סגור

הרב הראשי לישראל: "על כל אחד ואחד להתחסן בלא להתמהמה"

הרב יצחק יוסף יוצא בפסק הלכה הקורא לציבור להתחסן נגד הקורונה: "לאחר שהתבשרנו וגבר עלינו חסדו של השי"ת ונמצא חיסון המונע הידבקות בנגיף הקורונה ועשו את כל הניסיונות הדרושים והמומחים אומרים שהחיסון אכן מועיל לעצירת המגיפה ואין בו סכנה"

יהונתן קליין, חדשות כיפה
ה בטבת התשפא
,
20 בדצמבר, 2020 10:50
הרב יצחק יוסף

הרב יצחק יוסףצילום: שלומי כהן

מבצע החיסונים נגד קורונה החל הבוקר (א') בישראל, ואל שורת הקוראים להתחסן ולא לחשוש מהחיסון מצטרף הרב הראשי לישראל, הרב יצחק יוסף. בקריאה שפרסם הרב הראשי לישראל הוא קורא לציבור להתחסן לפי ההנחיות, ומדגיש כי נעשו כל הבדיקות הדרושות כדי לאשר את בטיחות החיסון.

"הנני פונה בזה אל אחינו בני בארץ הקודש להישמע להוראות הרופאים, כמו שנאמר בתורה ׳ורפא ירפא׳ מכאן שניתנה  רשות לרופא לרפא, ונאמר ׳וחי בהם׳ ודרשו רבותינו בתלמוד וחי בהם ולא שימות בהם, ועוד נאמר ונשמרתם מאוד לנפשותיכם", כתב הרב הראשי.

"לפיכך, לאחר שהתבשרנו וגבר עלינו חסדו של השי״ת ונמצא חיסון המונע הידבקות בנגיף הקורונה ועשו את כל הניסיונות הדרושים והמומחים אומרים שהחיסון אכן מועיל לעצירת המגיפה ואין בו סכנה. אשר על כן, על כל אחד ואחד להתחסן כפי הוראות הרופאים בלא להתמהמה ובכך למנוע סכנה מעצמו ומאחרים. 

"והקב"ה יאזין לקול שוועתינו וישמע תפילתנו ויסיר המגיפה והחרב והמשחית מעל כל עמו ישראל ונשמע בשורות טובות אמן כן יהי רצון".

מכתב הרב הראשי

מכתב הרב הראשיצילום: הרבנות הראשית לישראל

20.12.2020

1. בגלל זה הוא נסע עד לדובאי? (אישיהודי)

.

דווח על תגובה לא ראויה
20.12.2020

2. האם הקריאה להתחסן היא רק לספרדים או שזה בתיאום עם הרב הראשי האשכנזי? (שאלת רב)

דווח על תגובה לא ראויה
20.12.2020

3. שנים שהחיסון מנוסה על חיות וזה גרר אצלן למחלות אוטואימוניות (שלום)

טכנולוגיית MRNA בה משתמשים בחיסוני מודרנה ופייזר נוסתה שנים על בעלי חיים והיא הובילה אצלם לאורך זמן למחלות אוטואימוניות בהן המערכת החיסונית תוקפת במקום לשמור (טרשת נפוצה סכרת סוג 1 קרוהן קוליטיס ועוד)
חפשו את הסרטון "רופאים מסביב לעולם: אין מגיפה החיסון מסוכן"

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ריקוד דגלים. ארכיון צילום: פלאש 90. נתי שוחט

בעקבות אסון מירון: המשטרה נערכת למנוע צפיפות ועימותים בריקוד הדגלים

קרא עוד