גנץ: "חמאס חצה את הקווים האדומים ויישא בתוצאות"

שר הביטחון קיים הערכת מצב בנוגע למוכנות העורף לאור האירועים בירושלים ובדרום, והבהיר לחמאס כי הוא הכתובת לירי על ישראל: "בכיריו יהיו אחראים וישלמו את מחיר התוקפנות. פעולותינו יימשכו עד שנשיג את היעדים שהצבנו"

ישי אלמקייס, חדשות כיפה 10/05/21 21:40 כח באייר התשפא

גנץ, ביטון והמשתתפים בדיון, צילום: טל עוז / משרד הביטחון
גנץ, ביטון והמשתתפים בדיון, צילום: טל עוז / משרד הביטחון

בעקבות הירי לירושלים ועוטף עזה, קיים הערב (ב') שר הביטחון, בני גנץ הערכת מצב בנושא הגנת העורף בהשתתפות השר לנושאים חברתיים ואזרחיים מיכאל ביטון, מנכ"ל משרד הביטחון אמיר אשל, סגן הרמטכ"ל, אלוף אייל זמיר ומפקד פיקוד העורף, אלוף אורי גורדין.

בסיום הדיון אמר גנץ: "אזרחי ישראל. ארגון חמאס הפר בשבועות האחרונים את הריבונות הישראלית, וחצה את הקווים האדומים. הוא יישא בתוצאות. בשבועות האחרונים כינסנו ועדכנו את הקבינט הביטחוני, וקיימנו שורה של דיונים והערכות מצב. בהתבסס על הדיונים האלו, אישרנו היום פעולות התקפיות במספר מתווים, שיפגעו קשות בחמאס ובשאר ארגוני הטרור. פעולות שיבטיחו את ביטחונה של מדינת ישראל, ואת החזרת השקט המוחלט לטווח הרחוק".

 

"מדינת ישראל עשתה הכל ותעשה הכל כדי לשמור על חופש הפולחן", אמר שר הביטחון בהתייחסו לאירועים בהר הבית, "ארגון החמאס בפעולותיו שמכוונות נגד אוכלוסייה אזרחית, הוא הנושא הבלעדי באחריות. הוא ובכיריו יהיו אחראים וישלמו את מחיר התוקפנות. הפעולות ההתקפיות האלו צפויות להימשך עד שנשיג את היעדים שהצבנו". 

גנץ המשיך ואמר כי, "במקביל, אנו נערכים גם להגנה על העורף הישראלי, ומתן הנחיות ברורות, בכדי להציל חיי אדם. לצורך כך, הכרזתי על מצב מיוחד בעורף, שיאפשר לכוחות הביטחון והחירום - צה"ל, פיקוד העורף ורשות החירום הלאומית, לתת מענה לאוכלוסייה, ביחד עם כלל משרדי הממשלה. אני מבקש מכולם להישמע להנחיות- הן מצילות חיים. תמיד היינו חזקים מול אויבנו, התאחדנו, וניצחנו. גם כעת, אנו נפעל בעוצמה, בתקיפות ובאחריות".

צילום: טל עוז / משרד הביטחון

 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר