סגור

אדלשטיין: "אין לנו מספיק מחוסנים כדי לחגוג בלי הכרה בפורים"

שר הבריאות מפרסם גם היום את נתוני המחוסנים בישראל, אתמול התחסנו כ-150,000 איש, מתוך 4.5 מיליון מחוסנים בישראל. "מבקש רק להקפיד על ההנחיות אל תלכו למסיבות, גם לא לטישים. תחגגו בבית"

עדיאל שביט, חדשות כיפה
יב באדר התשפא
,
24 בפברואר, 2021 8:18
השר אדלשטיין

השר אדלשטיין צילום: Olivier Fitoussi/Flash90     

כמידי בוקר מעדכן שר הבריאות יולי אדלשטיין את כמות המתחסנים בישראל. הבוקר (ד') ציין השר כי עד כה התחסנו למעלה מ 4.5 מיליון איש, מתוכם 3,147,000 קיבלו גם מנה שניה. אתמול התחסנו כ-150,000 איש. אך אף על פי כמות המתחסנים הגבוהה טען השר כי אין זה אומר שההנחיות בטלות: "שהחיסונים לא יכניסו אותנו לאופוריה. עדיין אין לנו מספיק מחוסנים (שעבר שבוע מהחיסון השני שקיבלו) כדי לחגוג בלי הכרה בפורים".

עוד פנה השר בענייני חג הפורים המתקרב והחשש ממסיבות המוניות: "כדי לבטל את גזירת המן הרשע, עם ישראל היה בערבות הדדית מלאה וצם עבור אסתר שלושה ימים" אמר השר. "אני לא מבקש לצום שלושה ימים. מבקש רק להקפיד על ההנחיות עבור בעלי העסקים שרק עכשיו חזרו, עבור התרבות, המלונות, החינוך. עבור הבריאות שלנו, החיים שלנו. עבור הילדים שלנו שעדיין לא יכולים להתחסן". לבסוף דרש: "אל תלכו למסיבות, גם לא לטישים. תחגגו בבית".

צילום: משרד הבריאות

צילום: משרד הבריאות

הממשלה אישרה עקרונית את מתווה משרד הבריאות לחג הפורים, מיום חמישי, ה-25.2.21 בערב ועד ראשון, ה-28.2.21 בבוקר:

1. הפעלת סגר לילה בין השעות 20:30 בערב ועד 05:00 בבוקר במתכונת הסגר השלישי, עם מגבלת מרחק של 1 ק״מ בשעות אלו, כמו גם איסור שהייה בבית מגורים של אדם אחר.

2. שרת התחבורה תקבע את מגבלת התחבורה הציבורית בימים אלו.

3. למען הסר ספק, יודגש כי לאורך כל שעות היום אין לקיים אירועים החורגים מהתקנות בעניין התקהלויות (10 אנשים במרחב סגור ו-20 אנשים במרחב פתוח), ובכלל זאת אין לקיים תהלוכות ״עדלאידע", כינוסים, מופעים וכיוצ"ב.

 

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ל"ג בעומר במירון בשנה שעברה צילום: דוד כהן, פלאש 90

ל"ג בעומר - מתווה מירון

קרא עוד