה את הקביעה של הרב כי הגעתו של הרב עופרן היא "צלם בהיכל", ותומכים בכל לב בעשייתו המבורכת בתחומים רבים ובפרט בנושא הכל-כך חשוב ורגיש מוגנות הורים וילדים בתחום המיניות".

עוד הוסיפו: "הרב אילעאי הוא מטובי הרבנים והמחנכים שידעו קהילות הקיבוץ הדתי, ומוסדות החינוך שלנו בית הספר ביבנה, ומכינות הקד"צ רוח השדה וצהלי. דרכו הייחודית, חוכמתו ועומק מחשבתו, החיבור של תורה לחיים, והעוז לחדש ולדרוש במגוון תחומי הלכה הם אבן שואבת לרבים וטובים בישראל ואף בעולם. אנו מוחים בכל תוקף על מילים לא ראויות שיצאו מפיו של רב בישראל. חרמות, הוקעה, וכינויים בשמות גנאי הן עבירות קשות שבין אדם לחברו, וסגנון השיח הזה ראוי לעבור מן העולם".

תנועת נאמני תורה ועבודה בתגובה: "מזה זמן מה שתפיסה זו של פסילות וחרמות, מקבלת  ביטוי הולך ומתרחב באי זימונם של רבנים ורבניות, בהוצאת ספרים מבתי מדרש, ואנו יכולים להעיד על תופעה זו המתרחשת חדשות לבקרים. האתגר הגדול של עולם התורה הציוני דתי הינו לקיים מחלוקות לשם שמים: לבטא עמדות ומחלוקות בצורה עניינית, תוך כיבוד בר הפלוגתא, עם ההבנה שבבית המדרש נמצאים תלמידי חכמים בעלי דעות שונות, כדברי רבי אלעזר בן עזריה בגמרא במסכת חגיגה: '... כולם ניתנו מרועה אחד ... וקנה לך לב מבין לשמוע את דברי מטמאים ואת דברי מטהרים, את דברי אוסרין ואת דברי מתירין, את דברי פוסלין ואת דברי מכשירין'. הכלת ריבוי הדעות ובירורן הענייני, תביא ברכה לבית המדרש הציוני דתי, בבחינת 'יגדיל תורה ויאדיר'".

03.06.2021

1. הגיע הזמן לשים ד רים על השולחן,החילונים יפסיקו לנהל את היהדות (אשר)

ביחד,אלה מהפקולטה לתיאולוגיה בגוש עציון,רק אם יחזרו בתשובה מוחלטת,והקיבוץ הלא דתי,שישחו בבריכת צואתם, המעורבבת. הם ולא נאמני תורה ועבודה.

דווח על תגובה לא ראויה
03.06.2021

2. גם בית כנסת ספרדי אסור שם (אליהו)

מושב בטעם של פעם, הרב קובע בלי אפשרות לערער.

דווח על תגובה לא ראויה
03.06.2021

3. משום מה הכתב הזה נטפל לנושאים כאלו בהתלהבות ומלבה את המחלוקות, לא פעם ראשונה. (בעל זבוב )

דווח על תגובה לא ראויה
03.06.2021

4. נחלים (ירחמיאל)

הרב גרינוולד דיבר לקהילה שלו ,בשיחה פנימית שבין רב לקהילה. זכתו וחובתו של רב הקהילה להביע דעה ביחס לתכנים ואומרם אשר יש כוונה לאומרם בפני קהל . יש מי אשר בוחרים לבא חשבון עם הרב עופרן מטעמים שאינם קשורים למושב נחלים בכל אופן שהוא .
הרב עופרן הודיע שאין ברצנו לבוא למקום כאשר הדבר יוצר מחלוקת -כראוי .
לתושבי נחלים לא ברור מדוע הוכנסו לקלחת שבין הרב עופרן ליריביו , אנו מסרבים להיות הבמה עליה יתנגחו כנגד הרב , ומצער לראות כי "דורשי טובתו" של הרב עופרן ממשיכים ללבות את האש והמדור שלכם מסייע בכך.
אין לנו אלא להתנצל כי שיח אדאולוגי פנים מושבי -שנועד לברור פנימי , הפך לכלי ניגוח כנגד הרב עופרן , לא מתאים ולא יאיה ואין לנו אלא להצטער בפני הרב עופרן

דווח על תגובה לא ראויה
03.06.2021

5. ל-2, רבנים כמו הרב עופרן הם הנותנים לי תקווה בחיי תורה (מישהי)

חשיפתי לתורתו של הרב עופרן, היו עבורי כמים זכים על נפש עייפה, שרצתה כבר לעזוב את הכל.
שתורה היא לא שנאה, ופילוג, וקיצוניות, ובדלנות, ושוביניזם פטריארכלי.

דווח על תגובה לא ראויה
03.06.2021

6. מוגנות ?! מה זה (יוסי)

כתבה על כך ארוכה מבלי שנמצא מקום להסביר מה זה ? במיוחד להדיוט כמוני .

דווח על תגובה לא ראויה
03.06.2021

7. תודה לאל שאני לא גר בישוב דתי ולא מחויב לרב אחד שלא בחרתי בו (מוגלי)

דווח על תגובה לא ראויה
03.06.2021

8. מרא דאתרא דואג למוגנות של בני קהילתו מפני "רבנים" שלא הגיעו להוראה ומורים. איפה פה הבעיה? אה, זה מעצבן את הנאורים?? (לא הבנתי)

דווח על תגובה לא ראויה
03.06.2021

9. נחלים (פתח תקווה)

כבר היה ארוע לפני שנים לא רבות בו הרב גרינוולד התנגד "לשיעורים"של" רב "מצפת
ההמשך היה שהשיעורים התקיימו בבית פרטי למרות התנגדות הרב
אחר כך התברר מי "הרב" מגיד השיעורים שהפכו למבוא לפגיעה קשה בתושבות במושב
הסיומת היתה חיובית יותר וניתן היה לבקר את מגיד השיעור שהורשע בדין , בכלא!
כנראה שיש משהוא באמונתנו התמימה שיש למרא דאתרא [בכל ישוב ] סייעתא דשמיא

דווח על תגובה לא ראויה
03.06.2021

10. לטמון את הראש בחול (רועי)

ההתנגדות למודעות למוגנות , היא רעה חולה בציבור הדתי והחרדי. ההסתרה, חוסר הידיעה והבושה, מביא לכך פושעי המין לא מתגלים ולא מוקעים .
הם יכולים ללפגוע בעוד ועוד ילדים וילדות, שהיו יכולים להנצל, לו תשפו את העברין לפני שהיה מגיע אלהם.
כל המסתירים מהציבור, בשם קדושת המחנה, הופכים את המחנה לכר של איש הישר בעיניו יעשה.
ולא חסרים מקרים ממש מהעת האחרונה.

דווח על תגובה לא ראויה
03.06.2021

11. לטמון את הראש בחול (רועי)

ההתנגדות למודעות למוגנות , היא רעה חולה בציבור הדתי והחרדי. ההסתרה, חוסר הידיעה והבושה, מביא לכך פושעי המין לא מתגלים ולא מוקעים .
הם יכולים ללפגוע בעוד ועוד ילדים וילדות, שהיו יכולים להנצל, לו תשפו את העברין לפני שהיה מגיע אלהם.
כל המסתירים מהציבור, בשם קדושת המחנה, הופכים את המחנה לכר של איש הישר בעיניו יעשה.
ולא חסרים מקרים ממש מהעת האחרונה.

דווח על תגובה לא ראויה
03.06.2021

12. בושה לכל המעיזים לחלוק על מרא שאתרא במקום להתבטל מדעתו. (יהכואב את כאב תושבי המושב הי"ו)

נכון אמר הגרח"ד גרינוולד על אותם שועלים קטנים "התחתית שבתחתית" המבזים את מושב נחילם. אותם חלושי ומבולבלי דעת שאינם מקיימים הלכה בסיסית של "ועשית ככל אשר יורוך". צאו טמאים! כאשר יורה כן יעשו ולא ילכו ויסתלקו!

דווח על תגובה לא ראויה
03.06.2021

13. הרב עילאי משכמו ומעלה.תמהה על התנהגותו הפסולה והמתנשאת של רב הישוב נחלים. (יונינה)

דווח על תגובה לא ראויה
03.06.2021

14. מה זה ״מוגנות״ אין לזה מילה בעברית? (אשר )

דווח על תגובה לא ראויה
03.06.2021

15. מוזר... הרב מכחיש שהשתמש בביטוי המיוחס לו, אבל התגובות של הרבנים שמתלוננים נגדו מקבלים זאת כאמת (ממתי מותר להאמין בהחלט שכך היה? מה עם דיני לשון הרע/הוצאת שם)

דווח על תגובה לא ראויה
03.06.2021

16. עדיאל תפסיק לגרום לכולם לשנוא אחד את השני. (נועם)

דווח על תגובה לא ראויה
03.06.2021

17. ל- 3 מוזמן לבוא להתפלל במנין הספרדי בנחלים. (שרה)

אתה לא מעודכן.

דווח על תגובה לא ראויה
03.06.2021

18. התגובות באתר שקריות בשמות מזויפים (אחד העם)

אתר כיפה שלום רב
מופיעות כאן תגובות עם שמות של אנשים במושב . התגובות שקריות והאנשים לא באמת כתבו אותן
תמחקו

דווח על תגובה לא ראויה
03.06.2021

19. מתי יש כדורגל? (נתי גלינסקי)

עזבו שטויות וחשבוניות
בואו נארגן משחק כדורגל להכריע באופן ספורטיבי:
החרדלים תומכי גרינוולד
נגד
הלימודים תומכי עופרן
אני לא שוערררררר

דווח על תגובה לא ראויה
03.06.2021

20. הדואר סגור היום לאור הזדהות עם המרא דאתרא (קוקה)

נפתח כרגיל בראשון הבא עלינו לטובה.

דווח על תגובה לא ראויה
04.06.2021

21. המרא לא מתאים לאתרא (תושב)

זה לא רק עניין של דעות חרד"ליות ומושב שהתקדם והשתנה. זה הרב עצמו.
הוא אינו דמות מקרבת אלא מרחיקה, מעליבה, והדברים שאמר לציטוט מעידים על כך. הוא מטיף ומשגיח, לא מנהיג קהילה. הוא לא מסתיר את הסלידה שלו מילדים בבית כנסת.
הוא לא סתם שמרן, הוא אדם קשה בלי שום התגמשות, בלי שום מחשבה על מי נמצא מולו. תמיד קשה כארז ולעולם לא רך כקנה.

דווח על תגובה לא ראויה
04.06.2021

22. רונן תוריד תמחירים (הלגבוע)

מחר נפגשים לשרוף לרונן את המכולת

דווח על תגובה לא ראויה
04.06.2021

23. הכל בגלל (הודי לה')

שארון הקודש שלכם לא חזר לקהילת קוצ'ין צ'ינג צ'ינג

דווח על תגובה לא ראויה
04.06.2021

24. בנחלי יוסף (רב בא גד)

כבר פתרתי את המחלוקת בעזרת משולש ברמודה, מרובע גלמודה ומתומן חמודה.
להזמנות בטלגרם חפשו "כיוונים- תיכוניים - חירטוטיים"

דווח על תגובה לא ראויה
04.06.2021

25. לא מוגנת (אחת מאחת)

תשאלו את עצמכם - מה הסיכוי שלא היו פגיעות מיניות במושב משך 73 שנותיו?
אם אתם חושבים שאין סיכוי כזה, אתם כנראה קרובים בגילכם לעולם שכולו טוב, ואשריכם.
כל השאר - להתעלם מכך או לפתוח דיבור להתמודדות?
ושאלה אישית לכבוד הרב - מה כ"כ מפחיד בהרצאה?

דווח על תגובה לא ראויה
04.06.2021

26. לא, כי "אחד העם" זה שם אמיתי (תגובה ל27)

רואה את הדבשת? :)

דווח על תגובה לא ראויה
04.06.2021

27. הופעה של 'קח גויבה' גם הייתה בבית דני (ילדי שנות השמונים)

יוחזרו להיטי 'חננה' ו'גיבורנו כרמי' ל youtube לאלתר.

דווח על תגובה לא ראויה
04.06.2021

28. לא זכן (שי)

רב חכם, בלי קשר למידת הליברליות, יודע מתי להתערב ואיך להתערב. קבוצת יבנה זכו ברב חכם, שנבחר כל פעם מחדש בזכות מידותיו לא פחות מאשר בזכות דעותיו. נחלים לא זכתה ואין לה מנגנון להחליף הרב.

דווח על תגובה לא ראויה
04.06.2021

29. אסור לדון בפגיעות מיניות בעיקר אם מדובר בפגיעות מצד רבנים ומחנכים בישיבות (הרב דרוקמן)

דווח על תגובה לא ראויה
04.06.2021

30. למה הרב מתנגד? (רוני)

מעבר להתנגדות לרב עופרן. חשבתם למה הרב גרינוולד כל כך מתנגד להרצאה על מוגנות מינית? מה הוא מנסה להסתיר? מדוע הוא תומך בטיוח? האם הוא יודע משהו שאנחנו לא יודעים? אני חושש

דווח על תגובה לא ראויה
04.06.2021

31. מספיק לריב חברים! (שמעון סוסן)

אני לא מבין מה הבעיה שהרב עופראן יופיע ברחוב. אני שמח לבשר שהמועצה בראשותי בשיתוף ועד התושבים בנחלים משיקים מדרכות חדשות ברחוב הסאחנה. לרווחת כלל התושבים.
רגע אני עדיין מנהל את המועצה?

דווח על תגובה לא ראויה
04.06.2021

32. מספיק לריב חברים! (שמעון סוסן)

אני לא מבין מה הבעיה שהרב עופראן יופיע ברחוב. אני שמח לבשר שהמועצה בראשותי בשיתוף ועד התושבים בנחלים משיקים מדרכות חדשות ברחוב הסאחנה. לרווחת כלל התושבים.
רגע אני עדיין מנהל את המועצה?

דווח על תגובה לא ראויה
04.06.2021

33. יש מכירת כיפות בכניסה למכולת (רונן מהמכולת)

3 בעשר - בואו!

דווח על תגובה לא ראויה
04.06.2021

34. לא כך אני חינכתי את בניכם ובנותיכם! (עדיאל אסולין)

מתבייש שנוצרה כזאת מחלוקת מתלמידיי ומתלמידיי תלמידי.

דווח על תגובה לא ראויה
04.06.2021

35. אפשר להעלות את הקצבת הזיתים (סעודה שלישית)

הגיע הזמן! די ל3 חרוזיות! רוצים קלמטה!

דווח על תגובה לא ראויה
04.06.2021

36. ריח ניחוח (מריחים את זה?)

מארגן קריאה בתורה ברחוב
של איסורי הכריות בספר ויקרא

דווח על תגובה לא ראויה
04.06.2021

37. תגובה עשירית למניין (אריה גוטליב)

מחפש מנחה
לרב הזה
וגם לרב ההוא.
מנחה
מנחה
מנחה

דווח על תגובה לא ראויה
04.06.2021

38. מחלוקות (אזרח ותיק)

גם הקיבוץ הדתי לא בא בידיים נקיות, ראינו/שמענו השבוע על מחלוקת על הודעה התומכת בימינה, ומסתבר שזה על דעת כולם, כנראה משהוא מהראשים הוציא הודעה על דעת עצמו.

דווח על תגובה לא ראויה
04.06.2021

39. על כאלו דברים חרבה ירושלים... לא למדנו כלום... (עצוב )

דווח על תגובה לא ראויה
04.06.2021

40. הכל בגלל סעודה שלישית (תושב שאומר את דעת כולם)

בגלל שלא מקיימים את סעודה שלישית עם החלה והטונה עם הזיתים והבצל של הדג מלוח זה קרה כנראה הרב עצבני בגלל זה.

דווח על תגובה לא ראויה
04.06.2021

41. הכל בגלל סעודה שלישית (תושב שאומר את דעת כולם)

בגלל שלא מקיימים את סעודה שלישית עם החלה והטונה עם הזיתים והבצל של הדג מלוח זה קרה כנראה הרב עצבני בגלל זה.

דווח על תגובה לא ראויה
04.06.2021

42. הכל בגלל המניין הספרדי (ספרדי עצבנייי????????)

הכל בגלל הפסקת המניין הספרדי אצל בן שימול.
דורשה החזרה מיידית של המניין, רוצה את הקידוש אחרי שחרית אצלו..

דווח על תגובה לא ראויה
04.06.2021

43. לשון הרע (חבר מושב נחלים)

לכל המגיבים שלום וברכה.
אנה היזהרו היזהרו מהוצאת דיבה על רבנים ובפרט על המרא דאתרה...
"שנאמר החולק על רבו כאילו חולק על השכנה"

דווח על תגובה לא ראויה
04.06.2021

44. זה התוצאה של צלם בהיכל (מסידונה)

אפשר לחשוב מה זה כבר צלם בהיכל, ככה נקבל תמונה של וויצ׳יץ׳.

