סגור

מזעזע: חרדים קיצוניים הציתו זרים שהונחו על קברי חללי צה"ל

מספר פורעים קיצוניים נכנסו ביום הזיכרון לבית העלמין בהר המנוחות בירושלים וחיללו את קברי של חללי צה"ל, ובנוסף שרפו את הזרים והדגלים שהונחו על הקברים. רה"מ: "אני מגנה בתוקף את המעשה הברברי". הרמטכ"ל: "מדובר באירוע חמור ומביש"

חדשות כיפה
ג באייר התשפא
,
15 באפריל, 2021 12:18
ארכיון. למצולמים אין קשר לכתבה

ארכיון. למצולמים אין קשר לכתבהצילום: Orel Cohen/FLASH90

אירוע מזעזע התרחש במוצאי יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, מספר קברים של חללים הושחתו בבית העלמין בהר המנוחות בירושלים. חבורה של מספר חרדים קיצוניים נכנסו אל בית העלמין חיללו את קברי הנופלים, ואף הציתו את הזרים ודגלי ישראל שהונחו על הקברים.

על פי הדיווח מעשה הנבלה נעשה כמחאה מצד אותם קיצוניים, על השתתפות חברי הכנסת החרדים בטקסים הממלכתיים אמש. המעשה הנפשע נחשף בעת שמשפחה עלתה לפקוד את קברי החללים, בעדות ל-ynet סיפר שמוליק ליברמן שעלה לקבר סביו וסבתו שנהרגו במלחמת העצמאות: "זו תחושה רעה לבוא ולראות את דגלי ישראל שבורים על הרצפה. הודענו למשטרה. אין לנו שום הערכה מי עשה את זה, אבל רואים בבירור שמישהו הגיע בכוונה תחילה, עבר קבר-קבר ושבר את הדגלונים".

רה"מ נתניהו הגיב לדברים: "נעשה מעשה מזעזע של חילול כבוד הנופלים שבזכותם כולנו חיים כאן. אני מגנה בתוקף את המעשה הברברי ואני מצפה מהגורמים המוסמכים למצות את הדין עם האחראים במהירות האפשרית"

נתניהו

נתניהוצילום: קובי גדעון/ לע"מ

הרמטכ"ל אביב כוכבי: "מדובר באירוע חמור ומביש, המבטא פגיעה במגיני המדינה ובערכיה. צה״ל מחזק את המשפחות השכולות ומוקיע התנהגות בזויה ומקוממת זו וסמוך ובטוח כי משטרת ישראל תמצה את הדין עם מבצעי המעשה הנפשע" 

רב אלוף אביב כוכבי

רב אלוף אביב כוכביצילום: פלאש 90

מהמשטרה נמסר: "משטרת ישראל פתחה בחקירה הבוקר בעקבות סרטון שבו ניתן לראות שריפת דגלונים וזרים. חוקרי המשטרה עושים מאמצים גלויים וסמויים על מנת להגיע אל החשודים במעשה".

15.04.2021

1. אם לא ידוע מי עשה את המעשה, איך הכותרת קובעת נחרצות? (ועוד עם הסבר על המניע...)

דווח על תגובה לא ראויה
15.04.2021

2. ימח שמם (יוסי)

דווח על תגובה לא ראויה
15.04.2021

3. מה יש פה להזדעזע? (רם)

זו הפעם הראשונה שהם מתנהגים כמו חיות? הרי כל עצמאות , כל חג ישראלי הם שורפים דגלים

ואנחנו רק מזדעזעים . מתי שלחנו אחד מהם לכלא לאיזה עשר שנים למשל?

ואני יודע שיגידו קומץ. אבל קומץ בת-ת שלי. הם לא קומץ והם פשוט אוייב. בדיוק כמו האוייבים שלנו.

דווח על תגובה לא ראויה
16.04.2021

4. מזעזע שכותבים "חרדים עשו"... (משה)

הגיע הזמן להפסיק את השנאה והקיטוב שאנחנו אפילו לא שמים לב אליה מרוב שרגילים... למה לכתוב "חרדים עשו"?? וכי כאשר חילוני שודד רוצח אונס מישהו כותב "חילוני עשה"?? מה הפשע קשור לחרדיותו או חילוניותו של העושה? למה אני כחרדי שמצטמרר כמו כל אדם מהמעשה המרושע [או אפילו לא מרושע, זו סטייה בנפש לפגוע כך ברגש של אם שכולה], אמור לקרוא "חרדי עשה", וכי זה מגיע לי? וכי זה נכון? זו שנאה וקיטוב זוחלים שאנחנו כבר אפילו לא שמים לב אליהם. הייתי מבקש שכותב הכתבה ימחק את המילים האלו וגם יתייחס לדברי. די נמאס מהשנאה הצרה הקטנה והמרושעת זהו כל הזמן.
חרדי גאה

דווח על תגובה לא ראויה
16.04.2021

5. דיי להסתה על החרדיים (ישראל)

לכל קבוצה יש קיצונים גם למזרחי וכן לשמאל ולימין אבל לא יכתבו מזרחית קיצוני רצח ערבי
תפסיקו לעזור לתקשורת להסית

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הרב רפי פרץ בראיון לחדשות כיפה צילום: כיפה

הרב רפי פרץ: "בואו לריקוד דגלים בהמוניכם - כך נחזק את הריבונות"

קרא עוד