אדלשטיין הציג את התו הירוק: "אין ולא תהיה חובת חיסון במדינת ישראל"

שר הבריאות ומנכ"ל משרדו הציגו את מתווה 'התו הירוק' שיתחיל ביום ראשון הקרוב, ובמסגרתו יוכלו מחלימי קורונה ומי שהתחסנו בשתי המנות להשתתף באירועים ופעילויות רבים שטרם התאפשרו עד כה, מאז פרוץ המגפה

יהונתן קליין, חדשות כיפה 18/02/21 13:39 ו באדר התשפא

אדלשטיין בהצגת 'התו הירוק', צילום: משרד הבריאות
אדלשטיין בהצגת 'התו הירוק', צילום: משרד הבריאות

שר הבריאות יולי אדלשטיין, מנכ"ל המשרד פרופ' חזי לוי ובכירי משרד הבריאות הציגו היום (ה') את התו הירוק שיחל לפעול מיום ראשון הקרוב. במסיבת העיתונאים הוצגו גם דרכי הנפקת תו המתחסן, תוך שימת דגש על אבטחת התו באמצעות קוד QR.

מה ייפתח, מה נשאר סגור ומה יתאפשר רק למחוסנים? מתווה פתיחת המשק - כל הפרטים

"היום אנחנו מציגים בשורה ענקית למתחסנים - כך ייראה השלב הראשון שלכם בחזרה לחיים הכמעט נורמליים". אמר אדלשטיין. "מתחסנים ומחלימים יוכלו החל מיום ראשון ללכת לחדרי הכושר, להופעות, לבתי מלון, לבתי כנסת שיירשמו כאלה שמשתמשים בתו הירוק.
בקרוב יהיו מקומות עבודה שכדי לעבוד בהם העובדים יצטרכו או להיות מחוסנים או לעבור בדיקת קורונה כל 48 שעות".

לדברי שר הבריאות, "החיסונים הם משימה לאומית ראשונה בחשיבותה. כולנו מתגייסים לנושא, משלב הבאת החיסונים, דרך שלב ההיערכות, ועד לקמפיין הסברה שמשרד הבריאות עוסק בו בחודשים האחרונים". אדלשטיין הדגיש כי "אין ולא תהיה חובת חיסון במדינת ישראל. מי שבוחר לא להתחסן זכותו. לא יהיו גם סנקציות אישיות נגד מישהו שלא יתחסן. צריך להבין שזו זכות גדולה שניתנה לכולנו להתחסן, דבר שמדינות רבות בעולם לא הגיעו אליו.

"חובתנו לדאוג לבריאותם של כלל אזרחי ישראל, ועל כך לא נתפשר. לצערי, רבים מאותם מחוסנים החליטו שאין צורך במסכה. אני מבקש שוב - הקפידו על מסכות גם אם התחסנתם. אין דרך אחרת לשמור על הבריאות.
יכול להיות שיושב מישהו ומתאכזב שהוא עוד לא מחוסן" הוסיף אדלשטיין. "לא מאוחר מדי. אנחנו מחסנים גם את תלמידי י"א-י"ב. כיתה בה כולם יהיו מחוסנים תוכל בפסח לצאת לפעילות שכיתות אחרות אולי לא יוכלו לעשות. לא מאוחר לעשות את זה.

התו הירוק

התו הירוקצילום: משרד הבריאות

"בשבועיים הקרובים נהיה בהרצה. לתקופת המעבר אנחנו שוקלים לאפשר גם שימוש בתעודת מתחסן. אני רוצה לומר לכל מי שעוסק בזיופים - תדעו שאנחנו על האפשרות הזאת. מי שחושב שזה משחק ילדים וידפיס תעודת מתחסן למרות שלא התחסן בסופו של דבר ייתפס והבילוי הזה יכול גם להסתיים בכלא. יש סדרה ארוכה של סעיפים בחוק שמאפשרים להשתמש בתעודה מזויפת. כדאי מאוד להיזהר".

שר הבריאות התייחס להמשך פתיחת המשק וההקלות: "לגבי ההמשך, תלוי בכולנו. אם נמשיך בקצב התחסנות גבוה ונשמור על ההנחיות - לא נצטרך סגר רביעי".

התו הירוק

התו הירוקצילום: משרד הבריאות

מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' חזי לוי, אמר כי "אנו קוראים לציבור להתחסן כדי לצאת מהמקום שבו אנו נמצאים ולחדש פעילות וחזרה לשגרה. אנו מבקשים את הבריאות של כולנו. במקום בו אנשים מתחסנים, הם יוכלו עם התו הירוק ללכת לחדרי כושר מסעדות ובעתיד לקיים פעילויות בינלאומיות
צריך לזכור כי התמריץ העיקרי להתחסן הוא הבריאות של כולנו. לא ידוע עד כמה מחוסן מדביק. ידוע שמדביק פחות - אבל אנו חיים עם בני משפחה שלא יכולים להתחסן ואנו רוצים לשמור על בריאות ילדינו. 
בנושא זיופים של תעודות מתחסן  או התו הירוק. היום קיימנו פגישה עם בכירים במשטרה על האכיפה וענישה בלתי מתפשרת נגד נותני תו ירוק מזויף והמשתמשים בזיופים".

התו הירוק

התו הירוקצילום: משרד הבריאות

אל תשחקו אותה: כך תוכלו ללמוד בקלות את ההלכה. כל הפרטים >>

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר