סגור

תומכי נתניהו ביקשו להעביר את המנדט לכנסת | הרשימה המשותפת תמליץ על לפיד

הליכוד, יהדות התורה, ש״ס והציונות הדתית, ביקשו מנשיא המדינה להעביר את המנדט לכנסת, מכיוון שבנט סירב להתחייב שיקים ממשלת ימין והתעקש להמשיך במו"מ להקמת ממשלת שמאל. רע"מ לא מליצה והרשימה המשותפת המליצה על לפיד

חדשות כיפה
כג באייר התשפא
,
05 במאי, 2021 14:05

צילום: Yonatan Sindel/Flash90

הליכוד, יהדות התורה, ש״ס והציונות הדתית, ביקשו היום (ד') מנשיא המדינה להעביר את המנדט לכנסת. ההחלטה הגיעה לאחר שבנט סירב להתחייב בפניהם שהוא יקים ממשלת ימין והתעקש להמשיך במו״מ להקמת ממשלת שמאל. בר"ע בחרו שלא להמליץ על אף מועמד, והרשימה המשותפת החליטה לבסוף להמליץ על יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד.

הליכוד  קרא לנפתלי בנט, לאיילת שקד ולכלל חברי "ימינה" לעמוד בהתחייבותם בבחירות שלא ללכת לממשלה של לפיד ושאר מפלגות השמאל. עוד נמסר כי הליכוד משוכנע שברגע שבנט ושקד יתחייבו להיות חלק מגוש הימין, ניתן יהיה להבטיח רוב בכנסת לממשלת ימין. 

"במענה לפנייתך בעניין שבנידון, נבקש להודיעך שאנו סבורים כי במצב הדברים הנוכחי, אין היתכנות להקמת ממשלה במהלך התקופה של הטלת מנדט נוסף. על כן אנו סבורים שנכון להעביר את ההכרעה לכנסת", נכתב במכתב הליכוד.

"עמדתנו זו באה גם בהמשך לעמדה שהוצגה על ידך טרם הטלת המנדט הראשון לפיה הדבר הנכון לעשות הוא להעביר את המנדט לכנסת. הנסיבות בעניין זה לא השתנו. העברה לכנסת תגדיל מאוד את הסיכוי להקמת ממשלה תוך זמן קצר בדרך שתמנע בחירות. בכך ייחסך פרק זמן נוסף של חוסר וודאות למדינת ישראל".

עמדת סיעת הציונות הדתית בעניין הטלת המנדט להרכבת הממשלה, כפי שהועברה לנשיא: "במענה לפנייתך בעניין שבנדון, נבקש להודיעך כי לעמדתנו, נכון להעביר את ההכרעה לכנסת. אנו נשב רק בממשלה שתורכב ממפלגות המחנה הלאומי". 

"מהיכרותנו את בנט ושקד, אנו מתקשים לראות גם אותם יושבים בממשלה שבה הם משמשים כעלה תאנה לממשלת שמאל קיצוני ומפלגות תומכות טרור השוללות את קיומנו כאן כמדינה יהודית. לכן הדיבורים על "ממשלת שינוי" הם לא יותר ממשחק שיביא למשיכת זמן והארכת תקופת חוסר הוודאות של אזרחי ישראל. העברה לכנסת תמקסם את הסיכוי להקמת ממשלה תוך זמן קצר בדרך שתמנע בחירות ותביא יציבות למדינת ישראל".

05.05.2021

1. לא תקום עוד ממשלת ערב רב בארץ ישראל!!! (מאיר -עברי אנכי)


לא תקום עוד ממשלת ערב רב בארץ ישראל!!!

מי שתלה את יהבו בתומכי טרור גם אכל את הדגים המסריחים, גם חטף מכות, וגם גורש מן העיר.

דווח על תגובה לא ראויה
05.05.2021

2. בנט,סער ??????? (יעקב)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אביתר על רקע הנוף מזרחה צילום: אלעד הומינר, חדשות כיפה

"גדל פה דור של חלוצים" | אם ל-7 מספרת על המעבר מהגולן לאביתר

קרא עוד