סגור

החלטת בית הדין בהאג | "שנאה ורדיפה כנגד מדינת ישראל"

ההחלטה לפתוח בחקירה נגד ישראל בגין פשעי מלחמה גוררת תגובות רבות של בכירים בזירה המדינית והפוליטית כלפי בית הדין: "כלי שרת בידי גורמים קיצונים הנותנים רוח גבית לארגוני טרור וגופים אנטישמיים"| ברשות הפלסטינית ובבל"ד ברכו

שירה שור, חדשות כיפה
כ באדר התשפא
,
04 במרץ, 2021 7:56
בית הדין הבינלאומי בהאג

בית הדין הבינלאומי בהאגצילום: shutterstock

ההחלטה של התביעה בבית הדין הבינלאומי בהאג על פתיחה בחקירה נגד ישראל בגין פשעי מלחמה שהתבצעו בשטחי יהודה, שומרון ורצועת עזה החל מיוני 2014, הביאה פוליטיקאים ממפלגות מכל קצות הקשת הפוליטית בישראל, לצד גורמים מדיניים אחרים, להגיב לכך בתקיפות. למרות זאת, ואולי דווקא בגלל כך, במפלגת בל"ד ברכו על ההחלטה, וכך גם ברשות הפלסטינית.

שגריר ישראל באו"ם ובוושינגטון, ח"כ לשעבר גלעד ארדן תקף בחריפות את ההחלטה: ""ההחלטה המעוותת של התובעת לפני סיום תפקידה מוכיחה שמדובר בשנאה ורדיפה כנגד מדינת ישראל. נמשיך לעבוד יחד עם הממשל האמריקאי נגד ההחלטה המבישה הזו".

 

 

מזכיר המדינה של ארה"ב, אנתוני בלינקן, מגנה גם הוא את החלטת בית הדין הפלילי בהאג: "מתנגדים בתוקף לחקירת הסוגיה הפלסטינית. נמשיך לתמוך במחויבותנו החזקה לביטחונה של ישראל, כולל באמצעות התנגדות לפעולות הפוגעות בה בצורה לא צודקת".

במקביל, גם דובר משרד החוץ האמריקני, נד פרייס, אמר אמש: "מתנגדים ומאוכזבים מההחלטה של בית הדין בהאג. נמשיך במחויבות שלנו כלפי ישראל ונתנגד למהלכים שפוגעים בה".

 

 

שר החוץ גבי אשכנזי הגיב גם הוא בחריפות להודעה הרשמית של בית הדין: "החלטה פוליטית של תובעת בשלהי כהונתה, וניסיון לקבוע סדרי עדיפויות למחליף שלה, שהופכים את בית הדין לכלי שרת בידי גורמים קיצונים ונותנים רוח גבית לארגוני טרור וגופים אנטישמיים. ישראל תנקוט בכל צעד נדרש להגנה על אזרחיה וחייליה מפני רדיפה משפטית".

היועמ"ש מנדלבליט גינה גם הוא את ההחלטה, והכריז על הצעדים להתמודדות: "בחירתה של התובעת לפתוח בחקירה נגד מדינת ישראל - מדינה דמוקרטית שוחרת חוק, פוגעת בלגיטימיות של עבודת בית הדין. היועמ"ש, יחד עם צוות בין-משרדי ייעודי, ערוכים להתמודד עם כל ההתפתחויות האפשריות בזירת בין הדין".

שר החינוך ‎יואב גלנט על החקירה נגד ישראל בהאג: "זו החלטה פוליטית, המילה "בית דין" היא מטעה. נגן על עצמנו בכוחות עצמנו, ולשמחתנו יש לנו ידידות בעולם".

יו"ר העבודה, ח"כ מרב מיכאלי תקפה את בית הדין - ואת נתניהו, על ההחלטה: "החלטת בית הדין הבינלאומי בהאג קשה ובעייתית, הוא נטל סמכויות לא שלו והטיל אותן בצורה מעוותת על ישראל. חזרתי והתרעתי בוועדת החוץ והביטחון מפני מדיניותו ההרסנית של נתניהו - גם זה ביטחון ישראל".

מנגד, באופן לא מפתיע, משרד החוץ של הרשות הפלסטינית מברך ורואה בהחלטה כצעד לעבר הצדק: "צעד מאוחר שנועד לשרת את מאמציה של פלסטין להשיג צדק. הפשעים שמבצעים ראשי הכיבוש הישראלי נגד העם הפלסטיני הם נמשכים, רחבי יריעה ומערכתיים".

 

 

גם יו"ר בל"ד, סמי אבו-שחאדה, תמך בהחלטה של בית הדין הבינלאומי לפתוח בחקירה נגד ישראל, והגדיר אותה כצעד נכון: "ההחלטה האמיצה של בית הדין הבינלאומי בהאג היא עוד צעד בכיוון הנכון. ישראל דואגת מסיבה ברורה - היא יודעת שהכיבוש הוא לא ״נאור״ ולא כלום מלבד פשע מלחמה"

04.03.2021

1. זכותה המלאה של מדינת ישראל לבצע פשעי מלחמה נגד אוכלוסיה בשטח כבוש. כתגובה להאג יש למנות את אפי איתם ליור יד ושם. ( )

דווח על תגובה לא ראויה
04.03.2021

2. ביבי ראש ממשלה , גדעון שר מבצע במשרד ר"ה (יוסף בן אליה)

ממשלת מעשית חלומית לדעתי האישית

בדמוקרטיה אמיתית אין קווי יסוד אלה דיונים פתוחים , והחלטות אחרי הדיונים על פי רוב , כסא בכנסת=קול , תמיד בממשלה מאוזנת ההחלטות תהיינה מאוזנות .

בנימין נתניהו ראש ממשלה

גדעון סער , שר מבצע במשרד ראש הממשלה
מתן כהנא שר דתות

אמיר אוחנה שר יועץ במשרד ראש הממשלה
יוסף בן אליה (אוחנה) שר יועץ במשרד ראש הממשלה ( אמיר חילוני קנאי מיאיר לפיד, ואני קנאי תורני מהרב הראשי , צריך איזון כי שנינו אולי משבט שמעון ולא יכולים לנהל משרד כל שהוא , כי ישראל אבינו פיזר אותנו )

משה ליאון או אלי גרונר , שר האוצר
נפתלי בנט , שר החוץ
יאיר לפיד שר המשפטים
בני גנץ שר הביטחון
אריאל אטיאס , שר הפנים מטעם ש"ס
ישראל פרוש שר הרווחה מטעם יהדות התורה
צבי טסלר , שר ביטחון פנים

גברת מיכאלי , שרת התקשורת
גברת שאשא ביטון , שרת החינוך
גברת שקד , שרת הטכנולוגיה
גברת טמנו שטה , שרת העלייה והקליטה
גברת זנברג , שרת ...
גברת לוי אבקסיס , שרת..
העלמה גילי שם טוב שרת הספורט
ועוד...

בצלאל סמוטריץ , שר התחבורה
אלי אבידר , שר בריאות
ניצן הורוביץ , שר
אופר כסיף , שר המיעוטים
אלון דוידי , שר השיכון
ועוד....

בעשירי לניסן , 23.03 אזרחי ואזרחיות ישראל בוחרים , רשימות שמציגות לנו לפחות גוש מוכן של 61 חכים, ממשלה המכבדת את כולם לאחת מהן אתן את קולי כי אנשים אחים אנחנו , ורשימה שבעד פלגנות כוחנות ומריבה ושבירת האיזון ועושק האזרחים , בסגנון אחרי הבחירות כשכבר מאוחר כי כבר בחרנו , נביא לכם פיתרון ,את קולי לא תקבל ,
אזרח ואזרחית הארץ , ובחרת בחיים

שלום וברכה מאת יוסף בן אליה , אלחננונא

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

לוין צילום: Yonatan Sindel/Flash90

צפו ביריב לוין "מפרגן" למנסור עבאס ולרע"מ

קרא עוד