סגור

נתניהו: "הסגר יוארך בוודאות"

ראש הממשלה הבהיר כי לא יהיה מנוס מהארכת הסגר במצב התחלואה הנוכחי, אך טען כי "בלמנו את המוטציה הבריטית". בנוסף נתניהו ודרעי הצהירו כי המעברים היבשתיים לירדן ייסגרו. גשר אלנבי צפוי להישאר פתוח

יהונתן קליין, חדשות כיפה
יד בשבט התשפא
,
27 בינואר, 2021 15:15
אכיפת הסגר

אכיפת הסגרצילום: יוסי אלוני, פלאש 90

חרף הצהרות שר הביטחון גנץ וכחול לבן כי לא יאפשרו את הארכת הסגר כל עוד לא יעבור החוק להעלאת הקנסות למפרי הסגר ולמוסדות חינוך שייפתחו במהלך הסגר, ראש הממשלה נתניהו מבהיר אחר הצהריים (ד') כי ברמת התחלואה הנוכחית, לא תהיה ברירה אלא להאריך אותו.

הדיון בוועדת חוקה נמשך: סגירת מוסדות חינוך - רק לאחר התראה של 48 שעות

בסיור במרכז חיסונים בשדרות אמר נתניהו כי "הסגר יוארך בוודאות" והבהיר כי יביא את הצעת ההחלטה לדיון בממשלה מחר: "אני אכנס מחר את הממשלה ואני אעביר את הצעת משרד הבריאות לממשלה להארכת הסגר - נחליט לפי רמת התחלואה כמה זמן". לדברי ראש הממשלה, "המוטציה הבריטית משתוללת בעולם והיא גם נכנסה לישראל. אנחנו הצלחנו לבלום אותה, אנחנו צריכים להוריד אותה ולהבטיח שלא יכנסו מוטציות חדשות שאנחנו אפילו לא מכירים".

בנוסף, התייחס נתניהו לסגירת הגבולות והבהיר כי הגבולות היבשתיים עם ירדן ייסגרו: "אנחנו נאריך את איטום הגבולות שלנו. אנחנו הראשונים בעולם לסגור את הגבולות ולא לאפשר לשום טיסות מסחריות להיכנס למדינת ישראל. אני אוסיף לכך עכשיו את ניתוק הגישות היבשתיות כולל כבישי הירדן".

שר הפנים דרעי הודיע במקביל כי סגירת הגבולות היבשתיים תחל מחר בשעה 16:00. המעברים שייסגרו הם מעבר נהר הירדן הסמוך לבית שאן, מעבר ערבה הסמוך לאילת וכן מעבר טאבה בגבול מצרים. יש לציין כי מעבר אלנבי יישאר פתוח עבור תושבי יהודה ושומרון הפלשתינים. דרעי אמר כי "נוכח אי-הבהירות וכחלק מהמאמץ המשותף למניעת התפשטות נגיף הקורונה אני חייב לסגור את המעברים היבשתיים עד להתבהרות הנושא".

אדלשטיין: "לצאת במצב הזה מהסגר - הפקרות ממש"

שר הבריאות אדלשטיין, שהשתתף אף הוא בסיור עם נתניהו בשדרות, אמר כי "ביקשתי מרה"מ לכנס את הממשלה כדי לדבר על הארכת הסגר. אנחנו לא יכלים להפקיר את הצוותים הרפואיים שלנו בבתי החולים עם כמעט 1,200 חולים קשים וכ-300 מונשמים וחולים במצב קריטי".

לדברי אדלשטיין, "לצאת במצב הזה מהסגר זאת הפקרות ממש. אנחנו צריכים להמשיך בצעדי הריסון כדי לאפשר את הירידה בתחלואה".

נכון להיום יש בישראל 75,920 חולי ונשאי קורונה מאומתים. מעט פחות משיא התחלואה בשבוע שעבר, אז הגיע המספר לכ-82 אלף, אך עדיין גבוה מאוד. המצב בבתי החולים ובמחלקות הקורונה קשה מאוד, והדיווחים על עומסים כבדים מאוד במחלקות ועל אמבולנסים שעומדים שעות בכניסות לחדרי המיון עם חולים בשל חוסר מקום הולכים ומתרבים.

1,779 חולי קורונה מאושפזים בבתי החולים, ומתוכן 1,207 מוגדרים במצב קשה, ו-324 זקוקים להנשמה. 46 חולי קורונה מתו מאז אתמול בבתי החולים ברחבי הארץ, ומספר המתים הכולל מאז פרוץ המגפה עומד על 4,539.

במקביל, על אף הסגר הנמשך כבר קרוב לשלושה שבועות, מספרי התחלואה כמעט ולא יורדים. רמת התחלואה של סביב 1,200 חולים קשה נשמרת כבר תקופה ארוכה, ועל אף הירידה במקדם ההדבקה והאופטימיות הזהירה של המומחים, לא נרשמת בה ירידה משמעותית. מספר הבדיקות הממוצע ירד מכ-120 אלף ביום לכ-85 אלף ביום, אך במקביל השיעור הגבוה מאוד של המאומתים נשמר, ועמד אמש על 9.6%.

27.01.2021

1. סמוטריץ שיקר גם בנוגע לתואר שני שלא היה לו. למה לא מופיע בשום עיתון עם כיפה??? (שרון)

חפשו בגוגל. עלו עליו והוא לא הכחיש.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

כסיף. רק השמאל אשם במכות שחטף צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

עכשיו נזכרתם? תקיפת עופר כסיף - באשמת השמאל בלבד

קרא עוד