חסכונית ובטיחותית יותר: ירושלים במבצע התקנת תאורת LED

עיריית ירושלים מקדמת בימים אלו מבצע ירוק של שדרוג תאורה ומעבר לתאורת LED ברחבי העיר. משה ליאון: "טכנולוגיות תאורה מהמתקדמות ומהמובילות בעולם, מבצעת חיסכון באנרגיה ומשפרת את התאורה ברחבי העיר למען התושבים"

שירה שור, חדשות כיפה 04/02/21 11:19 כב בשבט התשפא

חסכונית ובטיחותית יותר: ירושלים במבצע התקנת תאורת LED
צילום: מחלקת המאור - עיריית ירושלים

עיריית ירושלים מקדמת בימים אלו מבצע ירוק של שדרוג תאורה ומעבר לתאורת LED ברחבי העיר. בין השכונות בהן הותקנה תאורה זו: הר חומה, רחביה, גוננים, קרית היובל, א-טור, רמות, תלפיות מזרח וברחבי העיר וכן בגשר המיתרים ובכל פרויקט שדרוג רחובות, סלילת כבישים או פנס שנשבר או מתבלה, שם מותקנת תאורת LED. בשנה החולפת (2020) הוקצו לטובת פרויקט שדרוג לתאורת LED כ-6 מיליון שקלים, כשבשנת 2021 צפויה העירייה לקבל אישור להתקנות בשווי עשרות מיליוני שקלים נוספים.  

על פי הערכות תאורת LED צורכת כ-60 אחוז פחות אנרגיה מתאורה רגילה וקל יותר לכוון אותה למקום הרצוי. אורח חייה של תאורת ה-LED הינו כ-15-20 שנה, ומדובר בחיסכון בעלויות אחזקה. עוד מציינים בעירייה כי מקדם מסירת הצבע של תאורה זו גבוה פי 4 ביחס לתאורה הרגילה, נתון המגדיל את רמת הבטיחות של הולכי הרגל.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "מדובר בעוד פרויקט ירוק של עיריית ירושלים, כחלק מהמדיניות הידידותית לסביבה אותה אני מקדם. אני מברך על מהלך חשוב זה, במסגרתו עיריית ירושלים עושה שימוש בטכנולוגיות תאורה מהמתקדמות ומהמובילות בעולם, מבצעת חיסכון באנרגיה ומשפרת את התאורה ברחבי העיר למען התושבים".
 

צילום: מחלקת המאור- עיריית ירושלים

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר