סגור

ועדת הכספים אישרה: עשרות מיליונים למוסדות הציונות הדתית

ועדת הכספים אישרה העברת 281 מיליון ש"ח למוסדות החינוך של המגזר ולשורה של פרויקטים חינוכיים כמו התמודדות עם נוער נושר, עידוד שירות לאומי, תגבור למקצועות הקודש ועוד. השר פרץ: "הצלת מאות מקומות עבודה"

יהונתן קליין, חדשות כיפה
כב בחשון התשפא
,
09 בנובמבר, 2020 12:03
פגישת נתניהו עם ראשי מוסדות בציונות הדתית, בשנה שעברה

פגישת נתניהו עם ראשי מוסדות בציונות הדתית, בשנה שעברהצילום: חיים צח /לע"מ

מוסדות הציונות הדתית זוכים לאוויר לנשימה. ועדת הכספים של הכנסת אישרה הבוקר (ב') העברות תקציביות בסך של כ-282 מיליון ש"ח, שנועדו למוסדות החינוך של המגזר ולפרויקטים חינוכיים שונים במוסדות החינוך הדתיים לאומיים.

"מוסדות הציונות הדתית על סף קריסה"

בהודעת ועדת הכספים נאמר כי "התקציבים מוקצים כעת לאחר בחינה משפטית כמחויב במסגרת הנחיית היועמ"ש לעניין כספים מסוג זה", וכי, "התקציב מיועד בין השאר למימון ארגוני נוער, מכינות, מוזיאונים לשואה, תנועות נוער, גרעין חינוך לאומי, מוסדות ופעילות תרבות יהודית, פעילות חינוך במגזר הדתי והחרדי, פעילות חינוך בעיר ירושלים, פרוייקטי התנדבות, שעות רב במוסדות חינוך הדתי ולתגבור בגרויות במוסדות אלה".


(השר רפי פרץ בראיון לכיפה)

השר לענייני ירושלים ומורשת, רפי פרץ, בירך על ההעברות ואמר כי "מדובר במאות עובדים במוסדות, בארגונים בישיבות ובמפעלי הציונות הדתית. פעלתי רבות, מול אנשי האוצר ויחד עם ראש הממשלה, על מנת שהתקציבים יעברו ויצילו מאות מקומות עבודה".

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (ימינה), בירך גם הוא על העברת הכספים. לדבריו, "אחרי המון עבודה והתמודדות עם ביורוקרטיה ומשפטיזציה ברמות שקשה לתאר העברנו עכשיו בשעה טובה בוועדת הכספים את תקציבי החינוך של הציונות הדתית (מתוך ה-11 מיליארד שהתווספו לתקציב ההמשכי של השנה בהצעתי שהתקבלה על ידי הממשלה)".

על פי דיווח ב'מקור ראשון', 37 מיליון ש"ח מתוך התקציב מיועדים לרבנים בבתי ספר ולפעילויות בלתי פורמליות, 23 מיליון ש"ח לשעות תגבור לבגרויות במקצועות הקודש, עוד 5.5 מיליון ל"עידוד שירות לאומי", וסכומים נוספים לפרוייקטים הקשורים לציונות הדתית כמו תנועות נוער, מתנדבים בשנת שירות (שינשינים) ועוד.

09.11.2020

1. תעשו לנו סדר (ירוחם)

הרב פרץ שולח הודעות שמחה שעמל קשה להשגת התקציבים ,ועכשיו גם סמוטריץ ,אז מי באמת עמל 'שה ?

דווח על תגובה לא ראויה
09.11.2020

2. מגיב 1 , בו נעשה לך סדר (גיל)

בתחילה עונת הבחירות

דווח על תגובה לא ראויה
09.11.2020

3. אין שום סיבה שתלמיד בחמד יתוקצב יותר מאשר תלמיד בחינוך הממלכתי. למרות תקצוב היתר תוצאות התלמידים של חמד במבדקים יותר נמוכה) . (אהרון)

דווח על תגובה לא ראויה
09.11.2020

4. פשוט שחיתות (עידוד שירות לאומי???)

דווח על תגובה לא ראויה
09.11.2020

5. ציבור מושחת (אלון)

אוכלי חינם מגזרים, אבן על מואר החילוניים, בסוף זה יחזור אליכם

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

נפתלי בנט, ראש הממשלה הדתי הראשון. צילום: עמוס בן גרשום/לע"מ

שאלנו את הרב | איך לעבור את תפקיד ראש הממשלה ולהישאר דתי

קרא עוד