סגור

שלושה דורות של ניצולת שואה שהיו מוסלמים - שבו ליהדותם

ערב יום הזיכרון לחללי צה"ל, בית הדין הרבני האזורי בירושלים ערך הליך מרגש של "השבה ליהדות" רב דורית לצאצאי ניצולת שואה – סבתא, אם ונכדים

שירה שור, חדשות כיפה
א באייר התשפא
,
13 באפריל, 2021 15:27
בית הדין הרבני. ארכיון

בית הדין הרבני. ארכיוןצילום: Miriam Alster/FLASH90

ערב יום הזיכרון לחללי צה"ל, בית הדין הרבני האזורי בירושלים ערך הליך מרגש של "השבה ליהדות" רב דורית לצאצאי ניצולת שואה – סבתא, אם ונכדים.

ראשית הפרשה בסבתא רבה ניצולת שואה ששרדה את גיא ההריגה ועלתה לישראל בקום המדינה, יחד עם בתה בת השנתיים. כשבגרה הילדה היא נישאה לערבי מוסלמי מנצרת והמירה את דתה לאסלאם. כעבור עשרים שנה גם הבת-הנכדה נישאה לערבי, וילדה בן ושתי בנות.

ניניה של ניצולת השואה כולם נושאים שמות ערבים מובהקים ורשומים כמוסלמים בתעודת הזהות. אחת הנכדות, שסבלה ממערכת יחסים מתעללת, אזרה אומץ והחליטה לשוב ליהדות. היא פנתה לארגון "יד לאחים" שנרתם לסייע בנושא באמצעות מזכיר בית הדין הרבני האזורי בירושלים הרב משה ביטון. ימים ספורים לאחר יום הקדיש הכללי לפני כשלושה חודשים, הגיעו הסבתא בת ה-76, בתה ונכדיה להרכב בית הדין הרבני האזורי בירושלים בראשות הדיין הרב מאיר פרימן ושם גוללו את הסיפור המשפחתי. הסבתא רבה ניצולת השואה הייתה כמובן יהודייה, ועל כן גם צאצאיה אמורים להיות יהודים. מאחר והסבתא המירה את דתה בפני בית דין שרעי, היה עליה לעבור מסלול "השבה ליהדות".

בשבועות האחרונים ערך בית הדין בדיקה יסודית באמצעות משרד הפנים וגורמים שונים ולאחר שאומתו כל הפרטים זומנו הסבתא, האמא והנכדים לבית הדין, ערב יום הזיכרון, לטקס מרגש של השבה ליהדות.
לא רק הסבתא, האם והנכדים אלא גם אב בית הדין הרב פרימן ומזכיר בית הדין הרב ביטון דמעו מהתרגשות כאשר דווקא במועד זה שבו שלושה דורות של יהודים ליהדותם.

13.04.2021

1. ווואוו! (אני)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

המהומות  בלוד צילום: מיכל אברהם

מהומות נגד יהודים ברמלה: "כל בית עם דגל ישראל - חטף אבנים"

קרא עוד