חוזרים לפרקט: אחרי שנה של פגרה ליגת בתי הכנסת חוזרת

עיריית ירושלים בבשורה לשחקני הכדורסל המקומיים: ליגת בתי הכנסת, הפופולרית בקרב הקהילות המסורתיות והדתיות בבירה, נערכת לקראת חידוש משחקיה ולפתיחת העונה ה-11 במספר. ראש עיריית ירושלים, משה ליאון: "אני שמח לבשר על חזרתה של הליגה לפעילות, כחלק מהחזרה לשגרה של כל העיר"

חדשות כיפה 20/04/21 09:42 ח באייר התשפא

חוזרים לפרקט:  אחרי שנה של פגרה ליגת בתי הכנסת חוזרת
כדורסל, צילום: עיריית ירושלים- אגף הספורט

ליגת בתי הכנסת הירושלמית, הפופולרית בקרב הקהילות המסורתיות והדתיות בבירה, נערכת לקראת חידוש משחקיה ולפתיחת העונה ה-11 במספר.

הליגה, אשר החלה מקבוצות מתפללים בבתי כנסת, נוסדה לפני עשור וכיום פועלת בהצלחה בעיר במתכונת של עונה אחת כל שנה. הליגה מורכבת מ-12 קבוצות, המכילות קשת רחבה של שחקני כדורסל המגיעים ממקצועות מגוונים כמו למשל: גנן בגן ילדים, עו"ד ועד קצינים בכירים בצה"ל. לציין כי מאחורי הקמת ליגות בתי הכנסת עומד אגף הספורט העירוני של עיריית ירושלים. 
  
"הליגה מספקת למשתתפיה תחרותיות כיפית ומהנה אל מול קבוצות טובות הבנויות מתושבי ירושלים שעם הזמן הופכים מיריבים לחברים", אומר יואל אפללו ממקימי קבוצת 'ארנונה הצעירה' וכיום משחק ומנהל את קבוצת 'ארנונים'.
 
אפללו מוסיף כי אווירת המגרשים מגיעה עד שערי בתי הכנסת. "בזמן הליגה מעלים לתורה שחקנים ומברכים אותם שיזכו לברכה והצלחה בהובלת הקבוצה לניצחון, וכן אחרי הקידוש בבית הכנסת חברי הקבוצה, יחד עם המתפללים, דנים על המשחקים שהיו, מנתחים את הבית ואת הדרכים לגבור על הקשיים שבדרך". 
 
אפללו מציין כי הוא מתרגש לקראת העונה ה-11 של הליגה, במיוחד לאחר ההפסקה שנגרמה בעקבות הקורונה.  
 להרשמה לליגה: https://www.jerusalem.muni.il/he/newsandarticles/sport/synagogue-basketball-league-registration/
 
ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "הספורט הוא גשר בין תרבויות וכך עושה עיריית ירושלים עם ליגת בתי הכנסת המאחדת את הפסיפס האנושי המיוחד של העיר הזאת. אני שמח לבשר על חזרתה של הליגה לפעילות, כחלק מהחזרה לשגרה של כל העיר".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר