סגור

פרטיהם של 144 אלף חולי קורונה הועברו לשב''כ ללא ידיעתם

משרד הבריאות במשך חודש איכן את המכשירים הסלולריים של חולים מאומתים והמידע הועבר לשב"כ. במשרד הבריאות טוענים כי האיכון קרה בעקבות תקלה טכנית שנמשכה כחודש ימים במערכת המחשוב של המשרד

עדיאל שביט, חדשות כיפה
ב בשבט התשפא
,
15 בינואר, 2021 10:37

צילום: shutterstock

יו"ר ועדת החוץ הביטחון, ח"כ צבי האוזר, פנה הערב בדחיפות לשר הבריאות לאחר שפרטיהם של 144,870 חולי קורונה מאומתים הועברו לשירות הביטחון ללא ידיעתם כמתחייב בחוק. משרד הבריאות הודיע הערב ליו"ר ועדת החוץ הביטחון, ח"כ צבי האוזר, כי בשל תקלת מחשוב שמקורה במשרד הבריאות, לא נשלחה  לכ-140 אלף חולי קורונה מאומתים הודעה על כך שפרטיהם הועברו לבדיקה באמצעים טכנולוגים בשירות הביטחון הכללי.

העברת הפרטים ללא מסירת הודעה מפורטת לחולה מנוגדת לחוק שהסמיך את שירות הביטחון הכללי לסייע למאמץ הלאומי לצמצום התפשטות נגיף הקורונה. התקלה נמשכה כחודש ימים ואותרה רק היום. משרד הבריאות עדכן את יו"ר ועדת החוץ הביטחון כי בכוונת המשרד לידע רטרואקטיבית חלק מחולים על מסירת פרטיהם כאמור. האוזר הודיע כי הוא רואה בחומרה תקלה זו ובעיקר את העובדה שהתקלה נמשכה כחודש ימים ולא אותרה. האוזר פנה בדחיפות לשר הבריאות על מנת לקבל פרטים נוספים באשר למהות התקלה, לצעדים שבכוונת המשרד לנקוט כדי לצמצם את הפגיעה הבלתי נסבלת באמון הציבור כתוצאה רשלנות זו, ולצעדים שינקטו על מנת למנוע הישנותה של תקלה דומה בעתיד.


להורדת הקובץ

ח"כ האוזר: "לא ייתכן שבמשך חודש ימים המשרד לא ישים לב לפגיעה בציבור ולפגיעה בחוק. זהו נושא בעל רגישות ציבורית עצומה שהופקד בידי משרד הבריאות. כל תקלה שכזו מעמיקה את משבר האמון אל מול הציבור. חבל שגם עניין זה מתנהל בברדק בלתי נתפס". 

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר