סגור

הרב קמינצקי: "מאבקי הגאוותנות והשררה מונעים תקווה גדולה מן הציבור"

אנשים רבים מסורתיים ובעלי כיפה שקופה לראשם כמהים לאידיאלים ולאמונה שמייצגת הציונות הדתית, כתב הרב קמינצקי. "דרושים הרבה צניעות וענווה מכל העומדים בראש"

חדשות כיפה
כז בטבת התשפא
,
11 בינואר, 2021 19:12
הרב קמינצקי

הרב קמינצקיצילום: יחצ

במכתב שהפיץ הבוקר הרב יגאל קמינצקי, רבה לשעבר של גוש קטיף  ושל הקהילה בניצן, לעמיתיו הרבנים מהציבור הדתי, הוא קורא לאיחוד המפלגות הציונות הדתית יחדיו. בין היתר מציין הרב במכתבו כי "אנו מצויים בתקופה קשה ומסובכת כאחת; מחד התפתחות מדהימה של המדינה, ומאידך אנו מצויים בעיצומו של מאבק איתנים על הזהות היהודית של המדינה, כשבעת הזו ידנו על התחתונה. גופים שונים מבית ומחוץ פועלים לקעקע את יסודות המדינה כמדינה יהודית; השבת הציבורית נרמסת בראש חוצות, המבנה המשפחתי המסורתי שהוא יסוד קיומנו הולך ומתערער, בבתי הספר גדלים דורות של ילדים המנותקים לחלוטין ממורשתם, מעברם ומהמסורת היהודית. יש יותר ויותר לגיטימציה להתבוללות, כאשר מסתננים מציפים את המדינה  ללא יכולת התגוננות בשל מערכת משפטית המקעקעת כמעט כל דבר שבקדושה".

;

"לצערנו אין מפלגה המרימה על נס את הזהות היהודית ציונית, ומעמידה אותה בראש סדר עדיפויותיה. אסור לנו לאפשר שנושא הזהות היהודית שהוא בנפשנו ובנפש האומה יהיה מונח בקרן זווית. מדינה ללא נשמה יהודית סופה חס ושלום להיעלם. חובה עלינו המאמינים בשיבת ציון, בגאולת ישראל, בחיבור של תורה ומדינה, של תורה וחיים, לשלב ידיים ולחבר את כל הכוחות הפוליטיים המאמינים בכך לגוף משמעותי אחד. אנשים רבים מסורתיים ובעלי כיפה שקופה לראשם כמהים לאידיאלים ולאמונה שמייצגת הציונות הדתית.

כיום לנוכח הקריסה המוסרית והערכית, הצימאון לאמת זו הולך וגובר. תוכיח זאת ההתארגנות החוץ - פרלמנטרית של כל גופי הימין הציוניים לפעילות משותפת, תחת הדגל של זהות יהודית, זו שאנו מאמינים בה".

במצב הנוכחי אנו מאבדים קולות רבים ומונעים תקווה גדולה מציבור גדול. אנו דורשים מהמפלגות היהודיות ציוניות: הבית היהודי, האיחוד הלאומי, נעם ועוצמה יהודית  לחבור לרשימה אחת אליה ניתן יהיה בהמשך לחבר כוחות נוספים הרוצים בכך, ולהציב בראש את המאבק על הזהות היהודית של המדינה.  כדי להקל על משימה זו ניתן להסתפק תחילה ביצירת בלוק טכני, כשכל מפלגה שומרת על צביונה. כדי שחיבור זה יצא לפועל, דרושים הרבה צניעות וענווה מכל העומדים בראש. אם כל אחד יאמר בגאוותו אני אמלוך, אני אקבע אני אנווט עתידנו מי ישורנו, והאשמה על ראשו. הצניעות והענווה יאפשרו להעמיד בראש ובהמשך הרשימה את אלו שיהיו בעלי הסיכויים הגבוהים ביותר לצרף כמה שיותר קהלים בני הציונות הדתית להצביע לרשימה המאוחדת תוך מתן ביטוי אידאולוגי וערכי לכל אחד מן הגופים המתאחדים".

צילום: המכתב שפורסם

11.01.2021

1. מגזריות ( משה)

כבר איבדנו את גוש קטיף בגלל השקפת הרב קמיצקי צריך להתאחד עם אחינו החילןנים

דווח על תגובה לא ראויה
11.01.2021

2. אבל 98% מבצלאל סמוטריץ זה הגאווה שלו. אז מה נעשה? (ישראל)

איך אפשר לבקש מאדם ש98% מחייו הם גאווה לנהוג בענווה? איך? סמוטריץ בלי הגאווה זה כמו דג בלי מים תרחמו עליו

דווח על תגובה לא ראויה
12.01.2021

3. מה נעם קשורים? (יהודה)

צריך לעשות פריימריז כלליים כמו שדרשו "כוחנו באחדותנו" כבר מזמן, אבל בכל מקרה מה ההשוואה בין 3 מפלגות גדולות או קטנות (בגדלים שונים בזמנים שונים) לבין קישקוש קיקיוני של כמה מאות מצביעים בשם נעם?

דווח על תגובה לא ראויה
12.01.2021

4. לכל המזלזלים בנעם (יהודי)

יש כאן נטייה קבועה לזלזל במפלגת נעם ובקולות שלה.
אז קודם כל, זה מוכיח שבן גביר לא פרייאר. מה הכוונה? תמיד אומרים לו שלא ירוץ כדי שלא יזרוק קולות, אבל אז הוא זורק קולות ולכן מעריכים אותו.
לעומתו נעם לקחו אחריות ופרשו מהמירוץ, ומאז מזלזלים בהם.
אז טוקבקיסטים כמוכם מעודדים לזרוק קולות לפח, סתם שתדעו.
אבל מעבר לזה: נעם קיבלו, אחרי שהודיעו על פרישה, יותר מ2000 קולות. כלומר, יש 2000 איש שהצביעו לנעם כשנעם בעצמם הסירו את המועמדות.
מלבד זאת, אני מכיר באופן אישי, עשרות אנשים שהתכוונו להצביע לנעם אילו הם היו רצים. כמובן שהמעגל שלי הוא מצומצם למדי ולא מייצג.
ולא, אני ממש לא לומד בישיבת קו וכדו'. מדובר באנשים פשוטים עם ירא"ש פשוטה.
לצורך העניין, ברור שאם הם היו רצים, הם היו מגיעים להישג הרבה יותר משמעותי מבן גביר בבחירות האחרונות.

דווח על תגובה לא ראויה
12.01.2021

5. האם כל הסינים זהים (חיים )

החשיבה שכל הדתיים זהים בבסיסה היא חשיבה גלותית (בדומה לחרדים) שאומרת , ובצדק, שבגלות חשוב לשמור על אחדות בין היהודים כדי להציל את העם. בארץ ישראל ברוך השם יש מגוון ואנחנו לא בין גויים. לכן חשוב לקדם רעיונות טובים וחשובים ולא לחבק גורמים לא מוצלחים. לכן עוצמה יהודית אנשיה טובים אבל דעותיה לא. ונעם, אנשיה רובם טובים אבל דעותיהם רעות, מבדילות ופסולות (כוונתי ליגאל כנען שאמר שצריך לא לתמוך בבעלי מוגבלויות). לכן , אי אפשר לקבל ריצה משותפת ולפחות אני לא אצביע לרשימה זו אלא לרשימה אחרת ולו רק מתוך האמונה שדרך ארץ קדמה לתורה.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

דו"ח שנתי - דרך האינטרנט. אילוסטרציה צילום: pexels (bruce mars)

סוף סוף: במס הכנסה מאפשרים להגיש דו"ח שנתי באינטרנט

קרא עוד