סגור

נתניהו: "אנחנו נגיב ומגיבים בעוצמה הולכת וגדלה" | אוחנה: גיוס של 16 פלוגות מג"ב

ראש הממשלה התייחס למצב המלחמה: "הערב אכנס את הקבינט, יש התפתחויות קשות, כולל ירי הנ"ט". על האנרכיה בלוד ועכו: "אנחנו נפעיל את הכוח הריבוני שנמצא בידינו כדי להשליט סדר". נשיא המדינה: "הפרעות בוצעו על ידי המון ערבי מוסת וצמא דם"

מתן ליונס, חדשות כיפה
א בסיון התשפא
,
12 במאי, 2021 14:34
נתניהו

נתניהוצילום: חיים צח /לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע היום (ד') לתחנת המשטרה בעכו לדיון הערכת מצב בעקבות האירועים בעיר יחד עם ראש העיר, שר הבט"פ, מפכ"ל המשטרה ובכירים נוספים. 

בתום הערכת המצב אמר נתניהו: "אנחנו במאבק בכמה חזיתות. אתמול בלילה לאחר הדיונים וההחלטות בקריה לגבי רצועת עזה, הלכתי בשתיים לפנות בוקר ללוד, עוד חזית שנפתחה שם של אנרכיה. נתנו שם גם כן החלטות והזרמת כוחות, והיום בצהריים כאן בעכו. אנחנו ממשיכים במאמץ לעצור את האנרכיה, להחזיר את המשילות לערי ישראל באגרוף ברזל אם צריך, בכל הכוחות הנדרשים ובכל הסמכויות הנדרשות." 

נתניהו על הדיון בקבינט: "מכאן אני הולך חזרה לקריה, להיפגש עם הרמטכ"ל ומפקד חיל האויר. הערב אכנס את הקבינט, יש התפתחויות קשות, כולל ירי הנ"ט. אנחנו נגיב ומגיבים בעוצמה הולכת וגדלה - לא אפרט כאן. "

נתניהו מתייחס על האלימות הקשה בערים המעורבות: "לגבי ההתפרעויות שראינו לצערי בערים מעורבות: קודם כל זה דבר שהוא בלתי נסבל. זה מזכיר לנו מראות מהעבר של עמנו ואנחנו לא יכולים לקבל את זה - בוודאי לא במדינתנו. ההנחיה הראשונה שלי היתה להזרים כוחות מג"ב מאיו"ש לעזור למשטרת ישראל, וזו הנחיה שבוצעה. הכוחות האלה הגיעו ללוד, לעכו ולמקומות אחרים. הם נשלטים עכשיו על ידי המשטרה בצורה שלא היתה קודם לכן - וזה חשוב. שנית, ביקשתי לצייד אותם בסמכויות מצב חירום. גם על זה היה קצת מאבק אבל פתרנו את הבעיה המשפטית הזו. עכשיו הם מצוידים בכלים כולל במקרה הצורך, להטיל עוצר. "

"צריך להבין שדבר ראשון אנחנו רוצים לעצור את גל המהומות. אני קורא לכל מנהיגי הציבור, בראשם מנהיגי הציבור הערבי, לגנות ולפעול בכל דרך לעצור זאת. בכל מקרה אנחנו נפעיל את הכוח הריבוני שנמצא בידינו כדי להשליט סדר ולהחזיר את השקט והביטחון לאזרחי ישראל וערי ישראל". אמר נתניהו.

ירי מעזה

ירי מעזהצילום: Abed Rahim Khatib/Flash90

עוד הוסיף רה"מ נתניהו: "מרקם החיים שכולנו שואפים אליו וכולנו היינו גאים בו, ויש כאלה שמנסים לפרום אותו - לא ניתן, נטפל בהם, נשליט את המשילות ונחזיר את עכו ואת ערי ישראל למסלול של שילוב, הצלחה ולקיחת חלק בפלא הישראלי. מי שחושב שיצליחו להסיג אותנו לאחור - הם לא יצליחו. בשילוב של מדיניות נכונה, השקעת משאבים וגם הרבה כוח במקום שצריך. 

"אני רוצה להודות לאלה שאמונים על המשימה הזאת - לשוטרים ולחיילי מג״ב, למפכ״ל, למפקדים ולשר הבט״פ. צריך כאן עבודה חזקה וגיבוי, בדיוק כפי שאזרחי ישראל נותנים גיבוי לחיילי צה״ל, כך הם צריכים לתת גיבוי לשוטרי ישראל וללחומי ולוחמות מג"ב. זה אותו מאבק, זהו מאבק על עתידה של מדינת ישראל וביטחונה - ביטחונה החיצוני וביטחונה הפנימי. אנחנו נותנים גיבוי מלא למשטרה."

נתניהו סיכם את דבריו: "אם מישהו חשב שלא תהיה כאן הנהגה מלוכדת, עוצמתית וחזקה בגלל שיקול כזה או אחר - טעו. אנחנו כאן ואנחנו מפעילים את כל כובד כוחנו ומשקלנו כדי להגן על מדינת ישראל מאויבים מבחוץ ומפורעים מבפנים".

נשיא המדינה: "פגיעה ברוטאלית בחיים המשותפים במדינת ישראל"

השר לבטחון פנים אמיר אוחנה: "נעשה הכל כדי לחזק את הביטחון האישי ולהשיב את החוק והסדר של אזרחי ישראל כולם. לצורך כך הוריתי על גיוס של 16 פלוגות מג"ב במילואים שיתגברו את משטרת ישראל. בהובלת רה"מ 10 פלוגות מג"ב שמשרתות באיו"ש עוברות כרגע לתוך הארץ וצה"ל ימלא את מקומן באיו"ש. בנוסף הכרזנו אירוע חירום אזרחי בלוד ואנחנו נשקול את הצורך לעשות זאת גם בעכו. אנחנו מחויבים לביטחונם האישי של אזרחי ישראל ונעשה הכל כדי להשיב אותו"

נתניהו

נתניהוצילום: חיים צח /לע"מ

נשיא המדינה רובי ריבלין התייחס גם הוא להסלמה במצב הביטחוני הן בירי הרקטות לשטח ישראל והן למהומות ולפרעות של תושבים ערבים בערבים המעורבות, ותקף את ההנהגה הערבית שלא הגיבה לתקיפות הקשות ולהתפרעויות. 

"אזרחי ישראל, החל מיום ראשון, פתחו ארגוני הטרור - החמאס והג׳יהאד האיסלאמי - במערכה נפשעת ומתוכננת על ערי ישראל. אנו מחזקים את המשפחות השכולות בחיבוק אמיץ של נחמה בשעות הקשות הללו, ומתפללים להחלמתם השלמה של הפצועים", פתח הנשיא.

"מראה הפוגרום בלוד והפרעות ברחבי ישראל על ידי המון ערבי מוסת וצמא דם, שפגע בחיי אדם, ברכוש, ואף שלח ידו בקודשי ישראל, הוא בלתי נסלח", אמר ריבלין והוסיף כי, "ההשלכה של דגל ישראל על ידי פורעים ערבים, והחלפתו בדגל פלסטיני, היא פגיעה ברוטאלית בחיים המשותפים במדינת ישראל".

ריבלין הבהיר כי, "שתיקת ההנהגה הערבית אל מול הפרעות הללו היא שתיקה מחפירה שמהווה רוח גבית לטרור ולפרעות ומעודדת את הקרע בתוך החברה שבה אנו חיים ונמשיך לחיות גם כשהכול יעבור. על ממשלת ישראל לרדוף אחר הפורעים ביד קשה, ולהשיב את הביטחון והסדר גם תוך כדי מלחמה בלתי מתפשרת בטרור העזתי".
 
 "זו ברירת חיינו – להיות מוכנים וחמושים, חזקים ונוקשים, נכונים להגן על הבית שלנו. אנחנו נתגבר על עת המבחן הזו, ונצא ממנה מלאי בטחון ועוצמה. זוהי המדינה של כולנו, ולפני הכל, עלינו להיות נאמנים לה ולחוקיה", סיכם נשיא המדינה.

 

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אלונה סער ומלך זילברשלג צילום: צילום מסך, טוויטר

אלונה סער נגד יעל בר זוהר: "החליטה להשתמש בחומרים שהיו לה עם מלך מלפני שנה"

קרא עוד