סגור

מתווה סמוטריץ' לחתונות בתו הירוק

במכתב ששיגר יו"ר הציונות הדתית לראש הממשלה, הוא קובל על ההתעלמות מהסוגיה הבוערת ומציע לראשונה מתווה מחוסנים ומחלימים. "הבה נפעל להסדרת החתונות באופן שישמור על הבריאות מחד ועל המשכיות הדורות מאידך"

חדשות כיפה
ה באדר התשפא
,
17 בפברואר, 2021 14:58
חתונה בימי הקורונה. אילוסטרציה

חתונה בימי הקורונה. אילוסטרציהצילום: Gershon Elinson/Flash90

על רקע היציאה ההדרגתית מהסגר השלישי ובעקבות ההתעלמות מסוגיית החתונות שנוגעת לאלפי זוגות חילונים, חרדים ודתיים כאחד, שיגר ח"כ בצלאל סמוטריץ', מכתב בהול לראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבריאות יולי אדלשטיין, בו הוא מתקומם על ההתעלמות מהנושא ומזהיר מפני ההשלכות של אי גיבוש מתווה שיאפשר קיום אירועים באופן בלתי מסוכן. 

בנוסף, סמוטריץ' קיים שיח עם בעלי אולמות וביקש מהם הערות למתווה על מנת להגיע למתווה הראוי ביותר הן לבעלי האולמות והן לזוגות, כל זאת בכפוף לאישור משרד הבריאות.

"שמחתי לשמוע על אישור המתווה ליציאה הדרגתית מהסגר שנכפה עלינו כתוצאה מנתוני התחלואה הקשים, אך התאכזבתי לגלות כי המתווה אינו כולל התייחסות לסוגיה כואבת ומאתגרת במיוחד", פותח סמוטריץ' את המכתב. "זה קרוב לשנה שאולמות האירועים סגורים, דבר שמוביל בפועל לקיומן של חתונות באופן פיראטי - ללא פיקוח ובקרה".

לדבריו, "מאז פרצה לחיינו הקורונה פנו אלי וללשכתי מאות משפחות אשר ביקשו סיוע לקראת חתונה מתוכננת ונחשפתי מקרוב לקושי הבלתי אפשרי בו הם שרויים: מחד, דחיית חתונה לטווח שאינו ידוע היא גזירה שציבור עצום אינו יכול לעמוד בה. מאידך, המתווים כפי שאושרו על ידי משרד הבריאות לא התאימו לאורחות החיים ובכך מנעו מרבים את האפשרות לקיים חתונות אירוע ע"פ ההנחיות.

כך, עשרות אלפי משפחות נורמטיביות מוצאות את עצמן ב"אזור הדמדומים", כשהם נתונים במתח בלי נסבל בין הרצון לקיום החתונה מחד ולשמירת ההנחיות מאידך".

"משפחות רבות קיוו כי מתווה לחתונות יוגש עם היציאה מהסגר והחלתו של הדרכון הירוק, אלא שההחלטות שהתקבלו לאחרונה הותירו רבים מול שוקת שבורה". המשמעות לדברי סמוטריץ' ברורה. ״בשבועות הקרובים״, כך במכתב, ״צפויות להתקיים באופן פיראטי מאות ואלפי חתונות, ללא פיקוח ובקרה, באופן שעלול להזניק שוב את היקפי התחלואה, וזאת כיוון שהמערכת נמנעת מלקדם מתווה לחתונות מפוקחות על בסיס אישור השתתפות למתחסנים ומחלימים בלבד. 

נוסף על מניעת "חתונות הדבקה", ממשיך וכותב סמוטריץ': "מתווה שכזה יתמרץ אנשים רבים שלא התחסנו עד כה ללכת ולהתחסן. כמו כן הוא ימנע עוגמת נפש עצומה מחתנים, כלות ומשפחות, שנאלצים להעביר את התקופה המאושרת של ההכנות לחתונה בחרדה ובמתח על כל הכרוך בכך. כפי שבוודאי ידוע לכם היטב בימי ספירת העומר נמנעים ישראל מנישואין ועל כן החודש הקרוב טומן בחובו פוטנציאל אדיר לנזק חלילה או לברכה גדולה". 

בהמשך המכתב מציג סמוטריץ' את המתווה שלו לפתרון המצב:

  1. אירוע בקפסולות מוגדרות. 
  2. השתתפות למחוסנים בעלי דרכון ירוק ומחלימים בלבד.
  3. פיקוח של גוף חיצוני שימומן על ידי המשפחה.

בסיום המכתב כותב סמוטריץ': "לצערי, ישנה לי ולרבים כמוני תחושה שמערכת הבריאות מבינה צרכים מסוימים  של חלקים בחברה הישראלית ויודעת לתת להם מענה יעיל תוך ניהול סיכונים ובאופן זה מאושרים מתווים להפעלת התרבות והמסחר (וטוב שכך) אך מאידך הבנת צרכיו של ציבור גדול אינם עומדים לנגד עיניה של המערכת באופן מספק.
קדושת המשפחה היא ערך מרומם ונישא שכולנו שותפים לו. הבה נפעל להסדרת החתונות באופן שישמור על הבריאות מחד ועל המשכיות הדורות מאידך".


 

 

17.02.2021

1. מה בדבר מתווה סמוטריץ להשתמטות משירות בצהל? ( )

דווח על תגובה לא ראויה
17.02.2021

2. מה עם מתווה סמוטריץ לקורות חיים מפוברקים (אין לו תאר שני) ( )

דווח על תגובה לא ראויה
17.02.2021

3. מחכים למתווה סמוטריץ לבנית בית על קרקע שהיא לא בבעלותך. ( )

דווח על תגובה לא ראויה
17.02.2021

4. מתווה סמוטריץ לשמור לשתיקה בחקירות שבכ כאשר אתה נתפס עם 700 ליטר דלק באוטו. ( )

דווח על תגובה לא ראויה
17.02.2021

5. ברור שלא יקפידו יידבקו המונים העיקר עוד קולות בקלפי (לומי)

תודה בצלאל

דווח על תגובה לא ראויה
17.02.2021

6. למגיב המטומטם בתגובות 1-5 (יעקב כהן)

יאללה לך לישון אחי.

דווח על תגובה לא ראויה
17.02.2021

7. לא התחסנת לא התחתנת (אלחעזר בית אל)

זה כבר גרוע יותר מהנאצים ,שם לכל הפחות לא מנעו מהיהודים להתחתן..

דתי לאומי שלא מתחסן ,לא מצביע לזבל הזה
הצביעו לרפא, היחיד שילחם על הזכויות האנושיות שלך.

דווח על תגובה לא ראויה
18.02.2021

8. בן גביר חביב התקשורת שמספקת לו קולות. (בן גביר חייב להם?)

בן גביר הכביכול ימין , קבל דקות שידור ויחצנות יותר משרים בכירים.
הוא מפגין מנהיגות יותר מחסר המנהיגות בצלאל.
הוא מחליף ומדברר את צהל, התיישבות, חובשי כיפה . יותר מדובר צהל . יותר ממזכל ישע. יותר מיוסי דגן. יותר מראשי ישיבות הסדר. יותר ממייצגי חובדי הכיפות.
הוא ממש ממש ממש נכד השמאל. נגד החמאס. נגד טרור. נגד להטב. נגד הנגד של הנגד של הנגד.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ישראל כ"ץ.  צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

למרות הירידה באחוז המובטלים: ישראל כ"ץ עוצר את קיצוץ דמי האבטלה

קרא עוד