דווח על תגובה לא ראויה
04.06.2021

45. קורא לכבוד הרב לפתוח את שערי המושב בשבת (כוכב אחד לבד )

מספיק עם הבדלנות המתנשאת של מושב נחלים

דווח על תגובה לא ראויה
04.06.2021

46. קורא לכבוד הרב לפתוח את שערי המושב בשבת (כוכב אחד לבד )

מספיק עם הבדלנות המתנשאת של מושב נחלים

דווח על תגובה לא ראויה
04.06.2021

47. מרה דאתרה צא בבקשה לפנסיה מוקדמת ושחרר אותנו (תושב נחלים)

תעשה לנו טובה
אנחנו כבר סובלים אותך מספיק שנים
שחרררר

דווח על תגובה לא ראויה
04.06.2021

48. לעזאזל (חגי גוטמן)

לכו לעזאזל כולכם

דווח על תגובה לא ראויה
04.06.2021

49. לעזאזל (חגי גוטמן)

לכו לעזאזל כולכם

דווח על תגובה לא ראויה
04.06.2021

50. פיסטוק (ההוא מהטלוזיזה)

תורידו את המחיר של הפיסטוק! סתם יקר בכלל לא אוהב את זה

דווח על תגובה לא ראויה
04.06.2021

51. להפסיק עם זה עכשיו! (חגי גוטמן)

זה לא אני כותב את ההודעות הללו , זה פייק מוחלט
וכן אני דוחף את האף למקומות שאני לא קשור אליהם ואתם תשתקו ותקבלו את זה
אני אמשיך להסתכל על כולם ומה אתם עושים ולשפוט אותכם זה תפקידי.

דווח על תגובה לא ראויה
05.06.2021

52. לתושב(21) "הדברים שאמר לציטוט מעידים על כך" (מה בדיוק נאמר לציטוט? הדברים שהכחיש?)

דווח על תגובה לא ראויה
06.06.2021

53. מי זה עילאי עופרן? (אפרים)

מי זה למען ה' עילאי עופרן?, גם את הרב גרינוולד אני לא מכיר, אבל מספיק לי שהוא הרב של נחלים, אם התומכים בתוך נחלים של עופרן הם אותם אנשים שלא אכפת להם מצניעות ושמירת שבת, מה זה אומר על עופרן עצמו?

דווח על תגובה לא ראויה
06.06.2021

54. על כגון הרב גרינוולד אמר הכתוב: " גם תבן גם מספוא רב". (ארי)

דווח על תגובה לא ראויה
07.06.2021

55. דרגות בסולם גרינוולד. (מורד. ד)

תחתית = חולקים עלי.
עלובים = משתתפי מנין ספרדי.
נחותים = גברים הנשואים לנשים עם מכנסיים.
ירודים = נשמעים לרבנים נורמלים.
מטומטמים = מורידים הראש ולא עונים לדברי ההבל שלי ח.ד גרינוולד.
שוליים = אנשים בעלי חשיבה עצמאית.
אוי לקהילה המכנה איש כזה כמנהיגה הרוחני.

דווח על תגובה לא ראויה
21.06.2021

56. המאגר הישן (אין על דורון עובדיה)

1 וואלה מגניב פה
2 איזה קולללל
3 פחחחחח בכלל לא שמתם לב שלא רשמתי 2
4 אב עכשיו בדקתם וגיליתם שזה לא נכון
5 כיחגדילפעהגסהנהעכבההההימצחחיעגמלךחבללו
זה היה בשפת הב׳ ומה שאירוני זה שאין שם בכלל ב׳
6 פחחחחחחחחח שוב האמנתם דמיקולואים

דווח על תגובה לא ראויה
21.06.2021

57. הכל בגלל המושבסול (תאיילנדי רנדומלי מהרפת)

למה הם מחקים אותי ככה?
כשהבאתי את הילדים שלי לסניף אמרו להם כל הזמן:"סאוודי אכלתי עוד חתול"
ואפרופו חתול אולי תפטמו אותם קצת?!
הם כולם עור ועצמות

דווח על תגובה לא ראויה
22.06.2021

58. זוכרים אותי? (נחמה )

אני פעם שלטתי פה במושב כשכל הילדים הי'ו זורקים לי כדורים ואני הייתי תופסת, איפה אני עכשיו?
תעלומה.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אסי צובל  צילום: יחצ

אסי צובל בפוסט נוקב: "מכון מאיר החליט להיפרד מכל עובדי הערוץ"

קרא עוד