סגור

שִׂמְחָה וְשָׂשׂוֹן לַיְּהוּדִים: מאות ניצולים ממיסיון ומשביה זכו לביקורי בית ומשלוח מנות

אירועי הפורים המסורתיים שעורך יד לאחים מידי שנה לניצולי הארגון מכתות המיסיון הנוצרי ומכפרים ערביים הוחלפו בערב החג בביקורי בית שהביאו את השמחה לביתם של מאות ניצולים בכל הארץ | התגובות הנרגשות מפיהם של הניצולים העידו כי מעז יצא מתוק והמפגשים האישיים האלו העניקו להם ממד עמוק ומיוחד על חג הפורים, שימחו אותם ותמכו בהם בדרכם החדש

חדשות כיפה
יח באדר התשפא
,
02 במרץ, 2021 17:01
הרב חנוך גכטמן, מנהל המחלקה למאבק במיסיון בפתח דלתה של משפחה יהודית

הרב חנוך גכטמן, מנהל המחלקה למאבק במיסיון בפתח דלתה של משפחה יהודיתצילום: יד לאחים

250 משלוחי מנות יוקרתיים חולקו בשבוע שעבר בידי פעילי יד לאחים בפריסה ארצית ליהודים שהוצאו ממלתעות כתות המיסיון הנוצרי וכן ליהודיות שחולצו מהשבי בכפרים ערביים בשנה האחרונה.

בשל המצב המורכב השנה לא יכלו 'המחלקה למאבק במיסיון' ו'המחלקה להצלה מטמיעה' לערוך את סעודות הפורים המסורתיות לאותם יהודים שבהם הן מטפלות, ולכן הוחלט כי אנשי הארגון יגיעו אל ביתם, ישוחחו עימם על החג ומשמעותו ויעניקו להם אישית את משלוח המנות.

סך הכול חולקו 250 משלוחי מנות, כשברוב המקרים הבאת המשלוחים למשפחות שפתחו בחיים חדשים וחזרו לעם ישראל ע"י אנשי יד לאחים, הפכו למפגש מרתק שנמשך שעה ארוכה, בו ישבו עימם אנשי הארגון והסבירו להם באריכות על החג ועל ניצחון עם ישראל על המבקשים להשמידו בכל דור ודור.

התגובות הנרגשות מפיהם של הניצולים העידו כי מעז יצא מתוק והמפגשים האישיים האלו העניקו להם ממד עמוק ומיוחד על חג הפורים, שימחו אותם ותמכו בהם בדרכם החדש.

"כל אחד בתורו סיפר כמה זה חשוב שהגענו אליהם הביתה. חלק מהאנשים בכו מהתרגשות והודו לנו על כך שגם בתקופה המתעתעת הזו אנו זוכרים אותם ומגיעים אישית כדי להעניק להם את שמחת החג. הם העידו עד כמה הביקורים האלו יקרים להם ואמרו שהם העניקו להם רבות" מעידים אנשי 'המחלקה למאבק במיסיון'.

"המשפטים 'תודה למשפחת יד לאחים', 'אתם המשפחה שלי', ו'זה מעיד שוב על המסירות והמחויבות שלכם כלפינו' חזרו על עצמם שוב ושוב והעידו עד כמה המאמץ להגיע לכל פינה בארץ" אומרים ב'מחלקה למאבק בטמיעה'.

יצוין כי במקביל, כבר לפני כחודש החלו ביד לאחים לשקוד במרץ על ארגון ומשלוח מצות שמורות, יינות ומצרכים בסיסיים נוספים לפסח, לצד תלושי מזון בשווי מאות אלפי שקלים לניצולי הארגון, במטרה להקל כמה שיותר על חייהם החדשים.

02.03.2021

1. עבודת קודש (גלגל)

וגם עבודה קשה להוציא יהודים שנתפסו ע"י מיסיונרים וערבים. יד לאחים עושה זאת ללא תמיכה ממשלתית, שלא לומר להפך.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ארכיון. למצולמים אין קשר לכתבה צילום: Orel Cohen/FLASH90

מזעזע: חרדים קיצוניים הציתו זרים שהונחו על קברי חללי צה"ל

קרא עוד