סגור

המפלגות הדתיות: "הרפורמה בחינוך מסוכנת ללימודי הזהות היהודית"

יושבי הראש של ארבע סיעות בכנסת פנו לשר החינוך בבקשה דחופה לעצור את הרפורמה המתוכננת במערכת החינוך, לפיה לימוד מקצועות הליבה של הזהות היהודית לא יהיה חובה ויתבצע בהתאם לשיקול דעתם של מנהלי בתי הספר

שירה שור, חדשות כיפה
ח באייר התשפא
,
20 באפריל, 2021 17:02
שר החינוך יואב גלנט

שר החינוך יואב גלנטצילום: Yonatan Sindel/Flash90

יושבי הראש של ארבע סיעות בכנסת - הציונות הדתית, ש"ס, יהדות התורה וימינה - פנו הבוקר (ג') לשר החינוך יואב גלנט בבקשה דחופה לעצור את הרפורמה המתוכננת במערכת החינוך, לפיה לימוד מקצועות הליבה של הזהות היהודית (תנ"ך, היסטוריה, ספרות ואזרחות) לא יהיה חובה ויתבצע בהתאם לשיקול דעתם של מנהלי בתי הספר.

במכתב אותו יזמה יו"ר סיעת הציונות הדתית, ח"כ אורית סטרוק, ציינו יושבי ראש הסיעות - ח"כ מיכאל מלכיאלי (ש"ס), ח"כ יצחק פינדרוס (יהדות התורה) וח"כ מתן כהנא (ימינה) - כי על פי הפרסומים, הרפורמה תותיר את לימודי המתמטיקה, האנגלית והשפה להיבחנות חיצונית, ואילו במקצועות הרוח (התנ"ך, ההיסטוריה, הספרות והאזרחות) ניתן יהיה לבחור רק תחום למידה אחד שבו בתי הספר יוכלו לבחון חיצונית. כמו כן, הרפורמה תתיר למנהלי בתי הספר לקבוע חצי מתוכנית הלימודים במדעי הרוח, וכן את היקף השעות אשר יוקדש לכל תחום. 

 

צילום: צילום מסך

 

במכתב לשר החינוך הזהירו יושבי ראש הסיעות: "אנו מתריעים כי החלטה זו עלולה להיות הרת אסון ביחס לחינוך דור העתיד של תלמידי ישראל ועיצוב זהותו. בנקל ניתן לשער כי בבתי ספר רבים יצומצמו מאד ואף ייעלמו לימודי התנ"ך וההיסטוריה היהודית, בבתי ספר מסוימים יכנסו תכנים העוינים את מדינת ישראל, ובכל בתי הספר יושם דגש על לימודי החובה על חשבון לימודי הליבה של הזהות היהודית".

כמו כן, הדגישו כי: "משרד החינוך של מדינת העם היהודי אינו רשאי להיות משרד ההשכלה בלבד".
במכתב התריעו מפני מחטף בתחום החינוך וציינו כי החלתה של רפורמה משמעותית כזאת אינה מקובלת בתנאים של ממשלת מעבר וללא פיקוחה של ועדת החינוך של הכנסת האחראית לדון במשמעות הרפורמה והשלכותיה. 

 

 

השר גלנט הגיב לדברים בחשבון הטוויטר שלו: "לאחרונה מופצות ידיעות וכתבות באשר לרפורמה במערכת החינוך, המיוחסות כביכול לשר החינוך. הידיעות אינן מטעמי וחלק ניכר מהמידע בהן כוזב.
משרד החינוך מקדם לפי הנחיותי מהלך מערכתי ובמרכזו העברת סמכויות ומשאבים ממטה המשרד אל מנהלי בתי הספר כדי לאפשר גמישות ניהולית ופדגוגית. נעדכן בקרוב".

20.04.2021

1. מוזר מאד שנציג יהדות התורה דורש חובת בגרות חיצונית.בחינוך העצמאי אין בכלל בגרות. (צ.)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

לוד, השבוע צילום: Yossi Aloni/Flash90

הרב אליהו :מצווה להסתובב עם פלאפון בשבת ולתעד פרעות

קרא עוד