פרוייקט הסקי הדתי

"מי שיחגוג יותר מדי בפורים יסגור אותנו בפסח" | משרד הבריאות תומך בעוצר לילי

על רקע פתיחת המסחר וההתארגנות של הציבור הרחב לחגיגות הפורים, במשרד הבריאות שוקלים ברצינות להטיל עוצר לילי בפורים, והממשלה צפויה לדון בכך היום. אדלשטיין: "רצינו להימנע מזה". קיש: "צריך עוצר לילי בפורים"

אלעד הומינר, חדשות כיפה 22/02/21 09:37 י באדר התשפא

פורים שנה שעברה, צפת, צילום: David Cohen/Flash90
פורים שנה שעברה, צפת, צילום: David Cohen/Flash90

המסחר שב אתמול (א') לפעילות בתפוסה חלקית על פי נוהלי התו הירוק, 1.1 מיליון תלמידים מכיתות ה', ו', י"א, י"ב שבו ללימודים במוסדות החינוך, ובמשרד הבריאות התפנו סוף סוף לחשוב על חגיגות הפורים שתתקיימנה בסוף השבוע הקרוב. במשרד שוקלים ברצינות ואף תומכים בסגר לילי, עליו ידונו היום שרי הממשלה.

משרד הבריאות: שוקלים עוצר לילי בפורים

שר הבריאות, יולי אדלשטיין, אמר הבוקר בראיון ל-103fm כי  מסיבות הפורים השנה "יכולות להוביל אותנו לאותן תוצאות שקיבלנו בפורים בשנה שעברה, מי שיחגוג יותר מדי בפורים יסגור את כולנו בפסח ועוד פעם נשב בבית עם משפחה גרעינית".

על העוצר הלילי האפשרי, אמר: "אנחנו שוקלים את ההצעה הזאת. רצינו להימנע מזה אבל יש ידיעות מאוד מטרידות, הרשתות החברתיות מלאות בהצעות של מסיבות פיראטיות, לא קשה לראות את זה. אנחנו מאוד מודאגים מן המצב, אנחנו שוקלים היום, עוד מעט נתכנס לישיבת ממשלה, איזה הצעה נביא לשם". 

"אנחנו רוצים לאפשר לאנשים לחוש את החג. אין סיבה למנוע סעודה משפחתית וקריאת מגילה", הוסיף השר. "אבל מצד שני כל ההתקהלויות ודאי אסורות בתכלית האיסור אז אנחנו שוקלים מה הדרך הטובה. אנחנו, המשטרה והמל"ל".

גם סגן שר הבריאות, יואב קיש, התייחס הבוקר לעוצר הלילי המוצע, ובאולפן ynet אמר כי צריך להחליט על כך היום או מחר. "אני ממליץ על עוצר לילי בפורים, המציאות מחייבת על רקע מספר המסיבות". הוא הוסיף כי "יש לנו עדיין אלפי נדבקים ביום, ולא על כולם אנחנו יודעים בזמן אמת. בקרב הצעירים, אנחנו עדיין באחוזים נמוכים של חיסונים. לא נראה מסיבות של בני 70 עד שתיים בלילה, ואת המסיבות של הצעירים צריך למנוע".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר