סגור

היפוך מגמה: כיתות ג' ילמדו ללא קפסולות | מרותקי בית יחוסנו

משרד הבריאות החליט על מתווה של חיסון מרותקי בית בביתם. המבצע התנהל כך שהם יתחסנו במזרק בודד | בנוסף, משרד הבריאות עדכן כי ניתן לאפשר לכיתות ג' ללמוד בכיתות מלאות

מתן ליונס, חדשות כיפה
ג בניסן התשפא
,
16 במרץ, 2021 19:26

צילום: Miriam Alster/FLASH90

לאחר התייעצות שהתקיימה היום (ג') בין שר הבריאות יולי אדלשטיין למנכ"ל משרדו פרופ' חזי לוי הוחלט לפתוח מתווה של חיסון מרותקי בית בביתם. בנוסף משרד הבריאות עדכן את משרד החינוך כי ניתן לאפשר לכיתות ג' לשוב ללמוד בכיתות מלאות ללא קפסולות. את ההחלטה הממשלה צפויה לאשר עוד השבוע. 

תלמידי ג' בכיתות מלאות

משרד הבריאות אישר למשרד החינוך לבטל את הקפסולות בכיתות ג' בכל הערים שבהן פועלת מערכת החינוך ובכל צבעי הרמזור. ההחלטה מצרפת את כיתות ג' לתלמידי כיתות א' ו-ב' שכבר כיום לומדים כרגיל, ללא קפסולות.

ההחלטה בנוגע לכיתות ג' מצריכה אישור של הממשלה, קבינט הקורונה. ככל הנראה האישור יתקבל עוד השבוע בהצבעה טלפונית.

מרותקי בית יתחסנו במזרק בודד

בישראל ישנם כ-105,000 מרותקי בית. עד כה למעלה מ-77,000 (כ-75%) חוסנו בדרכים שונות, בעיקר באמצעות הבאתם באמבולנס למרפאת חיסונים. כעת מבצע החיסונים למרותקי בית יחל באופן רשמי בשבוע הבא, כאשר מחרתיים צפוי להערך פיילוט לחיסון מרותקי בית בביתם.

המבצע התנהל כך שמרותקי בית יתחסנו במזרק בודד, על פי פיתוח ייחודי של אגף הרוקחות במשרד הבריאות אל מול עם חברת פייזר. החיסון יבוצע על ידי אחיות קופות החולים בשילוב מד"א שיבצעו את הניוד. הצוותים המשותפים בתאום מראש, יעברו בית בית ויחסנו. 

 

צילום: shutterstock

 

שר הבריאות אדלשטיין: "לא נותיר איש מאחור. כפי שהתחייבנו מההתחלה - אין אזרח בישראל שירצה להתחסן ולא יוכל. אני שמח שנמצא הפתרון גם למרותקי הבית שאין ביכולתם להתנייד למרפאת החיסונים, גם כאשר הם מקבלים סיוע לכך. אני מודה לקופות החולים על המאמצים העילאיים שהם עושים כדי שאיש לא יישאר מאחור".
 
פרופ' חזי לוי מנכ"ל משרד הבריאות :"במסגרת מבצע החיסונים היה ברור כי מרותקי הבית הם אוכלוסייה מיוחדת ,מרביתם בגילאים מבוגרים ,בעלי מחלות קשות. בעזרת קופות החולים ובעבודה הראויה להערכה הקופות הגיעו לבתים וניידו את מרותקי הבית למרכזי חיסון וכך חוסנו מעל 70% ממרותקי הבית.  חלקם שאינם יכולים לעזוב את בתיהם ולהגיע להתחסן במרפאות ובמרכזי החיסונים , פותחה עבורם שיטה ובאמצעות אמבולנסים של מד"א יגיעו לבתים ביחד עם אחיות קופות החולים וכך נוכל לחסן את שאר מרותקי הבית לעמוד במשימה ולחסן למעלה מ 95% מבני ה 50 ומעלה".

 

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

נפתלי בנט צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בנט בדרך לאבד את ראשות הממשלה וליפול תחת אחוז החסימה

קרא עוד