סקר מנדטים: גוש הימין זוכה ל-78 מנדטים, השמאל ל-42 בלבד

שעות לפני התפזרות הכנסת, סקר חדש לא מבשר על שינוי משמעותי במנדטים של המפלגות, אך מפת הגושים מראה פער דרמטי בין גוש הימין שכולל גם את החרדים ומפלגתו של סער, ובין השמאל

ישי אלמקייס, חדשות כיפה 22/12/20 08:41 ז בטבת התשפא

סקר מנדטים: גוש הימין זוכה ל-78 מנדטים, השמאל ל-42 בלבד
גוש הימין בראשותם פתח פער משמעותי על השמאל, צילום: מיכל פטאל, פלאש 90

הלילה הסוער שעבר על מליאת הכנסת, ובו הצעת החוק לדחיית תקציב המדינה נפלה, קירב את המדינה לבחירות נוספות, רביעיות תוך שנתיים בלבד, כאשר אם לא יקרה משהו חריג והתקציב לשנת 2020 לא יעבור עד חצות הלילה, הכנסת תתפזר, ובחירות ייערכו תוך 90 ימים, ב-23 במרץ. 

בסקר מנדטים שערך 'ערוץ כנסת' ומתפרסם הבוקר (ג') מראה כי למרות ההליכה לבחירות, אין בשורה של ממש במפת המנדטים כאשר הליכוד בראשות נתניהו ממשיכה להוביל עם 29 מנדטים, "תקווה חדשה" של גדעון סער מתייצבת על 20 מנדטים, ימינה עם 14 ויש עתיד זוכה ב-13 מנדטים.

שאר המפלגות שומרות על יציבות בסקרים, כאשר הרשימה המשותפת מקבלת 11 מנדטים, ש"ס עם 8 מנדטים, יהדות התורה ישראל ביתנו מקבלות 7 מנדטים, כחול לבן בראשות גנץ זוכה ל-6 מנדטים ומרצ ל-5 מנדטים

הבשורה הגדולה במפת הגושים היא הפער שנפתח בין הימין והשמאל. גוש הימין, שכולל את הליכוד, תקווה חדשה של סער, ימינה והמפלגות החרדיות מקבל 78 מנדטים. גוש השמאל-ערבים מקבל 42 מנדטים בלבד. 
 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר