חגית משה: "לצערי אין לנו בשורה הערב"

יו"ר הבית היהודי הופתעה מהחתימה על ההסכם בין סמוטריץ' ובן גביר ופנתה לחברי מרכז המפלגה שיסמיכו אותה לאשר חיבורים: "חשבתי שדברים יתנהלו יותר בקלות, במציאות האמתית דברים מתנהלים אחרת"

ישי אלמקייס, חדשות כיפה 03/02/21 21:11 כא בשבט התשפא

חגית משה, צילום: יחצ
חגית משה, צילום: יחצ

האיחוד בין סמוטריץ' ובן גביר תפס את יו"ר הבית היהודי חגית משה כשהיא לא מוכנה, ולמעשה עמדה בפתחה של הצבעה במרכז המפלגה, כשנודע לה הדבר. משה אמרה כי "לפני שבועיים, כשנבחרתי לראשות הבית היהודי, חלמתי חלום. בחלום שלי ראיתי את הערב הזה, בו תוצג תמונת האחדות: אולם יפה עם בלונים ותפאורה מכובדת, בו יתקיים טקס החתימה של מפלגות הציונות הדתית, משם ישודר בזום אליכם. וכולם מחייכים מתחת למצלמות".

"כולנו רצינו לראות את הרגע הזה קורה כבר לפני שבועיים, חגיגי, מכובד, עם בשורת אחדות גדולה", אמרה משה, "אבל אז התעוררתי מהחלום, ובמציאות האמיתית דברים מתנהלים אחרת. גם אני חשבתי שדברים יתנהלו יותר בקלות. אבל משא ומתן מטבעו הוא סיפור מורכב ויש לנו אורך רוח. טובת הציונות הדתית ומרכזיותה של הבית היהודי כמפלגת האם של הציונות הדתית עמדה לנגד עיניי". 

"אין אחדות שהיא שלימה ולמען השלום כל אחד מוותר על המקום שלו, אבל כדי להגיע לרגע הזה נדרשת עבודה קשה ומאומצת. אך יחד עם זאת אני בטוחה שעד מחר בערב ההשקעה והעבודה הקשה של השבועיים האחרונים, עם שעות של שיחות אל תוך הלילה יצדיקו את התוצאה הסופית". 

"אני מודעת לכמות הספינים שהסתובבו בתקשורת שהרעידה לצערי לא פעם את קבוצות הוואטספ השונות ואף הזיקו למשא ומתן. אך לא תמיד מה ששומעים בחוץ תואם את המציאות. לצערי אין לנו בשורה הערב ועדיין אין לנו הסכם חתום. ולכן אני מבקשת מהחברים על פי סעיף 64 לחוקת המפלגה שתתנו לי את הסמכות כראש המפלגה להמשיך את ניהול המו"מ ולחתום הסכמים פוליטיים לריצה משותפת".

"חברים, לא רציתי להגיע לזה, אבל כנראה שאין ברירה, אני מבטיחה לכם שהצוותים ימשיכו לעבוד על זה סביב השעון על מנת להגיע לחתימה ובמידה ויהיה הסכם חתום בבוקר או בצהריים אני אשתדל להעביר את זה לחברי המרכז. אך כפי שאנחנו יודעים לצערינו זה גם יכול להגיע לרגע האחרון". 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר