סגור

נכנסים לסגר מלא: הממשלה אישרה את החמרת ההגבלות

שרי הממשלה אישרו הלילה במשאל טלפוני את התקנות וההגבלות החדשות, כאשר בנוסף להטלת הסגר, מערכת החינוך תיסגר בכל הכיתות, למעט החינוך המיוחד, וכל המשק יושבת, חוץ משירותים חיוניים ועסקים שהוחרגו

ישי אלמקייס, חדשות כיפה
כג בטבת התשפא
,
07 בינואר, 2021 7:20
חוזרים לסגר. רחוב יפו בסגר הראשון

חוזרים לסגר. רחוב יפו בסגר הראשוןצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בהמשך להחלטת הממשלה מיום שלישי, על הטלת סגר מלא, שייכנס לתוקף הלילה בחצות (ה'), השרים אישרו אמש (ד') במשאל טלפוני את התקנות החדשות של משרד הבריאות והחמרת ההגבלות, שעיקרן הוא צמצום התנועה, וסגירה כללית של מערכת החינוך והמשק. 

הגבלת הפעילות:

1. חל איסור להתכנס בשטח פתוח מעל לעשרה אנשים, ומעל חמישה בשטח סגור. תוך החרגה של חתונה, ברית והלוויה, שיישארו לפי הקיים היום - 10 בשטח סגור ו-20 בשטח פתוח.

2. בליגות הכדור המקצועניות השונות, יבוטלו המשחקים, ויותר רק לקיים אימונים במסגרת הקבוצתית.

3. בוטל ההיתר ליציאה לצורך פעילות להפגת בדידות עבור אזרחים ותיקים, שאינה מוגדרת כטיפול סוציאלי חיוני.

חינוך: 

1. סגירת כל מוסדות החינוך, בכל הכיתות, למעט החינוך המיוחד.

2. פנימיות סגורות יוכלו להמשיך ללמוד במסלול הסגור ל 30 יום לפחות, וללא אפשרות לקליטה חזרה לפנימייה לתלמיד שיצא ממנה.

תעסוקה:

1. אין הגעת עובדים למקום העבודה, למעט מקומות שהוגדרו כחיוניים, מפעלים למתן שירותים קיומיים, ומקומות עבודה שעוסקים בעבודות בינוי או תשתית. 

2. כל מעסיק רשאי לאפשר שהייה של עובד במקום עבודה אם שהייתו נדרשת לשם תחזוקת המקום או לצורך המשך הפעילות התפקודית של מקום העבודה, ובכלל זה תיקון ליקויים, שמירה, משלוחים, תשלומי שכר. וכמו כן הוחרגו התעשייה ביטחונית ומפעלים תומכי ביטחון, משרדי ממשלה, רשויות מקומיות, מועצות דתיות ומוסדות להשכלה גבוהה, ויוכלו להמשיך לעבוד ממקום העבודה.

3. לפי דרישת שר המשפטים בני גנץ, גם עורכי הדין, שעליהם לייצג לקוחות בפני בתי משפט או מוסדות אחרים, להכין לייצוג, או לתת שירות חיוני ללקוח שאינו סובל דיחוי ולא ניתן לבצעו באמצעי דיגיטלי חלופי יוכלו להמשיך לעבוד.

4. גם עובדים שנדרשים לסייע לוועדת הבחירות המרכזית לכנסת או לוועדת בחירות אזורית לכנסת, לצורך קיום הבחירות הקרובות יוכלו להמשיך לעבוד.

5. מעסיקים העומדים בתנאים השונים וימשיכו לפעול, נדרשים להמשיך לעמוד בתנאי התו הסגול.  

* רשימת ענפי העבודה המוחרגים תפורסם באתר משרד האוצר.

תחבורה:

1. צמצום התפוסה בתוך האוטובוסים ל-50 אחוזים.

פריימריז במפלגות:

1. לאור בקשתו של השר רפי פרץ, ניתן לצאת ממגבלת 1,000 המטרים מהבית, לצורך הצבעה בבחירות מקדימות, וכן יציאה של מועמד או יציאה של עובד או נותן שירות, מטעם מפלגה או מועמד, לצורך היערכות לבחירות לכנסת, לרבות לבחירות מקדימות. 
 
2. תותר הפעלת מקום קלפי לצורך קיום בחירות מקדימות.  
 
3. אדם הנכנס למקום קלפי לא יישאל בנוגע לקיומן של תסמינים שאינם מחייבים בידוד, כדי שלא תימנע זכותו להצביע בגין תסמינים אלה. וכן התאמה להוראות הקיימות בצו בידוד בית, בנוגע לאפשרות להציג בדיקה שלילית לגבי אדם עם חום. בנוסף חובת התשאול לא תחול בנוגע לקלפי ייעודית לאדם החייב בידוד, ככל שתיקבע קלפי כאמור.

תזכורת להגבלות שכבר קיימות היום, וימשיכו להתקיים גם ב-14 הימים הקרובים:

1. אין לצאת ממקום המגורים מעבר ל-1,000 מטרים, למעט חריגים כמו: יציאה להתחסן, טיפול רפואי או סוציאלי, הפגנה, הליך משפטי, יציאה לצורך פעילות ספורט (שלא בדרך של הגעה למקום בכלי רכב), העברת קטין בין הוריו הפרודים, יציאה למקום עבודה או למסגרת חינוכית שפעילותה מותרת, יציאה לצורך השתתפות בהלוויה, בחתונה או בברית. הקנס על הפרה הוא 500 שקלים.

2. איסור יציאה ממקום המגורים לצורך שהייה במקום מגורים של אדם אחר.

3. סגירה של מקומות ציבוריים ועסקיים למעט חנויות חיוניות: מזון, היגיינה, אופטיקה, בית מרקחת, מוצרי חשמל ומוצרים הדרושים לתיקונים חיוניים בבית.

4. סגירה של יחידות אירוח וצימרים, גן חיות, ספארי שמורת טבע, גנים לאומיים, אתרים לאומיים ואתרי הנצחה; מקום למתן טיפול שאינו רפואי, לרבות מספרה ומקום למתן טיפולי יופי וקוסמטיקה; מקום למתן טיפול רפואה משלימה; דרייב אין לצפיה בסרטים; קניון או שוק קמעונאי ומוזאון, וכן ביטול האפשרות לפתיחת בית אוכל בדרך של איסוף עצמי.

5. ביטול האפשרות לקיים שיעורי נהיגה מעשיים ואיסור על ארגון או השתתפות בטיול מאורגן.

6. איסור על טייק-אווי, מותר שירות משלוחים.

07.01.2021

1. שימו לב לסעיף הכי "חשוב" (מאד חשוב הפגנה)

אין לצאת ממקום המגורים מעבר ל-1,000 מטרים, למעט חריגים כמו: ... הפגנה ....

ואו, תפילה לא הפגנה כן (כמובן, רק ההפגנה "הנכונה"...)

מדהים...

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר