הרב לאו השעה דיין שסירב להתחסן

הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו, המשמש כנשיא בית הדין הרבני הגדול, השעה מהרכב של דיון את אחד הדיינים שסירב להתחסן: "ככל שהדבר יתאפשר מבחינה חוקית, דיין אשר לא התחסן לא יוכל לשמש בתפקידו"

חדשות כיפה יהונתן קליין, חדשות כיפה 16/02/21 10:53 ד באדר התשפא

הרב לאו השעה דיין שסירב להתחסן
הרב דוד לאו, צילום: מרים אלסטר פלאש 90

הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו, המכהן כנשיא בית הדין הרבני הגדול, השעה את אחד הדיינים מישיבה בדיון על גיור, לאחר שסירב להתחסן. 

בהודעה שפורסמה מטעמו של הרב לאו נאמר כי מבחינת הרב הראשי "חלה חובה על כלל הדיינים להתחסן, וככל שהדבר יתאפשר מבחינה חוקית דיין אשר לא התחסן לא יוכל לשמש בתפקידו ולסכן את באי בית הדין".

שרי קבינט הקורונה אישרו אמש (ב') עקרונית את הפעימות השנייה והשלישית בתכנית היציאה של משרד הבריאות. בהודעת משרד ראש הממשלה נאמר כי המתווה אושר באופן עקרוני, התקנות יאושרו עם סיום העבודה עליהן. בין ההחלטות אושר גם שיינתנו הקלות לבעלי 'תו ירוק' - מחוסנים ומחלימים, והם יוכלו להיכנס באופן מצומצם לחדרי הכושר, אירועי תרבות וספורט, בתי מלון ללא חדרי אוכל ועוד. 

מתווה פתיחת המשק - כל הפרטים

שר הבריאות יולי אדלשטיין התייחס הבוקר לנתוני התחלואה והוציא הודעה המעודדת את הציבור להתחסן: "על סף 4 מיליון מחוסנים, היום נעבור את 4 מיליון המחוסנים בישראל, מתוכם 2,612,000 קיבלו גם את החיסון השני. ממשיכים לעלות בחיסונים היומיים: אתמול חוסנו 156,000".

אדלשטיין גם הזכיר כי עבור מחוסנים יתאפשרו יותר פעילויות מאלו שלא: "מי שלא יתחסן - יישאר מאחור. קבינט הקורונה אישר את עמדתנו שרק מתחסנים ומחלימים ייהנו מחדרי כושר ומתרבות הפנאי. לכו להתחסן".

לפי נתוני משרד הבריאות מאמש, 3,988,763 בני אדם חוסנו חיסון ראשון מתוכם 78,480 חוסנו מחצות. מספר המתחסנים מנה שנייה הגיע אל 2,611,036 בני אדם מתוכם 73,284 מחצות. כל זה מגיע עם אחוז הבדיקות החיוביות שנמצא מהחודש הקודם במגמת ירידה מתמדת, אחוז הבדיקות החיוביות עומד כעת על 7.6%, מתוך 47,401 בדיקות שנערכו.

מספר החולים הקשים גם הוא מוסיף לרדת ב-93 בני אדם, ובמספר הכולל של החולים הקשים נמצא כעת על 935 בני אדם. במקביל גם כמות התמותה עוד גבוהה אך נמצאת בירידה מתמדת, נכון לעדכון האחרון מתו מהנגיף 11 בני אדם נוספים.


Notice: Undefined variable: tmpUrl in /srv/sites/kipa.co.il/public_html/incFiles2021/footer.php on line 368

Notice: Undefined variable: tmpUrl in /srv/sites/kipa.co.il/public_html/incFiles2021/footer.php on line 368