סגור

תעלומה: ההודעות המסתוריות שקוראות "להפיל את נתניהו"

בעקבות הסאגה בהצבעה על הרכב הוועדה המסדרת, נשלחה הודעה בתפוצה רחבה, לכאורה מטעמם של בנט ולפיד, בה מצויין: "ממשיכים להוביל לממשלת שינוי ישראלית. אתמול היה הניצחון הראשון בהנהגת בנט והשמאל". ביש עתיד וימינה מכחישים כל קשר להודעה. אז מי המפלגה שעומדת מאחוריה?

חדשות כיפה
ח באייר התשפא
,
20 באפריל, 2021 22:26
נתניהו. מי עומד מאחורי שליחת ההודעה?

נתניהו. מי עומד מאחורי שליחת ההודעה?צילום: דוברות הכנסת

בניגוד לכל ההערכות, מנסור עבאס ומפלגת רע"מ, התנגדו אמש (ב') להצעת הליכוד להרכב הוועדה המסדרת, ותמכו בהצעת יש עתיד. במקביל, נפתלי בנט וחברי ימינה תמכו בהצעה של יו"ר הוועדה המסדרת חבר הכנסת מיקי זוהר, לאחר שהובטח להם נציג נוסף בוועדה על חשבון הליכוד. בהמשך, הם לא נכחו בהצבעה על הצעתו של חבר הכנסת מאיר כהן שהתקבלה לבסוף.

למרות אירועי האתמול, היום (ג') חברי רע"מ וימינה לא נכחו בכינוס חברי "גוש השינוי", דבר שמרמז על הרצון שלהם לשמור על עמימות ביחס לכוונותיהם בהמשך. יחד עם זאת, האם לפיד ובנט ממשיכים בתיאום שלהם מאחורי הקלעים כדי להקים ממשלה? 

בהודעה שנשלחה היום בתפוצה רחבה וכותרתה - "בנט ולפיד", נכתב: "ממשיכים להוביל לממשלת שינוי ישראלית. אתמול היה הניצחון הראשון בהנהגת בנט והשמאל - יחד נפיל את נתניהו", כך לשון ההודעה, שלכאורה נשלחה מטעם ועל דעתם של ראשי ימינה ויש עתיד, כשבהמשך צורף קישור לכתבה ב"ישראל היום" שסיכמה את סאגת ההצבעה על הוועדה המסדרת. 

ההודעה העלומה שנשלחה

ההודעה העלומה שנשלחהצילום: צילום מסך

ההודעה לכאורה "מוכיחה" כי ראשי ימינה ויש עתיד משמרים את העבודה מתחת לפני השטח ומשתפים פעולה באופן הדוק, בניסיון להעביר את המנדט לידיהם ולהקים ממשלה. אך בקריאה נוספת של ההודעה, נראה כי לא כך הדברים וייתכן שגורמים אחרים עומדים מאחורי שליחתה. 

במפלגת יש עתיד הכחישו כי הם עומדים מאחורי שליחת ההודעה, גורמים במפלגה טענו כי יאיר לפיד לא משתמש במונח "ממשלת שינוי ישראלית" כפי שנכתב, אלא מקפיד לומר - "ממשלת אחדות ישראלית", כשבנוסף שמו כלל לא מוזכר בגוף ההודעה, ולא ברור מה שליחתה מועילה למטרות המפלגה. 

גם במפלגתו של נפתלי בנט שללו כל קשר להודעה. מה גם שדבריה של איילת שקד הבוקר, כי הם, "מוכנים לעשות כל מאמץ כדי להקים לנתניהו ממשלה". לא עולים בקנה אחד עם מסר ההודעה. 

על אף שמטרת ההודעה נועדה ככל הנראה להפעיל לחץ מימין על נפתלי בנט וימינה שלא לחבור לממשלת שמאל. דבר היכול לסייע למפלגת הציונות הדתית, אך גם שם מכחישים כל קשר אליה.

כך שלכאורה, רוב האצבעות מופנות כלפי הליכוד, המחזיק באינטרס המובהק למנוע את הדחת נתניהו והליכה לאופוזיציה, על ידי פגיעה בנסיונות להקמת ממשלת שמאל, בכך שישחירו את נפתלי בנט בנסיון להדגיש את שיתוף הפעולה שלו עם השמאל. אך גם בליכוד מכחישים כל קשר להודעה. 

מפלגת תקווה חדשה אף הכחישה כל קשר להודעה.

 

 

20.04.2021

1. ברור שזה הליכוד אין שאלה בכלל (אבי)

דווח על תגובה לא ראויה
20.04.2021

2. רע"ם אשמים, ברק אשם, בנט אשם, השמאל אשם, סער אשם, לפיד אשם, כולם אשמים. רק ביבי לא אשם (ביבי)

. רק ביבי ישב ימים כלילות לערוך את הכתבות באתר וואלה, צריך לעבוד עבור סיקור אוהד. רק ביבי מינה עצמו לשר תקשורת ומנע רפורמות שיפגעו כלכלית בבזק, ויחסכו עשרות שקלים בחודש לכל משק בית, כדי לעזור לידידו אלוביץ, ששלט בבזק ודרכה על אתר וואלה, שדואג לו לסיקור אוהד.
בימים אלו נערך משפטו של בנימין נתניהו. בניגוד לראש הממשלה לשעבר אולמרט, שהתפטר זמן רב לפני תחילת משפטו, נתניהו נאחז בקרנות המזבח, בכסא ראש הממשלה, ובמקום להילחם על חפותו בבית המשפט הוא פועל לעיכובי המשפט, ומקווה שממשלה בראשותו תמנע את העמדתו לדין.
אין פלונטר פוליטי. יש פלונטר אישי של נאשם בעברות חמורות שהוא ביצע תוך כדי כהונתו כראש ממשלה. הליכוד יכול לערוך כעת פריימריז בזק, שלא יעלה למשלם המיסים דבר, וחבר הכנסת מהליכוד שיבחר בפריימריז הוא שירכיב את הממשלה, תוך התחייבות להימנע מפגיעה במערכת המשפט, ושאם נתניהו יצא זכאי במשפט נתניהו יחזור לתפקיד ראש הממשלה. נציג הליכוד שלא יהיה נתניהו יוכל להרכיב ממשלה בתוך 5 דקות. הוא יצטרך לבחור בין ממשלת ימין-חרדים עם בנט, סער, דרעי וליצמן או ממשלת ימין-מרכז עם לפיד, בנט, גנץ, סער וליברמן.
אך מפלגת הליכוד היא בת ערובה של ראש הממשלה נתניהו, הליכוד לא פועל לקידום המדיניות של המפלגה, ולהרכבת ממשלה בראשות הליכוד. הליכוד פועל לטובת אדם אחד, בנימין נתניהו, במטרה לחלץ אותו מהמשפט. לחלץ נאשם בשוחד, מרמה והפרת אמונים.
רע"ם אשמים, ברק אשם, בנט אשם, השמאל אשם, סער אשם, לפיד אשם, כולם אשמים.
רק ביבי לא אשם. רק ביבי במהלך כהונתו כראש ממשלה דאג לקבל מתנות במאות אלפי שקלים משני מיליארדרים, והם נהנו מהקשר עם ראש ממשלה. מתנות יוקרה, סיגרים, שמפניה ורודה, כפי שראוי למלך שבטעות הוא עדיין רק ראש ממשלה. כולם אשמים, רק ביבי מנסה להיות מעל לחוק.

דווח על תגובה לא ראויה
21.04.2021

3. שוב , ימינה ולפיד?? גם שולחים (אמ)

דווח על תגובה לא ראויה
21.04.2021

4. בנט ולפיד - לא רק שולחים (אמ)

דווח על תגובה לא ראויה
21.04.2021

5. ל-2: אחרי הטקסט הארוך שלך, לא נשכח שהפלונטר התחיל לפני כתבי האישום עם ליברמן, עוד במועד א (וביבי אישית ישב אשיית לערוך כתבות... נו באמת...)

דווח על תגובה לא ראויה
21.04.2021

6. מהמר שביבי מסית כאן (שחרר אותנו)


שימו לב: יש פיתרון!

בלי ביבי תקום ממשלת ימין על מלא תוך רבע שעה!
עם הליכוד בראש! עם החרדים! עם הציונות הדתית!

"ימין על מלא עושים בלי ביבי!"


עכשיו ממש עכשיו! רק היום רק היום:
גאולה מיידית מהפלונטר הפוליטי
מוציאים את המפלג והמסית ומקבלים אחדות! כמה פשוט!

דווח על תגובה לא ראויה
21.04.2021

7. לא יסולח לגמדים סביבו (מנקה הביבים)

בכל סובב סביב איש אחד ומשפטו
ארבע מערכות בחירות והיד נטויה לחמישית
הרס מערכות האכיפה והמשפט ולדעתי ללא תקנה של ממש
הרס המרקם החברתי שסעים שלא יתאחו במהרה
אוירת שחיתות בכל מערכת ומנגנון עוד יתגלה עד כמה מהלכיו עודדו פושעים קטנים נוספיפ.
איזה אסון יקרה אם יזיזו אותו ואם יצא זכאי יחזור בגדול

דווח על תגובה לא ראויה
21.04.2021

8. קשה להבין - האם אלמן ישראל ? (משה אהרון )

תחתם מיד עצומה או מנשר תחינה היסטורי .
עליו חתומים אנשי רוח , חברה, משפט ודת .
שמבקשים מהליכוד להזיז הראש ולהקים ממשלה.
ברקע תנתן הבטחה שאם יצא זכאי מפלגתו הנשכבת עתה בעבורו על הגדר תשיב אותו על כנו.
בבקשה תעשו משהו לטובת המדינה

דווח על תגובה לא ראויה
21.04.2021

9. עצומה של אלף אנשי רוח ...תחולל את הצונאמי הנדרש (משה אהרון )

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר