סגור

דן מרגלית: ח"כ שיקלי אינו כשיר לפקד על לוחמים

איש התקשורת הוותיק תקף את ח"כ עמיחי שיקלי ואמר כי לו היה מפקדו, לא היה מזמן אותו למילואים. והוסיף: "הוא מחרים ציבור שלם, זה מעורר מפח נפש"

חדשות כיפה
כד באייר התשפא
,
06 במאי, 2021 18:03
דן מרגלית

דן מרגליתצילום: Gideon Markowicz/POOL

דן מרגלית בפוסט שהעלה היום (ה') בפייסבוק תוקף את ח"כ עמיחי שיקלי על מכתבו בו הוא לא מוכן לשבת עם אנשי שמאל באותה ממשלה. תחילה הוא החמיא לשיקלי ואמר: "הלוואי ואדם כמותו היה מצוי במחנה שממול", אך לא נותר חייב: "אל מול סגולותיו והביוגרפיה הנאותה שלו ניבטת בוטות גסה".

מרגלית טוען כי שיקלי אינו יכול להיות מפקד בחטיבת גולני: "בגולני משרתים גם לוחמים מנגבה ומדן ומדפנה ומלהב, וכולם חיילים נאמנים שנולדו וגדלו ומתגוררים במעוזי מרצ. הוא מטיח בפניהם שלא זו בלבד שיש לו מחלוקת עימם (לגיטימית לגמרי) אלא שהוא בעצם פוסל אותם באמצעות נבחריהם. עם איבה כזאת ספק אם הוא כשיר לפקד עליהם."

עוד כתב מרגלית כי לו היה מפקדו של ח"כ שיקלי, לא היה מזמן אותו למילואים.

הפוסט המלא של איש התקשורת הוותיק דן מרגלית:

עמיחי שיקלי מסיעת ימינה הוא איש בעל עקרונות. (הערה 1). הלוואי ואדם כמותו היה מצוי במחנה שממול. אל מול סגולותיו והביוגרפיה הנאותה שלו ניבטת בוטות גסה בה הוא מתייחס לבני האור הנאבקים לטוהר המידות ברוח נביאי ישראל. מי שמתנסח כמותו באיבה על "הדגלים השחורים" שייך למחנה החושך.
שיקלי הסביר במכתב נוסף כי לא יצביע לממשלה בה משתתפים מרצ והמשותפת. זאת אומרת, הפטריוט הגדול לא יתמוך בה אפילו אם נפתלי בנט יהיה ראש הממשלה ולמרות שהאלוף במילואים יאיר גולן או רב סרן מוסי רז יהיו חברים בקואליציה.
ראוי למבחן. אילו מרצ תבעה לקבוע בקווי היסוד של הממשלה תמיכה בחלוקת הארץ אפשר היה להצדיקו שלא יצביע לממשלה. אך לא יהיה כדבר הזה. הממשלה המוצעת לא תתחייב ל"שתי מדינות לשני עמים" אבל גם לא לסיפוח חלקים מיהודה ושומרון. (מי שהתחייב בשם ישראל לא לספח הוא בנימין נתניהו בפני הנשיא האמריקני דונאלד טראמפ.)
שיקלי מחרים, איפוא, ציבור שלם (לא אדם יחיד המעורר את זעמו וחמתו) בלי שנקבע כבר מה יהיה התיחום בהסכם של בנט עם מרצ. זה מעורר מפח נפש.
זה גם מרחיק לכת. אילו הייתי מפקד חטיבת גולני בה משרת במילואים רב סרן שיקלי הייתי חומק - בלי להסביר - מלקרוא לו לשרות. מפני שבגולני משרתים גם לוחמים מנגבה ומדן ומדפנה ומלהב, וכולם חיילים נאמנים שנולדו וגדלו ומתגוררים במעוזי מרצ. הוא מטיח בפניהם שלא זו בלבד שיש לו מחלוקת עימם (לגיטימית לגמרי) אלא שהוא בעצם פוסל אותם באמצעות נבחריהם. עם איבה כזאת ספק אם הוא כשיר לפקד עליהם.
(הערה 1) בשבועות הקרובים יעמוד למבחן, אם יחזיר לבנט את המנדט שקיבל בזכותו לכהן כח"כ, או יקבל את האתנן של השתלבות עם תעודת ביטוח בליכוד.
לעצם העניין ניתן להציע לשיקלי שיתחייב לתמוך בממשלה כל עוד בנט ראש הממשלה. לפחות כל עוד בנט הוא ראש הממשלה. אם הדבר יוצע לשיקלי ייחשף המסתורין האופף את התנהלותו.
וגם שאילתה: אביר קארה חשף איך ביבי ניסה להביאו ללשכתו בדרכים הראויות ל"גנבים בלילה" והציע לו ג'ובים תמורת עריקה מימינה. ביבי מכחיש. כל אחד יאמין למי שרוצה. אני מציע שקארה יציע לביבי ששניהם ייבדקו בפוליגרף. אך אני שואל את שיקלי אם גם הוא נפגש בחשאי עם ביבי מאז הבחירות? ואם כן - מדוע דבר הפגישה טרם פורסם? רק שואל.

06.05.2021

1. ולהחרים ציבור שלם של ליכודניקים זה כמובן נפלא - לא ככה צבוע (רונית לוי)

"ביביסטים" בלשונכם המבזה מצווה להחרים אצלכם - חבורת ארורים. את נתניהו החשוד הפכתם לפושע אבל את רבין שהודה בעבירות על חוק מטבע זר הפכתם לצדיק. .

דווח על תגובה לא ראויה
06.05.2021

2. צביעות (יוני)

לא זכור לי שמרץ הסכימה להצטרף לממשלה של נתניהו....

דווח על תגובה לא ראויה
06.05.2021

3. צביעות 2 (נילס)

כמובן שמי שמחרים את נתניהו ומיליון בוחריו, כן כדאי לקרוא לו למילואים.... וגם אנשי ישראל ביתנו שמחרימים חרדים ....
אסור לקרוא טורים של שמאלנים מיד אחרי האוכל... הצביעות שלהם היא מחליאה.
שאלה אישית למרגלית, האם מי שמטריד מינית, גם לא כדאי לקרוא לו לגולני, לו היית המפקד???

דווח על תגובה לא ראויה
06.05.2021

4. לא. שיקלי "מחרים" מדיניות הפוכה מהזו שלשמה הוא נבחר. מי שמחרים זה סגן רמטכ"ל במיל' שמשמיץ ציבורים שלמים (או אנשים שמבטלים בובוטות מעל מיליון מצביעים שבחרו בליכוד)

דווח על תגובה לא ראויה
06.05.2021

5. מיש מחלק את העולם ל"בני אור" ו"בני חושך", מבחינתי אוטומטית הוא בבני החושך (חלוקה שכזו היא ההגדרה של קיצוניות)

דווח על תגובה לא ראויה
06.05.2021

6. אני תוהה אם אלה הנושאים את נביאי ישראל בגרונם מודעים למה שנלחמו עליו נשיאי ישראל (בפשטות: שמירת התורה על כל מצוותיה)

זה כולל גם עזרה לגר, ליתום ואלמנה, זה כולל גם משפט צדק ואי לקיחת שוחד, זו כולל גם אי הטיית משפט ועיוותו על ידי שופטים, זה כולל גם מלחמת חורמה בעבודה זרה, בחוסר צניעות ומתירנות מינית, זה נגד שפיכות דמים, נגד חילול שבת, נגד חנופה לגוים או הסתמכות עליהם....

דווח על תגובה לא ראויה
06.05.2021

7. הוי הצביעות הצביעות (לוי)

מה כבר אפשר לומר? הם לא שמים לב לדבשת שעל גבם?

דווח על תגובה לא ראויה
10.05.2021

8. מרגלית לא ראוי להיות עיתונאי (בגלל זה זרקו אותא מישראל היום) (כ.ד)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

נתניהו התחדש צילום: Gideon Markowicz/ Flash90

באיזה סמארטפון יתחדש נתניהו לאחר 12 שנים?

קרא עוד