"שוקלים לבטל את הפטור מבידוד למחוסנים או מחלימים שחזרו מחו"ל"

ראש שירותי בריאות הציבור הבהירה בדיון בכנסת: "בעקבות מקרי תחלואה חוזרת והווריאנטים - שוקלים לשנות את הפטור מבידוד למחוסנים או מחלימים שחזרו מחו"ל"

יהונתן קליין, חדשות כיפה 01/02/21 14:20 יט בשבט התשפא

ד"ר שרון אלרעי-פרייס, צילום: דוברות משרד הבריאות
ד"ר שרון אלרעי-פרייס, צילום: דוברות משרד הבריאות

ד"ר שרון אלרעי פרייס, ראש שרותי בריאות הציבור, השתתפה היום (ב') בדיון בוועדת החוקה של הכנסת, ואמרה כי במשרד הבריאות שוקלים לבטל את הפטור מבידוד שניתן כעת למי שחלף שבוע מאז קיבל את מנת החיסון השנייה. 

"מתחילים לראות את ההשפעה של החיסונים"

"כרגע מי שחוזר מחו"ל וחוסן, לא נדרש לבידוד", אמרה ד"ר אלרעי-פרייס, "אך אנחנו עושים בדיקה מחודשת לגבי הצורך בבידוד למי שחזרו מחו"ל, לאור הווריאנטים. ולפי מקרים של תחלואה חוזרת גם באנשים שחלו כבר וגם באנשים מחוסנים. נכון להיום הם לא נדרשים בבידוד אך זה נמצא בחשיבה.

"הסיכון להידבק הוא לא אפס ויש הכרעה משמעותית לניהול הסיכונים הללו בתבונה", הבהירה אלרעי-פרייס. "נושא הבדיקות בכניסה גם למחוסנים נמצא בדיון. לגבי הבידוד צריך לשקול אם לחכות לתוצאות הבדיקה או לחייב בבידוד ארוך יותר". 

בהתייחסה לאחוז המאומתים החוזרים מחו"ל אמרה כי "4%-3% מהאנשים שחוזרים ממדינות הם מאומתים ביום הנחיתה. זה אמנם מיעוט אך מתוך האחוז הזה של המאומתים לאורך המגפה ראינו שינוי. בנובמבר עלה ל-10% אלו שיהיו מאומתים לאחר חזרתם, בדצמבר עלינו ל-16% ובינואר בין 50% ל-60% השינוי הזה נובע מכמה סיבות - גם מההכרח לבדיקה (במקום מלונית), וגם בעקבות הווריאנטים". 

הסגר נמשך - התחלואה לא יורדת

על פי נתוני משרד הבריאות הבוקר, אמש אומתו כחיוביים לקורונה 5,140 בני אדם, מתוך 54,737 בדיקות שתוצאותיהן התקבלו, בשיעור חיוביים גבוה במיוחד של 9.7%. בשבועות האחרונים עומד שיעור החיוביים על סביב ה-9% ומסרב לרדת, על אף הסגר ההדוק הנמשך כבר שלושה שבועות והוארך אמש עד ליום שישי.

בבתי החולים ברחבי הארץ מאושפזים כעת 1,839, מספר שגם הוא לא יורד כבר מספר שבועות. מתוכם מוגדרים במצב קשה 1,140, ו-315 זקוקים להנשמה. מאז אתמול מתו מקורונה 51 חולים, ומספר החולים הכולל עומד על 4,796. בכל חודש ינואר מתו מקורונה 1,431 בני אדם, כ-30% מכלל התמותה מאז תחילת המגפה.

מבצע החיסונים נמשך - אך בהיקף נמוך

קצב ההתחסנות ברחבי הארץ יורד בימים האחרונים. הבוקר עדכן שר הבריאות כי אתמול חוסנו 131,000 איש. כזכור, משרד הבריאות הציב יעד של חיסון 250 אלף איש ביום, אך כבר מספר ימים שהיעד הזה רחוק מאוד. 

בסך הכל מאז תחילת המבצע חוסנו 3,081,162 אזרחים בישראל, למעלה משליש מהאוכלוסייה. מתוכם 1,790,121 קיבלו את שתי המנות. כמיליון ומאתיים אלף איש כבר זכאים לתעודת מתחסן ולפטור מבידוד. 

אל תשחקו אותה: כך תוכלו ללמוד בקלות את ההלכה. כל הפרטים >>

כתבות נוספות

/
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר