שיא של 80 אלף מטיילים בשומרון

למעלה מ-80 אלף טיילו בשומרון בחול המועד פסח. יוסי דגן:  "עם ישראל מחק את הקו הירוק ברגליים, המציאות התיירותית השתנתה, השומרון בשיא פריחתו"

חדשות כיפה 03/04/21 22:12 כא בניסן התשפא

שיא של 80 אלף מטיילים בשומרון
ראש מועצה אזורית שומרון יוסי דגן בשומרון העתיקה, צילום: רועי חדי

עשרות אטרקציות המתפרסות על פני שטח רחב והכנה מוקדמת ומדוקדקת של המועצה האזורית שומרון הביאה שיא של מטיילים בחוה"מ פסח לשומרון.

על פי נתוני תיירות שומרון בחול המועד הגיעו לא פחות מ-80 אלף אנשים לשומרון, מתוכם לפחות 12 אלף מטיילים בהר עיבל ומזבח יהושע בן נון אזור שעלה בשבועות האחרונים לכותרות לאחר שקבוצת פלסטינים הגיעו למקום ופגעו בחומה העתיקה המקיפה את אתר המורשת ההיסטורי.

המועצה בהובלתו של ראש המועצה יוסי דגן שיקמה את ההרס בעזרת עשרות מתנדבים והצליחה להביא בחול המועד 12 אלף מטיילים כאמור, בשומרון אומרים בחיוך כי "מדובר באירוע הכי גדול על הר עיבל מאז תקופת יהושע בן נון".

המטיילים בשומרון נהנו מסנפלינג, רכיבה על סוסים,  סדנאות ופסטיבלים שונים לכל הגילאים ולכל המשפחה. בין האתרים המתויירים ביותר בחג: המרפסת של המדינה, הגן הלאומי שומרון העתיקה, נחל קנה, ספארי הלילה ביער אלון מורה, והסנפלינג מעל הר ברכה.

התקשורת הישראלית פרגנה לשומרון וכתבה נרחבת על היעד שהפתיע את הישראלים לטובה שודרה בתכנית המואזנת בוקר טוב ישראל בגלי צה"ל וכן במהדורת מוצ"ש של חדשות 13.

ראש המועצה יוסי דגן אומר כי המציאות התיירותית השתנתה: "עם ישראל מחק את הקו הירוק ברגליים. המטיילים הגיעו מכל הארץ, פגשנו כאן אנשים מהצפון ומהדרום שהבחירה הראשונה שלהם הייתה להגיע לשומרון" דגן מציין כי לשומרון הגיעו מטיילים מכל גווני הקשת "היה מיוחד לראות את עם ישראל נהנה מאתרי התיירות בשומרון, השמים הסגורים הביאו את הישראלים לגלות את אתרי הטבע הייחודיים של יו"ש בכלל והשומרון בפרט"

הפתעה בתקשורת: המוני מטיילים  בשומרון. מתוך יומן הבוקר של גלצ

מטיילים בשומרון העתיקה

מטיילים בשומרון העתיקהצילום: רועי חדי

מטיילים באתר הספורט האתגרי במרפסת של המדינה

מטיילים באתר הספורט האתגרי במרפסת של המדינהצילום: רועי חדי

 

מטיילים על הר גריזים

מטיילים על הר גריזיםצילום: רועי חדי

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר