סגור

עיריית ירושלים אישרה: כאן תקום השגרירות האמריקאית בבירה

עיריית ירושלים אישרה שתי תכניות לשני מתחמים דיפלומטיים של ארצות הברית בירושלים. כל אחד מהמתחמים כולל מבני משרדים, מגורים וביטחון לעובדים. ראש העיר: "רגע היסטורי ומרגש המתרחש על רקע השינוי המדיני שאנו חווים בימים אלה"

חדשות כיפה
כט בטבת התשפא
,
13 בינואר, 2021 20:54

צילום: דוברות עיריית ירושלים

עיריית ירושלים אישרה היום (ד') שני מתחמים עבור השגרירות האמריקאית בעיר הבירה. מדובר בשתי תכניות לשני מתחמים דיפלומטיים של ארצות הברית בירושלים, וכל אחד מהמתחמים כולל מבני משרדים, מגורים וביטחון לעובדים. העברת המתחמים הדיפלומטים במלואם לירושלים, הנה מהלך חשוב ומשמעותי למדינת ישראל. בעירייה מקווים כי בעקבותיו יצטרפו למהלך מדינות נוספות (את התכנית המלאה ערך משרד האדריכלים יגאל לוי).

התכניות מציעות שני מתחמים דיפלומטים:
1. הרחבת המתחם הקיים היום בשכונת ארנונה לגודל של 50 אלף מ"ר.
2. במתחם אלנבי, הממוקם בין הרחובות חנוך אלבלק, דניאל ינובסקי ודרך חברון בגודל של 60 אלף מ"ר.

בעירייה מציינים כי בכל הנוגע למלון דיפלומט, ובסיכום עם נציגי השגרירות, הוחלט כי המבנה לא יפונה עד למציאת פתרון ראוי לדיירי המבנה. מספר הקומות מותאם למדיניות התכנון לשכונות הצמודות; עשר קומות כלפי דרך חברון ועד חמש קומות ביתר המתחמים.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון מקווה כי נציגויות נוספות יעתיקו את מקומן לירושלים. "זהו רגע היסטורי ומרגש המתרחש על רקע השינוי המדיני שאנו חווים בימים אלה עם הסכמי השלום המבורכים. אני סבור כי הצעד הנוסף של העצמת מתחמי השגרירות בירושלים, והמשך העברתה לבירה היא סנונית ראשונה לנציגויות נוספות שיעתיקו את מקומן לבירה. השגרירות  במתחם אלנבי, צפויה להיבנות על ציר הרכבת הקלה ולהגביר את פיתוחה של העיר למען תושביה, וזאת בהמשך לתכנית האב בתלפיות שאושרה זה מכבר".

צילום: דוברות

צילום: דוברות

 

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: shutterstock

"הנסיון הזה לא סבבה" תפילת החתן המיוחדת שריגשה את המוזמנים

קרא עוד