סגור

ישראל כץ מינה מ"מ למנכ"ל משרד האוצר

שר האוצר מינה את קובי בליטשטיין, ראש מטה התשתיות הלאומיות במשרד האוצר, לממלא מקום מנכ"ל המשרד. בליטשטיין ימלא תפקיד זה בנוסף לתפקידו הנוכחי כראש מטה התשתיות הלאומיות

חדשות כיפה
יג בשבט התשפא
,
26 בינואר, 2021 10:50
שר האוצר

שר האוצר צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

שר האוצר ישראל כץ החליט היום (ג') להטיל על קובי בליטשטיין, ראש מטה התשתיות הלאומיות במשרד האוצר, את תפקיד מ"מ מנכל משרד האוצר. זאת בשל קביעת נציבות שרות המדינה כי, בעת הזו, לא ניתן למנות מנכ"ל קבע מחוץ לעובדי שרות המדינה. בליטשטיין ימלא תפקיד זה בנוסף לתפקידו הנוכחי כראש מטה התשתיות הלאומיות. 

השר כץ בחן את האפשרות להטיל את התפקיד על מנהל רשות המיסים או על החשב הכללי באוצר, אולם החליט שבנסיבות הקיימות לא יוכלו להקדיש את הזמן הנדרש לעבודת המנכ"ל בנוסף למילוי תפקידם הנוכחי.

במסגרת תפקידיו כיהן בליטשטיין, בין היתר, כמשנה למנכ״ל משרד התחבורה, כמנכ״ל בפועל וסמנכ״ל פיתוח ותשתיות, סמנכ"ל משאבי אנוש וראש מנהל תכנית נתיבי ישראל. בליטשטיין מכיר היטב את עבודת הממשלה ובנוסף הוא בעל ניסיון כעורך דין במגזר הפרטי. בליטשטיין, אל"מ במילואים, שירת בצה"ל במשך 25 שנה במגוון תפקידי פיקוד ומטה בחיל התקשוב.

בליטשטיין נשוי ואב ל-3 בנות, הוא בעל תואר ראשון בחוג המשולב כלכלה, מדעי המדינה וסוציולוגיה מאוניברסיטת בר-אילן, בעל תואר ראשון במשפטים מהקריה האקדמית אונו, וכן בעל תואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת תל אביב.

נציב שירות המדינה, פרופסור דניאל הרשקוביץ, דחה ביום ראשון האחרון את בקשתו של שר האוצר למנות את עודד שמיר לתפקיד מנכ"ל האוצר. הרשקוביץ קיבל את המלצת ועדת החריגים שלפיה יש לבחור בממלא מקום לתפקיד, וזאת בשל המועד הסמוך לבחירות לכנסת.


(שר האוצר על המנכ"לית שהתפטרה, קרן טרנר, באתר ynet)

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
העברת
מתנות
לאביונים
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ישראל ליבמן, מנכ"ל ומייסד 'מקימי' בראיון לחדשות כיפה צילום: חדשות כיפה

מנכ"ל ומייסד עמותת 'מקימי': "הצלחה שלנו זאת הצלחה של המשפחה"

קרא עוד