ראש מועצת גוש עציון: "גנץ סיכם עם ממשל ביידן על הקפאת הבנייה בהתיישבות"

ערב תום המנדט של לפיד להקמת ממשלה, תוקף שלמה נאמן את שר הביטחון שמונע את כינוס המועצה לתכנון עליונה, שמונעת דה פקטו בנייה ביהודה ושומרון. ראש מועצת גוש עציון פנה לסער ובנט ואמר: "טעיתם. אבל עוד לא מאוחר לתקן"

חדשות כיפה 02/06/21 11:02 כב בסיון התשפא

ראש מועצת גוש עציון: "גנץ סיכם עם ממשל ביידן על הקפאת הבנייה בהתיישבות"
שלמה נאמן, ראש מועצת גוש עציון, צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראש מועצת גוש עציון, שלמה נאמן, תוקף היום (ד') בחריפות את שר הביטחון בני גנץ, שזה חמישה חודשים מונע את כינוס מועצת התכנון העליונה שאמורה לדון בתכניות הבנייה ביהודה ושומרון. נאמן אומר ערב הפקדת המנדט של ממשלת השינוי כי, "הופר אחד מהקווים האדומים ביותר של המחנה הלאומי".

"בשבועות האחרונים פנינו, ראשי רשויות ביו"ש וחברי מועצת יש"ע לשר הביטחון וראש הממשלה החליפי בני גנץ בבקשה צנועה בהחלט - לקיים 'ועדה קטנה'", אמר נאמן, "לא שכונות גדולות ולא פרויקטים משמעותיים - רק עניינים קטנים כגון תיקונים טכניים לתב"עות קיימות זה מכבר. אז כאמור קיבלנו מבני גנץ סירוב מוחלט". 

צילום: David Cohen/Flash90


עוד הוסיף ראש מועצת גוש עציון: "אותו בני גנץ שחדשות לבקרים מאשים את נתניהו בחוסר יושרה פוליטית, מנהל מדיניות עצמאית ללא ידיעת ראש הממשלה. מסתבר שבני גנץ סיכם עם ממשל ביידן על הקפאת בניה בהתיישבות. הממשלה החדש עוד לא קמה אבל ההקפאה כבר כאן".נאמן פנה לבנט וסער ואמר: "נפתלי בנט וגדעון סער, חשבתם שתנהלו את המדינה? הבטחתם לשמור על קווים אדומים אידאולוגיים של המחנה בממשלה הנרקמת בשעות האלו? אז תדעו לכם ששר הביטחון שלכם חושב אחרת ופועל אחרת. בני גנץ טוען בפורומים סגורים שהוא ורק הוא יעמוד בראש הדרג המדיני בעבור ההתיישבות הישראלית ביו"ש. בני גנץ כבר סיכם עם הממשל בוושינגטון מאחורי גבו של ראש הממשלה והתחיל בפועל את ההקפאה נוסח אובמה שהייתה בזמנו חסרת תקדים. "לא בנט ולא אף אחד אחר ינהל את המגעים עם האמריקאים על הבניה ביו"ש . רק אני, בני גנץ, אחליט" - אלו הם דבריו ואלו הם מעשיו בפועל כבר מספר חודשים".

"מפלגות ימינה ותקווה חדשה, לידיעתכם - הופר אחד הקווים האדומים ביותר של המחנה הלאומי. אתם מקימים ממשלה שעומדת לא פחות מלהתעלל במפעל ההתיישבות ובחצי מיליון ישראלים המתגוררים ביו"ש. חשבתם? ניסיתם? טעיתם. אבל עוד לא מאוחר לתקן. תעמדו בראש המחנה שלכם, המחנה הלאומי, תממשו את הערכים שלכם בארבע וחצי השנים הקרובות. זה לחלוטין בידיכם. אם אתם עדיין מאמינים בהם, כמובן". 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר