סגור

מחקר חדש: מנת חיסון אחת מספיקה למחלימים מקורונה

חוקר מבר אילן חשף במחקר חדש, כי מנת חיסון אחת של פייזר, מספיקה כדי לעורר תגובה חיסונית חזקה אצל המחלימים מקורונה. "מדובר בממצא שימושי עבור מקבלי החלטות שיוכלו לקבל החלטה האם לחסן את המחלימים מקורונה, ובכמה חיסונים"

אלעד הומינר, חדשות כיפה
כט בשבט התשפא
,
11 בפברואר, 2021 20:34
חיסון לקורונה

חיסון לקורונהצילום: Olivier Fitoussi/Flash90

פרופסור מיכאל אדלשטיין, אפידימיולוג מומחה מהפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר-אילן בגליל, ערך מחקר ובחן כיצד משפיעה מנה אחת של חיסון פייזר נגד קורונה על המחלימים מהנגיף. אדלשטיין מצא כי מנת חיסון אחת עוררה את המערכת החיסונית בקרב כל משתתפי המחקר שנדבקו בעבר בנגיף.

המחקר פורסם הערב (ה') בכתב עת רפואי נחשב בעולם הרפואה, Eurosurveillance. המחקר נערך בבית החולים זיו בצפת על קבוצה של 514 עובדי צוות רפואי בני 19 עד 77. מדובר בקבוצה מעורבת של יהודים, דרוזים וערבים שרמות הנוגדנים שלהם לאחר החיסון הראשון נמדדו במשך 21 יום. 17 מתוכם אובחנו כחיוביים לקורונה כחודש עד 10 חודשים לפני קבלת החיסון.

כדי לבדוק את השפעת החיסון, נמדדו במחקר רמות הנוגדנים של כל הקבוצה גם לפני החיסון, והתגלה כי אותם 17 שחלו בעבר בקורונה, הגיבו בצורה טובה לחיסון וזה עורר את המערכת החיסונית שלהם בצורה מובהקת ואחידה .

פרופסור אדלשטיין הסביר כי "מדובר בממצא שימושי עבור מקבלי החלטות שיוכלו לקבל החלטה האם לחסן את המחלימים מקורונה, ובכמה חיסונים". אדלשטיין הוסיף: "זה לא אומר שהם איבדו את ההגנה לאחר ההדבקה, אבל התגובה החזקה לחיסון אחד בלבד היא בהחלט מעודדת. נצטרך לתקף את זה על קבוצה גדולה יותר של אנשים".

נכון להיום, במשרד הבריאות עדיין עומדים בהחלטתם שלא לחסן מחלימים מקורונה, ומחסנים את כל מי שלא נדבק במחלה.

12.02.2021

1. כמה מחלימים מקורונה ,נמצאו מאומתים פעם שניה? (אליעזר בית אל)

דווח על תגובה לא ראויה
18.02.2021

2. ל-1: היו כמה מקרים ברחבי העולם, והבעיה היא שאם יש זן חדש, המחלימים לא בהכרח חסינים מפניו (לדוגמא, מתברר שמי שהחלים מהמקורי לא כל כך עמיד בפני המוטציה )

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

שופט העליון לשעבר, צבי טל ז"ל צילום: Miriam Alster/FLASH90

"כטל מאת ה'" | אליקים רובינשטיין מספיד את חברו השופט צבי טל ז"ל

קרא עוד