סגור

בישראל היום פרסמו שיהודים הציתו מכוניות - והתנצלו

"עשרות מכוניות הוצתו, כנראה על ידי יהודים" נכתב בכותרת העיתון הבוקר של החינמון המפורסם. לאחר שהתברר כי המידע שגוי מהאתר פרסמו התנצלות וחזרו בהם ממה שנכתב בעיתון

חדשות כיפה
א בסיון התשפא
,
12 במאי, 2021 12:35
מכוניות שהוצתו בלוד

מכוניות שהוצתו בלודצילום: Yossi Aloni/FLASH90

אינתיפאדה בלוד: העיר המעורבת חוותה יום נוסף של מהומות אלימות קשות, התושבים הערבים במקום ביצעו במהלך היום אירועי השחתה בהם פגעו בבתי הכנסת, הציתו ספרי קודש, שרפו כל רכב אשר עובר בדרכם ובבתים בהם הם ידעו שמתגוררים תושבים יהודים ביצעו חבלות ברכושם. אלא שבעיתון ישראל היום, פורסם הבוקר (ד') כי מי שעמדו מאחורי הצתת המכוניות היו יהודים.

בכותרת המשנה של הכתבה נכתב: "עשרות מכוניות הוצתו, כנראה על ידי יהודים", הטעות חזרה על עצמה גם בגוף הכתבה בה נכתב: "במהלך הלילה עשרות רכבים הוצתו ועלו באש, ככל הנראה על ידי התושבים היהודים". הידיעה עוררה סערה בקרב רבים בציבור הישראלי על הפרסום השגוי, ואכן מערכת העיתון חזרה בה. ככל הנראה במערכת העיתון גילו את המידע השגוי שהגיע אליהם ושלחו הודעת התנצלות למינויי האתר. "בניגוד לדיווחים אמש והבוקר בעיתון המודפס - הצתת הרכבים בלוד לא נעשתה על ידי יהודים" נכתב בהודעה.

הבוקר, היועץ המשפטי לממשלה ומ״מ פרקליט המדינה קוראים למנהיגי הציבור לסייע בהרגעת הרוחות ובהשבת השקט על כנו ולרסן את ההתלהמות וההסתה. הם מדגישים כי מערכת אכיפת החוק לא תגלה סובלנות לאלימות ולבריונות ותעמוד על אכיפה נחושה של הדין ביחס לכל מי שפוגע באדם או ברכוש. בהמשך, התבקש שר הביטחון, בני גנץ, להחיל מצב חירום אזרחי בעיר לוד בהתאם לסמכות הקבועה בפקודת המשטרה.

12.05.2021

1. יעשו הכל בשביל בנט (גנב הקולות) כמו אתר סרוגים - פשוט בושה . מילא בנט רוצה להיות ראש ממשלה אבל מה עם שאר חברי הקבוצה ? החלקתם על בננה ???נפלתם על הר (נורמאלי)

ילד כאפות שרוצה להוכיח שהתבגר אבל שנשאר ילד כאפות- רק של השמאל והערבים

דווח על תגובה לא ראויה
12.05.2021

2. המחבלים מתוך ערבי ישראל (ישראלי)

מה מצפים מכתבים בוגדים ישראל צריכה להתכונן לפתות את שערי ישראל לאחים ואחיות מחול אני לא מעמים יותר לערבים ויפה שניה אחת קודם שראש הממשלה שמעביר מזוודות כסף לחמאס יתאורר כי במשמרת שלו ישנו ולא היו עם יד על הדופק וזה מה שקיבלנו ערבי ישראל

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ח"כ תמר זנדברג צילום: פלאש 90. הדס פרוש

השרה זנדברג: "לא אאפשר רחצה נפרדת בשמורות הטבע"

קרא עוד