עיריית ירושלים הובילה מרוץ נשים משפיעות לרגל יום האישה

רצות קדימה: עיריית ירושלים קיימה מרוץ מיוחד תחת השם "תעבירי את זה הלאה", לציון יום האישה הבינלאומי. בין המשתתפות במרוץ: מרים פרץ, כרמלה מנשה, עדינה בר שלום, טלי כהן פרץ, מקסין פסברג ובליינש זבדיה 

שירה שור, חדשות כיפה 07/03/21 21:26 כג באדר התשפא

עיריית ירושלים הובילה מרוץ נשים משפיעות לרגל יום האישה
מירוץ שליחות בירושלים, צילום: אלי בניטה

עיריית ירושלים קיימה היום (א') מרוץ מיוחד תחת השם "תעבירי את זה הלאה" לרגל יום האישה הבינלאומי. בין המשתתפות במרוץ: מרים פרץ, כרמלה מנשה, עדינה בר שלום, טלי כהן פרץ, מקסין פסברג ובליינש זבדיה.  

מדובר במרוץ שליחות, בו לקחו חלק נשים ירושלמיות רבות המייצגות תחומים ומעגלים של נוכחות נשית ירושלמית. המשתתפות במרוץ הציגו שלטים עם מסרים של שוויון מגדרי ומלחמה באלימות כלפי נשים, במטרה להזכיר לציבור כולו שמדובר במלחמות שעודן נמשכות ושיש להעלות אותן על סדר היום הציבורי. 

המרוץ נפתח בהצגת התערוכה "מאשת חיל ועד לוונדרוומן – המאבק לשוויון מגדרי לאורך הדורות" בכיכר ספרא, עבר דרך בית הנשיא והסתיים במתחם התחנה הראשונה. התערוכה, הכוללת איורים ועיצובים, מבטאת את ערכי המחלקה לפיתוח מנהיגות וקידום נשים ומספרת את סיפורן של נשים שלחמו, הובילו וקידמו שוויון זכויות וצדק לנשים לאורך הדורות.

 

משתתפות המירוץ

משתתפות המירוץצילום: אלי בניטה

 

בין הקבוצות שהשתתפו במרוץ: פורום מנהלות עיריית ירושלים יחד עם עולות חדשות, פורום ארגוני הנשים בירושלים, מנהלות בתי הספר הירושלמיות, קבוצת נשות רפואה, קבוצת בעלות עסקים ועצמאיות, אקטיביסטיות, ספורטאיות ועוד. המרוץ התקיים בהתאם להנחיות משרד הבריאות. 

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "התרגשתי לראות את מרוץ השליחות שהתקיים היום בעיר לרגל יום האישה הבינלאומי. במירוץ לקחו חלק נשים משפיעות ממגוון תחומים. עיריית ירושלים תמשיך לפעול במגוון ערוצים לפיתוח מנהיגות נשית ולקדם את מעמדן של הנשים בירושלים".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר