גנץ: "חיזבאללה מנסה לאתגר אותנו בדרכים חדשות"

שר הביטחון ביקר בפיקוד צפון, וסייר במנהרה שנחפרה על ידי חיזבאללה ונוטרלה במבצע "מגן צפוני" | "מדינת ישראל תמשיך לפעול ביחד עם שותפותיה בעולם בכלל וארה"ב בפרט, על מנת לא לאפשר לאיראן להגיע לסף גרעין", אמר גנץ

ישי אלמקייס, חדשות כיפה 20/04/21 16:47 ח באייר התשפא

גנץ: "חיזבאללה מנסה לאתגר אותנו בדרכים חדשות"
גנץ במנהרת חיזבאללה בגבול לבנון, צילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון

בזמן שהכנסת נמצאת על סף רתיחה, יו"ר כחול לבן ושר הביטחון בני גנץ הגיע לסיור היום (ג') בפיקוד צפון, יחד עם ראש אג"ת אלוף תומר בר, מפקד פיקוד הצפון אלוף אמיר ברעם ומפקד אוגדה 91 תא"ל שלומי בינדר. 

שר הביטחון ביקר בתרגיל של פלס"ר נח"ל המדמה לחימה בשטח לבנון, קיים הערכת מצב וסייר במנהרת "פרח בשממה" בחטיבה 300, שנחפרה על ידי חיזבאללה ונוטרלה במבצע "מגן צפוני". 

"צה"ל ערוך לאורך כל גבול הצפון", אמר גנץ בסיום הביקור, "ובוודאי ערוך בגזרה הלבנונית בצורה מיטבית. אנחנו ערים לניסיונות של חיזבאללה לאתגר אותנו גם בדרכים חדשות - נתמודד עם כל איום. אם חיזבאללה יאתגר את צה"ל ומדינת ישראל - הוא יישא בתוצאות מאוד מאוד כבדות ואני מקווה שהוא לא יעשה את זה".

שר הביטחון בני גנץ, עם אלוף פיקוד הצפון, אמיר ברעם

שר הביטחון בני גנץ, עם אלוף פיקוד הצפון, אמיר ברעםצילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון

שר הביטחון התייחס למאמץ הישראלי למנוע מאיראן לפתח נשק גרעיני: "מאחוריו ניצבת איראן, שממשיכה הן בפעילות האזורית כמו בתמיכת חיזבאללה ובגופי טרור אחרים, והן במאמץ שלהם להגיע לסף גרעיני צבאי- דבר שאסור לאפשר אותו. מדינת ישראל תמשיך לפעול ביחד עם שותפותיה בעולם בכלל וארה"ב בפרט, על מנת לא לאפשר לאיראן להגיע לסף גרעין".

שר הביטחון גנץ עם חיילים בגבול לבנון

שר הביטחון גנץ עם חיילים בגבול לבנוןצילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון

גנץ ביקר בתרגיל של פלס"ר נח"ל

גנץ ביקר בתרגיל של פלס"ר נח"לצילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון

 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר