סגור

משרד הבריאות אישר לחסן 5,000 משתתפי תכניות ״מסע״ שאינם ישראלים

אושר מתווה מתן חיסונים לאוכלוסיית משתתפי תכניות ״מסע״ השוהים בישראל, והוא יתפרש על פני שבוע וחצי ויתקיים בחמישה מוקדי חיסונים מרוכזים. אדלשטיין: "טוב שהצלחנו להוריד את כל המכשולים הבירוקרטיים שעמדו בדרכנו"

אלעד הומינר, חדשות כיפה
יב באדר התשפא
,
24 בפברואר, 2021 8:51
אדלשטיין, הרצוג ומתחסני מסע

אדלשטיין, הרצוג ומתחסני מסעצילום: ארגון מסע

אושר מתווה מתן חיסונים לאוכלוסיית משתתפי תכניות "מסע" השוהים בישראל. האישור ניתן לאחר שיתוף פעולה של ארגון מסע והסוכנות היהודית מול משרד הבריאות, על אף העובדה שמשתתפי התכניות, אינם אזרחים ישראלים. שר הבריאות יולי אדלשטיין, ויו"ר הסוכנות היהודית יצחק (בוז׳י) הרצוג, ביקרו אמש במתחם החיסונים של מד"א בירושלים, שם התחסנו לראשונה מאות צעירים יהודים מעשרות מדינות ברחבי העולם ביניהן: אוזבקיסטן, מקסיקו, ארגנטינה וטוגו.

על פי המתווה שאושר, מבצע החיסונים יתפרש על פני שבוע וחצי ויתקיים בחמישה מוקדי חיסונים מרוכזים בתל אביב, ירושלים, חיפה, באר שבע ואילת. זאת, באמצעות מערכת רישום ייעודית המופעלת על ידי מסע, ומטרתה לווסת את מספר המגיעים וכן לוודא שכל הנרשמים אכן יגיעו להתחסן, ואף חיסון לא יבוזבז. כמו כן, הועמדו לרשותם מפגשי הכנה עם רופאים בשלוש שפות - אנגלית, צרפתית ורוסית, במטרה לספק הסברים מקיפים על החיסון וכן לענות לשאלות, תהיות וחששות שיעלו מצד המשתתפים.

5,000 הצעירים שיחוסנו לוקחים חלק במגוון תכניות ארוכות טווח, בין ארבעה לעשרה חודשים, וחיים בישראל כמקומיים: מתמחים בחברות הייטק, מורים לאנגלית בבתי ספר בפריפריה, לומדים באקדמיה, מתנדבים בקהילה ועוד. כך, למרות שהינם אזרחים זרים ומאחר והם מוטמעים היטב באוכלוסייה הישראלית הוחלט לחסנם. 

אדלשטיין התייחס לדברים ואמר כי מדובר במבצע חיסונים חשוב מאוד. "ראיתי כאן סיסמה: "תחיה כמו ישראלי ותתחסן כמו ישראלי". אלה האיחולים שלנו לכל המשתתפים. טוב שהצלחנו  להוריד את כל המכשולים הבירוקרטיים שעמדו בדרכנו. אנחנו רואים כאן גם סיפור מאוד מרגש של אחות שמחסנת אחות במלוא מובן המילה. הלוואי שירבו סיפורים כאלו. מאחל לכל עם ישראל להיות בריאים ומחוסנים".

יו״ר הסוכנות היהודית, יצחק (בוז׳י) הרצוג בירך את משרד הבריאות ואת מד"א על ההירתמות לחסן את משתתפי מסע בארץ. עופר גוטמן, מנכ"ל ארגון מסע הוסיף: "אלפי הצעירים שמגיעים ארצה עם מסע, מהווים חלק אינטגרלי מהחברה הישראלית. אני מברך על אישור מתווה מתן החיסונים למשתתפי מסע, אשר יאפשר לכל אותם עמיתי ההוראה שמלמדים בבתי הספר, המתמחים בחברות ההייטק והמתנדבים הצעירים שלנו בחקלאות ובמד"א, לחזור לשגרה במהרה ולהמשיך בפעילות שלהם למען החברה בישראל".

 

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ארכיון. למצולמים אין קשר לכתבה צילום: Orel Cohen/FLASH90

מזעזע: חרדים קיצוניים הציתו זרים שהונחו על קברי חללי צה"ל

קרא עוד